KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Prezent dla niego, prezent dla mężczyzny, Ekantor.pl

Prezenty DLA NIEGO ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na ​​prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Wbrew obiegowej opinii większość mężczyzn ucieszy się z nowej pary skarpet znalezionych pod choinką. Pod warunkiem, że nie będą jedynym prezentem. Tylko, dajmy na to, dodatkiem do drona DJI Mavic Read more
ekantor.pl-blockchain-co to jest- kryptowaluty-

Blockchain – co to jest?

Dynamiczny rozwój kryptowalut śledzi coraz więcej osób. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jakie technologie ożywiają wirtualne pieniądze oraz jak wielki wpływ mogą mieć one na życie przeciętnego zjadacza chleba. Read more

Cień tragedii nad rynkiem walutowym (komentarz walutowy 20.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Przedświąteczny tydzień rozpoczął się dramatyczną serią wydarzeń. Tragedia w Berlinie, zamach na rosyjskiego ambasadora w Ankarze oraz strzelanina w Zurychu wzbudziły niepokój rynku i zwiększyły awersję do ryzykownych walut. Umocnił się natomiast dolar wsparty wczorajszymi słowami prezes Fed.

 

Euro w obliczu tragedii

Wczorajsza tragedia podczas jarmarku świątecznego w stolicy Niemiec wstrząsnęła Europą. Wspólna waluta w obliczu dramatycznych wydarzeń zachowała względny spokój, choć jej wartość w parze z dolarem osłabiła się. Dolar mógł również zyskać na atrakcyjności po wczorajszych słowach prezes Fed, Janet Yellen, która podczas wystąpienia zwróciła uwagę na stabilny wzrost zatrudnienia na amerykańskim rynku pracy. Dziś średnia wartość euro osiągnęła wartość 1,03 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Obawy Europy

Niepokoje w Szwajcarii, Niemczech i Turcji zwiększają awersję do ryzyka. Mimo to sytuacja złotego w parze z euro jest opanowana, na co wpływ miała przede wszystkim relacja w głównej parze walutowej. Choć reakcja rynku na dramatyczne informacje była wyważona, to w najbliższym czasie zaczną pojawiać się pytania, jaki będzie wpływ ostatnich wydarzeń na niemieckie wybory. Inwestorzy zapoznali się dziś z pozytywnymi odczytami, dotyczącymi inflacji producenckiej w tym kraju, ale nie odnotowano wpływu danych na kurs euro, który osiągnął dziś średnią wartość 4,40 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar ma powody do siły

Dolar pozostaje wyjątkowo silny, a nerwowość w Europie dodatkowo zwiększa sentyment wobec tej waluty. Chociaż szefowa Rezerwy Federalnej podczas wczorajszej konferencji nie omówiła kwestii związanych z polityką pieniężną banku w nadchodzącym roku, to pozytywny wydźwięk komunikatu o sytuacji na rynku pracy dał dolarowi powody do dalszego umacniania pozycji. Dziś średni kurs dolara osiągnął wartość 4,25 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Kryzys w Sejmie bez wpływu na PLN

Gdy rosną niepokoje wśród inwestorów zwiększa się apetyt na bezpieczne waluty. Za taką właśnie uznawany jest frank szwajcarski, który po wczorajszych wydarzeniach w Berlinie rozpoczął aprecjację, sięgając wartości 4,13 PLN. W drugiej części dnia jego siła zaczęła słabnąć. W poniedziałek złoty natomiast otrzymał pokrzepiające wiadomości z krajowej gospodarki, jednak nad polską walutą wciąż utrzymują się obawy o trwający kryzys parlamentarny. Na chwilę obecną nie znalazł on odzwierciedlenia w kursie polskiej waluty. Wiele może zależeć od oceny tej sytuacji przez agencje ratingowe. Dziś  średnia wartość franka wyniosła 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wzrost sprzedaży

Odwrócenie od ryzykownych walut zatrzymało spadek funta szterlinga. W drugiej połowie dnia złoty zaczął jednak zyskiwać wobec brytyjskiej waluty, na co wpływ miały przede wszystkim relacje kształtujące się na eurodolarze. Opublikowany dziś raport dotyczący sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii wykazał wyraźny wzrost w tym sektorze, ale dane nie miały wpływu na notowania funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,24 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.12.2016 15:00
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000