KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że Read more

Kryptowaluty nie dla Polaka

Polska robi się krajem coraz mniej gościnnym dla kryptowalut. Premier straszy regulacjami, Komisja Nadzoru Finansowego oraz NBP wskazują na same ciemne strony inwestowania w wirtualną walutę. W tym czasie na Read more

Atmosfera wyczekiwania (komentarz walutowy 10.01.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja nie przynosi zmiany rynkowych nastrojów. Funt traci w związku z powracającymi obawami o “hard Brexit”, co rzuca cień także na notowania walut rynków wschodzących. Atmosfera nie sprzyja również złotemu, który oczekuje na piątkowe decyzje w sprawie ratingu Polski.

 

Niewykorzystane możliwości

Zwiększony sentyment do amerykańskiej waluty – po opublikowanych w piątek, solidnych odczytach z rynku pracy- nie zdołał się długo utrzymać i jeszcze wczorajszego popołudnia odnotowano wzrost atrakcyjności euro. Chociaż za siłą dolara przemawiają nie tylko dane makroekonomiczne, ale również sygnały ze strony Fed, sugerujące możliwość trzech podwyżek w 2017, to kurs EUR/USD skutecznie oddalił się od zeszłotygodniowej pozycji 1,03. Na taki stan rzeczy może mieć wpływ niepewność kumulująca się wokół prezydentury Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty pełen obaw

Rosnąca awersja do ryzyka wywołana zarówno nieprzewidywalnością Donalda Trumpa, jak i niepokojami na Wyspach Brytyjskich nie sprzyja notowaniom złotego. Choć polska waluta względem euro pozostaje silniejsza niż na początku roku, to jednak ciąży nad nią zbyt wiele czynników ryzyka, w tym również tych krajowych. W piątek decyzje w sprawie ratingu podejmą aż dwie agencje: Moody’s oraz Fitch. Ich ustosunkowanie się do ostatnich wydarzeń w Polsce może mieć wpływ na przyszłość złotego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro , złoty

Źródło: bankier.pl

Rynek czeka na słowa Trumpa i Yellen

Obietnice Donalda Trumpa odnośnie odbudowania wielkości gospodarczej kraju przyczyniły się do silnego wzrostu amerykańskiej waluty. Z tego powodu ewentualne rozczarowania planami politycznymi prezydenta-elekta zostaną silniej odzwierciedlone w wykresie tej waluty. Inwestorzy zdają sobie z tego faktu sprawę, w związku z tym mogą mieć zachowawczy stosunek dla dolara. Kluczowa dla notowań USD/PLN może okazać się jutrzejsza konferencja Donalda Trumpa. Rynek wyczekuje również, zaplanowanego w nocy z czwartku na piątek, wystąpienia szefowej Fed – Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,13 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank spokojny

Ubogi w dane kalendarz makroekonomiczny pozwolił unormować kurs CHF/PLN. Frank najwyraźniej wyczekuje na kolejne sygnały ze świata, ponieważ dzisiejsze odczyty odnośnie sytuacji na rynku pracy w Szwajcarii nie wywołały reakcji w tej parze walutowej. Jutro w Polsce zapadnie natomiast decyzja w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian, ważne natomiast mogą okazać się dalsze projekcje RPP, co do kierunku polityki monetarnej. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 4,06 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt bez siły

Problemy ma natomiast brytyjska waluta, która od Nowego Roku konsekwentnie zbliża się do wartości 5,00 PLN. Słabość funta wynika przede wszystkim z powracających obaw o tzw. twardy Brexit, z powodu którego Wielka Brytania może utracić dostęp do jednolitego rynku europejskiego. Ustalenia w tej sprawie będą mieć znaczący wpływ na kurs GBP/PLN, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,02 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.01.2017 15:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000