KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

polski eksport

Znaczenie polskiego eksportu

W momencie, gdy jedno z największych państw członkowskich zadecydowało o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej, a sama idea istnienia związku gospodarczo-politycznego zaczęła być podważana, Polskie wyniki handlu zagranicznego pokazują, jak wielkie Read more
flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się Read more

Komentarz walutowy 01.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Mimo, że czwartkowy kalendarz obfituje w dużą ilość znaczących publikacji, to rynek wstrzymuje oddech przed jutrzejszymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Mogą się one okazać silnym fundamentem dla Fed do podniesienia stóp procentowych.

 

Stabilizacja przed piątkowymi danymi

Pierwszy września okazał się wyjątkowo bogaty w publikacje, jednak przedstawione indeksy PMI dla Strefy Euro oraz Niemiec były zbieżne z oczekiwaniami, w związku z czym nie mogły one zachwiać utrzymującej się pozycji dolara. Podczas dzisiejszej sesji uwagę inwestorów zwrócą jeszcze dane z USA, w tym indeks ISM dla przemysłu, ale można się spodziewać, że atmosfera na rynku utrzyma się w oczekiwaniu na jutrzejsze informacje o sytuacji na rynku pracy w USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, dolar, euro

Źródło: bankier.pl

Przerwanie złej passy

Wyciszenie rynkowe dobrze działa na złotego, który w ostatnim czasie został mocno osłabiony krajowymi danymi. Złą passę przerwał dzisiejszy indeks PMI dla przemysłu, który był lepszy od prognoz, co pozwala mieć nadzieję na unormowanie sytuacji polskiej waluty, która wciąż pozostaje pod silnym wpływem globalnych nastrojów. W tym miesiącu znaczący dla kursu EUR/PLN okaże się również raport oceniający rating Polski wystawiony przez agencję Moody’s. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD czeka na dane z rynku pracy

Bez większych niespodzianek przebiega dzisiejsza sesja w parze USD/PLN, gdzie kontynuowana jest aprecjacja dolara. Ma to związek z nasilającymi się oczekiwaniami wobec zacieśniania polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną. Chociaż inwestorzy pozostają zdystansowani wobec podwyżki stóp procentowych we wrześniu, to liczą, że w grudniu Fed podejmie pewne kroki w tym kierunku. Nie bez znaczenia okażą się najbliższe dane o kondycji amerykańskiej gospodarki, zwłaszcza jutrzejszy odczyt z rynku pracy w USA. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,92 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Zatrzymanie wzrostu franka

Stabilizacja nastąpiła dziś również w parze z frankiem, gdzie tuż po publikacji optymistycznego indeksu PMI dla przemysłu w Polsce, nastąpiła delikatna korekta wzrostów, jednak CHF szybko powrócił na wypracowany wcześniej tor. Brak siły napędowej dla polskiej waluty związany jest m.in.  z negatywnym przyjęciem przez inwestorów założeń budżetu na 2017 rok. Jak zauważa agencja Fitch są one zbyt optymistyczne. W najbliższych dniach ważna dla tej pary okazać się może ocena ratingu kredytowego zaplanowana na 9 września. Dziś średnia wartość CHF wyniosła 3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt nadal w górę

Funt brytyjski otrzymał dziś kolejne, optymistyczne informacje, które pozwoliły mu kontynuować aprecjację. Opublikowany indeks PMI dla przemysłu mocno zaskoczył inwestorów. Nie zniknęło jednak widmo niepewności ciążące nad tą walutą i można się spodziewać, że utrzyma się ono tak długo, jak długo trwać będą zagrożenia ze strony Brexitu. Dziś średni kurs funta wzrósł do poziomu 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.09.2016 15:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000