KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

karty bankowe

Płatność kartą za granicą – wszystko, co musisz wiedzieć, żeby więcej zyskać a mniej tracić

Transakcje bezgotówkowe, szczególnie za granicą, kuszą swoją wygodą i bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że większość turystów zabiera w podróż nie plik banknotów, a kilka kart kredytowych. Za wygodę możemy jednak Read more
Mario Draghi, prezes ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Mario Draghi – kim naprawdę jest prezes ECB?

Uwikłany w skandale finansowe opiewające na miliardy euro, zachował stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego przez całą kadencję oraz obronił pozycję jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata. Draghi to zdecydowanie nietuzinkowa Read more

To w górę, to w dół. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 07-11.05.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W ostatnich dniach emocje rynku kumulowały się głównie wokół dolara, który zdołał umocnić pozycję w głównej parze walutowej. W połowie tygodnia przyszło jednak odreagowanie – co dodało z kolei sił złotemu. Wśród wydarzeń kształtujących nastroje inwestorów w tym czasie należy wymienić decyzję Donalda Trumpa w sprawie Iranu oraz dane z USA.

 

Dolar wciąż ma siłę

Atmosfera na rynku pozostaje prodolarowa, mimo że w tym tygodniu aprecjacja w głównej parze została wyhamowana. Nie należy jednak zapominać, że inwestorzy w swoich kalkulacjach zwracają w dużej mierze uwagę na działania banków centralnych, a w zestawieniu Fed-ECB to ten pierwszy bank cechuje się ostrzejszą polityką. Bodźcem, który powstrzymał przed weekendem dolara przed kontynuowaniem wzrostu, była zaprezentowana w czwartek inflacja konsumencka w USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Oddech dla złotego

Sytuacja w głównej parze przełożyła się na zachowanie EUR/PLN, gdzie doszło do znaczącego osłabienia polskiej waluty. Po ogłoszeniu dość spodziewanej decyzji Donalda Trumpa o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego sytuacja na rynku nieco się uspokoiła, a awersja do ryzyka zmniejszyła się. Złotemu wciąż jednak daleko do wartości prezentowanych jeszcze miesiąc temu. W kalendarzu europejskim niewiele się działo. Rynek zwrócił uwagę na słabszy odczyt indeksu Sentix i odczyty z Niemiec. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,25 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Tydzień z dolarem

Tydzień dla dolara rozpoczął się wystąpieniami bankierów z Fed. We wtorek wypowiedział się również prezes Rezerwy – Jerome Powell, jednak jego słowa nie przyniosły nic nowego. Zaznaczył on jedynie, że Fed jest zadowolony z tego jak rynek wycenia ścieżkę podwyżek. Później mieliśmy decyzję Donalda Trumpa w sprawie Iranu. W środę natomiast opublikowane zostały dane o inflacji konsumenckiej za kwiecień, która zaprezentowały się poniżej prognoz. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,55.
USD/PLN

USD, PLN dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez krajowych danych

W ślad za dolarem podążał frank szwajcarski, który w środę osiągnął wartość 3,61 PLN. Następnie waluta wycofała się. W tym tygodniu krajowy kalendarz danych pozostał pusty. Warto jednak zauważyć, że reakcja złotego na ewentualne odczyty z Polski jest ograniczona, a to za sprawą gołębiej postawy Rady Polityki Pieniężnej. Dziś średnia wartość franka wyniosła  3,56 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Jeszcze nie czas na podwyżkę

W ostatnich dniach nie zabrakło natomiast informacji ze Wielkiej Brytanii. Odbyło się również posiedzenie BoE w sprawie stóp procentowych. Mimo że jeszcze kilka tygodniu temu rynek spodziewał się podwyżki w maju, to opublikowane do tego czasu dane zgasiły oczekiwania w tej kwestii. Bank nie wycofuje się jednak z możliwości trzykrotnego podniesienia stóp na przestrzeni trzech lat. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,83 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.05.2018 12:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000