KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy wydobywanie kryptowalut się opłaca? Niekoniecznie

Jedni widzą w nich przyszłość, drudzy - starają się przed nimi ostrzegać. Gwałtowny wzrost wartości kryptowalut w ostatnich miesiącach, przełożył się na rosnącą ilość zainteresowanych ich nabyciem. I to niekoniecznie Read more
dolar,

Dobra sytuacja na rynku pracy w USA

W piątek przedstawione zostały - tak wyczekiwane przez inwestorów - dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło, ale w stopniu mniejszym niż się spodziewano. Informacja Read more

Komentarz walutowy 9.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas dzisiejszej sesji uczestnicy rynku próbowali jeszcze odnaleźć się na nim po zmianach, jakie nastąpiły w piątek. Przypomnijmy, że opublikowany w ten dzień raport dotyczący sytuacji na amerykańskim rynku pracy wykazał dużo lepsze dane niż prognozowano, co spowodowało umocnienie dolara wobec innych walut. Czynnikiem, który lekko umocnił złotego było podanie opinii publicznej informacji o składzie nowego rządu w Polsce.

 

Czy Fed podniesie stopy procentowe w grudniu?

 
Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy wstrząsnęły rynkiem walutowym. Październikowa liczba miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wyniosła 271 tys. wobec prognoz szacowanych na zaledwie 180 tys. Równie mocno zaskoczyła stopa bezrobocia, która spadła do 5%. W opinii wielu uczestników rynku jest to niepodważalny sygnał do podwyżki stóp procentowych na grudniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Ten nieoczekiwany wzrost spowodował, że kurs dolara zszedł do poziomu 1,07. Podczas dzisiejszych notowań nastąpiła nieznaczna korekta i para EUR/USD zbliżyła się do 1,08. Rynek walutowy jest na tyle nieprzewidywalny, że inwestorzy nie powinni tracić czujności. Przed nami jeszcze wiele publikacji makro, które do czasu posiedzenia Fedu mogą sporo namieszać. Należy również pamiętać o tym, że Europejski Bank Centralny może poluzować swoją politykę monetarną, która będzie solidnym czynnikiem powodującym zmiany na tej parze. Średnia wartość dolar podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,07 EUR.

Złoty w poniedziałek wyczekuje na piątek

 
EUR/PLN, jako jedyna para nie zareagowała silnymi wahaniami na opublikowane podczas piątkowej sesji dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy. Złoty dotychczas pozostawał w ogólnym osłabieniu ze względu na niepewność związana ze zmianami politycznymi, które zachodzą w naszym kraju. Dzisiejsze wahania były spowodowane informacjami o składzie nowego rządu. Złoty tylko przez poranną część sesji podążał jeszcze w kierunku 4,30 za euro. Sytuacja zmieniła się w godzinach popołudniowych, gdy poznaliśmy skład rządu, na którego czele stanie Beata Szydło, jako nowa Premier. Złoty pogłębił chwilowo swoją przewagę nad euro schodząc do wartości 4,25. Na najbliższy piątek zostały zaplanowane publikacje danych makro dla Polski, a wśród nich wstępny odczyt PKB. To one będą miały największy wpływ na złotego, które z pewnością będą uważnie analizowane przez inwestorów. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,26 PLN.

Chwilowe umocnienie złotego

Dzisiejsza sesja po zeszłotygodniowym maratonie dolara obrała inny kierunek. Złoty umocnił się wobec amerykańskiej waluty i podążał w kierunku 3,94. Dzisiejsze lokalne informacje dotyczące wyglądu nowego rządu w Polsce stanowiły główną przyczynę takiej zmiany trendu. Prawdopodobnie była to jedynie chwilowa korekta. W najbliższych dniach poznamy kolejne wskaźniki ekonomiczne istotne dla dolara, które mogą przyczynić się zarówno do umocnienia USD, jak i ułatwieniu w podjęciu decyzji Rezerwie Federalnej. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs dolara wyniósł 3,96 PLN.

Frank po 3,95 – tak niestety to rzeczywistość

Notowania pary CHF/PLN w trakcie dzisiejszej sesji niebezpiecznie zbliżyły się poziomu 3,96. Szwajcarska waluta uchodzi za najpopularniejszą i najbezpieczniejszą walutę w sytuacjach zwiększonego ryzyka. Czynnikiem wywołującym taki stan był piątkowy odczyt danych w USA, stąd taki kurs franka. Na szczęście lokalne wydarzenia wsparły złotego na tyle, że udało się mu się zejść w okolice 3 zł i 93 gr za franka szwajcarskiego. Podczas jutrzejszych notowań inwestorzy zwrócą szczególną uwagę na publikację raportu o sytuacji na rynku pracy w Szwajcarii. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,94 PLN.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

09.11.2015 15:21
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000