KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

pieniądze, gotówka, euro

Brudne tajemnice gotówki – tysiące zarazków na jednym banknocie

Przekazywane z rąk do rąk pieniądze stały się nośnikiem nie tylko wartości, ale również zarazków. Jak się okazuje, na niektórych banknotach znajduje się nawet 26 000 kolonii bakterii - tak Read more
biznesplan, firma, rozpoczęcie działalności, finanse, przedsiębiorstwo, Ekantor.pl

Jak napisać dobry biznesplan?

Otwierasz firmę? Masz pomysł, pieniądze, ludzi i rozpoznanie rynku? W zasadzie możesz startować, ale brakuje konkretów. Potrzebujesz zatem biznesplanu - czegoś, co w przejrzysty sposób określi kierunek działania. Zobacz do Read more

Atmosfera wyczekiwania (komentarz walutowy 10.01.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja nie przynosi zmiany rynkowych nastrojów. Funt traci w związku z powracającymi obawami o “hard Brexit”, co rzuca cień także na notowania walut rynków wschodzących. Atmosfera nie sprzyja również złotemu, który oczekuje na piątkowe decyzje w sprawie ratingu Polski.

 

Niewykorzystane możliwości

Zwiększony sentyment do amerykańskiej waluty – po opublikowanych w piątek, solidnych odczytach z rynku pracy- nie zdołał się długo utrzymać i jeszcze wczorajszego popołudnia odnotowano wzrost atrakcyjności euro. Chociaż za siłą dolara przemawiają nie tylko dane makroekonomiczne, ale również sygnały ze strony Fed, sugerujące możliwość trzech podwyżek w 2017, to kurs EUR/USD skutecznie oddalił się od zeszłotygodniowej pozycji 1,03. Na taki stan rzeczy może mieć wpływ niepewność kumulująca się wokół prezydentury Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty pełen obaw

Rosnąca awersja do ryzyka wywołana zarówno nieprzewidywalnością Donalda Trumpa, jak i niepokojami na Wyspach Brytyjskich nie sprzyja notowaniom złotego. Choć polska waluta względem euro pozostaje silniejsza niż na początku roku, to jednak ciąży nad nią zbyt wiele czynników ryzyka, w tym również tych krajowych. W piątek decyzje w sprawie ratingu podejmą aż dwie agencje: Moody’s oraz Fitch. Ich ustosunkowanie się do ostatnich wydarzeń w Polsce może mieć wpływ na przyszłość złotego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro , złoty

Źródło: bankier.pl

Rynek czeka na słowa Trumpa i Yellen

Obietnice Donalda Trumpa odnośnie odbudowania wielkości gospodarczej kraju przyczyniły się do silnego wzrostu amerykańskiej waluty. Z tego powodu ewentualne rozczarowania planami politycznymi prezydenta-elekta zostaną silniej odzwierciedlone w wykresie tej waluty. Inwestorzy zdają sobie z tego faktu sprawę, w związku z tym mogą mieć zachowawczy stosunek dla dolara. Kluczowa dla notowań USD/PLN może okazać się jutrzejsza konferencja Donalda Trumpa. Rynek wyczekuje również, zaplanowanego w nocy z czwartku na piątek, wystąpienia szefowej Fed – Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,13 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank spokojny

Ubogi w dane kalendarz makroekonomiczny pozwolił unormować kurs CHF/PLN. Frank najwyraźniej wyczekuje na kolejne sygnały ze świata, ponieważ dzisiejsze odczyty odnośnie sytuacji na rynku pracy w Szwajcarii nie wywołały reakcji w tej parze walutowej. Jutro w Polsce zapadnie natomiast decyzja w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian, ważne natomiast mogą okazać się dalsze projekcje RPP, co do kierunku polityki monetarnej. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 4,06 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt bez siły

Problemy ma natomiast brytyjska waluta, która od Nowego Roku konsekwentnie zbliża się do wartości 5,00 PLN. Słabość funta wynika przede wszystkim z powracających obaw o tzw. twardy Brexit, z powodu którego Wielka Brytania może utracić dostęp do jednolitego rynku europejskiego. Ustalenia w tej sprawie będą mieć znaczący wpływ na kurs GBP/PLN, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,02 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.01.2017 15:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000