KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Nauka języków obcych Smartfon, Android

Aplikacje do nauki języków obcych [część 2]

Nauka języków jest obecnie niezwykle modna, a wykorzystanie do tego celu smartfona, który jest w posiadaniu 75% Polaków, wydaje się strzałem w dziesiątkę. Stojąc w korku, w metrze czy w ... Czytaj całość
Edukacja finansowa dziecka

Edukacja finansowa dziecka. Od czego zacząć?

Rozpoczął się wrzesień. To doskonały czas aby zastanowić się nad edukacją swoich dzieci. Również tą finansową...   Kursy językowe, nauka pływania, korepetycje - rodzice skłonni są zainwestować duże pieniądze w ... Czytaj całość

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?


Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu.

Jedna podwyżka

Zeszłoroczna obietnica o czterech podwyżkach stóp procentowych, nie ma co się oszukiwać, już nie zostanie spełniona. Aktualnie rynki wyczekują choć jednej zmiany w polityce monetarnej USA. Jednak jej termin w dalszym ciągu pozostaje zagadką. Wielu ekonomistów nie wierzy w to, że Janet Yellen zaskoczy inwestorów i dokona podwyżki już dziś, ponieważ nie byłoby to w jej stylu. Poza tym trzymając się jej sposobu myślenia amerykańska gospodarka nie dotarła jeszcze do założonych przez nią poziomu.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, że Fed nie dokona rewizji stóp procentowych, satysfakcję osiągnie Donald Trump, który w ostatnim czasie wystosował kilka oskarżeń w kierunku Rezerwy Federalnej oraz samej Janet Yellen. Przypomnijmy, że w posunięciach banku centralnego widzi on celowe działanie polityczne, które mają na celu nie wprowadzać zamieszania na rynkach finansowych tuż przed wyborami prezydenckimi. Ma to jego zdaniem pozwolić obecnej głowie państwa – Barakowi Obamie – spokojnie zakończyć kadencję.
Wypowiedzi kandydata Republikanów na prezydenta do tej pory były odbierane z przymrużeniem oka. Często przesadnie podkreślał on wagę niektórych problemów i równie często w niektórych kwestiach się mylił. Jednak tym razem uczestnicy rynków jak i wielu analityków znajduje pewną logikę w jego słowach. Czy rzeczywiście instytucja, która z teorii powinna być niezależna od władz państwa taka jest? Odwlekanie podwyżki stóp procentowych stało się bardzo uciążliwe dla wielu sektorów gospodarczych nie tylko w USA, ale i na świecie.

Trudna decyzja

Decyzję podjętą na kończącym się dziś burzliwym dwudniowym posiedzeniu poznamy około godziny dwudziestej, którego podsumowaniem będzie konferencja prasowa. Janet Yellen zapewne nie będzie miała łatwego zadania, ponieważ ostatnie wypowiedzi członków komisji wskazywały na spory nacisk w kierunku zmian. Zarówno Dennis Lockhart, jak i John Williams (dotychczas ostrożny w deklaracjach) w ostatnich tygodniach podkreślali, że będzie trzeba bardzo poważnie porozmawiać i zastanowić się nad podwyżką. Większość wypowiedzi decydentów Fed sugeruje duże zniecierpliwienie, które może podczas spotkania doprowadzić do niespodziewanego rozstrzygnięcia.

Podczas konferencji prasowej zostanie również przedstawiony nowy projekt prognoz makroekonomicznych, który będzie dotyczył zarówno inflacji, bezrobocia, jak i ogólnego wzrostu gospodarczego. Również zostanie zaprezentowany plan ścieżki stóp procentowych, który prawdopodobnie zostanie zredukowany do jednej podwyżki w 2016 roku.

Wystąpienie Janet Yellen podczas konferencji prasowej będzie bardzo uważnie śledzone, a każde jej słowo wielokrotnie analizowane. Nic dziwnego, bowiem to wydarzenie stanowi najważniejszy punkt tego tygodnia na rynkach finansowych.

Aniela Agopsowicz, analityk walutowy Ekantor.pl


21.09.2016 10:09
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000