KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy na pewno dobrze znasz PayPala?

Każdy, kto korzysta z PayPal wie, do czego służy ten serwis i jak działa. Jednak nie wszyscy jego użytkownicy wiedzą, że i w tym przypadku należy się przyjrzeć z bliska Read more
Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie Read more

Dane makro i wystąpienie Yellen w centrum uwagi (komentarz walutowy 14.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja należała do jednej z ciekawszych w tym miesiącu ze względu na bardzo duża liczbę publikacji makroekonomicznych. Optymistyczna wartość PKB dla Polski wywołała chwilowe umocnienie złotego wobec większości walut. Na głównej parze walutowej dało się natomiast zaobserwować większe niż zwykle wahania. Inwestorzy niecierpliwie wyczekują jeszcze wystąpienia Janet Yellen.

EUR/USD czeka na Yellen

Oprócz dzisiejszych publikacji makroekonomicznych dla głównej pary walutowej najważniejsze wydaje się być wystąpienie publiczne Prezes Fed Janet Yellen, która ma przemawiać przed kongresem. Dopiero to wydarzenie ukierunkuje notowania EUR/USD. Dzisiejsze informacje gospodarcze – słabsze PKB dla Strefy Euro, czy nieco gorszy od prognoz indeks instytutu ZEW – wywołały jedynie wahania, które nie zmieniły mocno kursu tej pary walutowej. Dzisiejsza średnia jej wartość wyniosła 1,06. Zmian należy spodziewać się w późniejszych godzinach po wystąpieniach przedstawicieli Fedu oraz samej Janet Yellen.

EUR/USD

kurs euro, kurs dolara

Źródło: Bankier.pl

Lekkie odbicie złotego

Dzisiejsza sesja okazała się lepsza dla naszej krajowej waluty. Złoty umocnił się wobec euro z poziomu 4,31 do 4,29. Przyczyniła się do tego po części lepsza od oczekiwań wartość PKB za ostatni kwartał zeszłego roku, która w zestawieniu rok do roku wyniosła 2,7%. Z drugiej strony osłabienie euro wynikło z gorszej od oczekiwań rewizji PKB ze Strefy Euro. Również niezadowalający okazał się indeks instytutu ZEW. Dzisiejsza średnia wartość euro wyniosła 4,29 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro, wartość eruo

Źródło: Bankier.pl

Spadkowy wtorek dla dolara

Wyczekiwanie na popołudniowe wystąpienie Janet Yellen nie sprzyjało dolarowi. Podczas pierwszej części sesji amerykańska waluta osłabiła się wobec złotego do wartości 4,04. W ostatnim czasie temat Fedu oraz Donalda Trumpa na zmianę królują na rynkach finansowych. Tym razem Rezerwa Federalna będzie w centrum. Dzisiejszy średni kurs dolara wyniósł 4,05 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: Bankier.pl

Zmienność na porządku dziennym

Zmiana układu sił zmieniła się również na parze CHF/PLN. Po wczorajszym umocnieniu franka nie ma śladu. Złoty odzyskał to, co stracił. Kurs dotarł podczas wtorkowej sesji ponownie w okolice 4,02 mimo, że publikacja danych o poziomie inflacji w Szwajcarii była zgodna z oczekiwaniami. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 4,03 PLN.

CHF/PLN

kurs franka szwajcarskiego

Źródło: Bankier.pl

Słabe dane słaby funt

Dzisiejsza sesja zdecydowanie nie była dobra dla brytyjskiej waluty. Słabe dane dotyczące inflacji konsumenckiej sprowadziły kurs GBP/PLN z poziomu 5,09 do 5,03. Przerwało to dobrą passę funta, który od początku lutego w końcu zaczął się umacniać. W najbliższych dniach poznamy kolejne dane makro, które mogą przyczynić się do wahań na tej parze. Dzisiejszy średni kurs GBP wyniósł 5,05 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.02.2017 15:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000