KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Równowaga finansowa - czym jest bilans płatniczy?

Równowaga finansowa – czym jest bilans płatniczy?

Wysoka pozycja ekonomiczna danego kraju, to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na jego bezpieczeństwo i stabilność gospodarczą przejawiającą się zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej danego obszaru, co przyciąga inwestorów gwarantujących intratne kontrakty. Read more
spod ze spadochronem, ekstremalnie, sport

Ekstremalny sposób na nudę

Jeżeli znudziło ci się zbieranie znaczków i żadne zwycięstwo w szachach nie przynosi już satysfakcji - może czas spróbować czegoś ostrzejszego? Sporty ekstremalne to świetna okazja do oderwania się od Read more

Jutro decyzja Fed (komentarz walutowy 13.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W tym tygodniu nie ma wydarzenia, które silniej przykuwałoby uwagę niż jutrzejsze posiedzenie FOMC. Rynek wyraźnie nastawił się na podwyżkę stóp procentowych, za kluczową uznając postawę szefa Fed – Janet Yellen. Inwestorzy zastanawiają się nad przyszłorocznym planem Rezerwy Federalnej.

Spokój przed….
W głównej parze walutowej uwidocznił się dziś nieznaczny ruch na rzecz dolara, który w dalszej części dnia został skorygowany. Wynikał on z utrzymujących się oczekiwań wobec jutrzejszego spotkania FOMC. Inwestorzy są niemal przekonani, że Fed zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych, dlatego silniej skupią się na wydźwięku konferencji z Janet Yelllen. Podczas dzisiejszej sesji przedstawione zostały dane z Niemiec, ale nie wywoływały one wyraźnej reakcji na wykresie. W związku z powyższym średnia wartość euro osiągnęła dziś poziom 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Rynek patrzy na USA

Sennie przebiegała również dzisiejsza sesja w parze EUR/PLN. Mimo, że opublikowany dziś indeks instytutu ZEW obrazujący nastroje panujące wśród niemieckich analityków i inwestorów spadł z poziomu 14 do 13,8 to nie miał on silnego oddziaływania na notowania walut. Reakcji nie wywołał również finalny odczyt inflacji, który zgodnie z prognozami wyniósł 0,1%. Euro, co prawda odnotował nieznaczny spadek wartości, jednak mogło mieć to związek z większą atrakcyjnością dolara na dzień przed posiedzeniem. W drugiej części dnia ruch ten został niemal wymazany. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,44 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

W oczekiwaniu na Janet Yellen

Większych wahań nie dało się zauważyć również w parze złotego z amerykańską walutą. Dolar umocnił się na dzień przed posiedzeniem FOMC, ale było to umocnienie zrównoważone. Inwestorzy pozostają ostrożni, ponieważ jutrzejsze słowa szefowej Rezerwy Federalnej mogą mocno ostudzić lub pobudzić siłę dolara. Ewentualna deprecjacja tej waluty może się jednak okazać chwilowa. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,18 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank mocniejszy

Analogicznie do dolara postępowała dziś inna bezpieczna waluta – frank. Ze strony polskiej gospodarki nie było dziś danych, które mogłyby zatrzymać umocnienie szwajcarskiej waluty. Przedstawiony, finalny wskaźnik inflacji bazowej nie okazał się zaskoczeniem i wyniósł -0,1%. Wahania w tej parze mogą rozpocząć się jutro, ponieważ globalne sygnały wciąż odgrywają tu pierwszoplanową rolą. Dziś średni kurs franka wyniósł 4,13 PLN .
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Potrzeba czasu na Brexit

W kierunku północy powędrował  także funt w parze z polskim pieniądzem. Brytyjska waluta korzysta z oddalającego się prawdopodobieństwa tzw. twardego Brexitu. W dodatku Kanclerz Skarbu tego kraju Philip Hammond  uważa, że niezbędny może okazać się dodatkowy czas na uzyskanie porozumienia z UE. Dziś rynek zapoznał się z mieszanymi danymi z Wielkiej Brytanii. Inflacja konsumencka okazała się być zgodna z oczekiwaniami, zawiodła natomiast inflacja PPI, która w ujęciu miesięcznym spadła do 0,0%. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,32 PLN.

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.12.2016 15:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000