KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more
Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty Read more

Komentarz walutowy 13.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środek tygodnia okazał się dobry dla naszej waluty, która zanotowała lekkie umocnienie wobec większości walut. Duże wahania były widoczne na parze EUR/USD. Greckiego porozumienia jak nie było, tak nie ma.

 

 

Spadek wartości euro

Kurs EUR/PLN od dwóch tygodni utrzymywał się powyżej 4,00. Dziś notowania tej pary walutowej w godzinach porannych spadły z 4,09 do 4,06. Po paru kwadransach nastąpiło odbicie od tego poziomu w związku z czym, średnia wartość euro wyniosła 4,07 PLN. Obniżenie ceny EUR mogło być spowodowane kiepskimi danymi makro dla Niemiec. Według Federalnego Urzędu Statystycznego PKB zanotował bardzo słaby wzrost – tylko o 0,3%. Świadczy to o wyhamowaniu wzrostu gospodarczego tego kraju. Rynek wydaje się już być zmęczony kłopotami finansowymi Grecji. Premier Tsipras apelował wczoraj do międzynarodowych kredytodawców o pomoc w szybszym osiągnięciu porozumienia. W dalszym ciągu jednak według Komisji Europejskiej Grecja nie spełniła jeszcze wszystkich warunków umowy.

 

Grecja na czele, Fed nieco w tyle

Ostatnie przemówienia kilku przedstawicieli Fedu z różnych stanów spowodowało, że temat zmian w polityce monetarnej USA schodzi na drugi plan. Na przód wychodzi niezakończony temat Grecji. Trzech członków Rezerw Federalnych w ostatnim czasie zgodnie wypowiedziało się, że najsensowniejsza wydaje się być podwyżka stóp procentowych we wrześniu. Dali również do zrozumienia, że tylko jeśli zaistnieje wyższa konieczność nastąpi ona w czerwcu. Słabe dane z ostatniego kwartału dla członków Fedu są raczej pewnego rodzaju anomalią niż wiarygodną prognozą na przyszłość. Informacje te na pewno uspokoiły inwestorów przez co ich uwaga w całości w najbliższych dniach będzie skupiona na Grecji. Notowania EUR/USD wahały się dziś w przedziale 1,1200 – 1,1260.

 

Nieznaczne umocnienie złotówki

Na parze USD/PLN oglądaliśmy dziś chwilowy spadek z 3,64 do 3,61. Ciążące na niej problemy Grecji odbijają się również na pozostałych parytetach. Złotówka w ostatnich dniach miała nieco trudniej niż zwykle, ponieważ więcej czynników z szerokiego rynku przemawiało na jej niekorzyść. Dziś ten impas został lekko przełamany. To umocnienie złotówki było raczej nieznaczną korektą, które może się utrzymać tylko w momencie poparcia go solidnymi czynnikami. Miejmy nadzieje, że jutrzejszy odczyt danych o inflacji będzie pomyślny dla naszej waluty. Średnia wartość rynkowa dolara wyniosła dziś 3,63.

 

Chwilowy spadek franka szwajcarskiego?

Złotówka umocniła się wobec franka. Podczas dzisiejszej sesji zanotowano jego spadek do 3,90. Szczęście nie trwało jednak długo, ponieważ po chwili nastąpiło odbicie i w godzinach popołudniowym mieliśmy już tendencję wzrostową. Prognozy dla tej pary walutowej są bardzo różne i wszystko zależy od tego jak informacje o poczynaniach Ateńskiego rządu odczyta rynek. Z powodu mocno przewartościowanego franka cierpią nie tylko Polscy kredytobiorcy, ale również Chorwaci i Rumunii. Mimo, że z perspektywy kilku miesięcy jest widoczna względna stabilizacja pary CHF/PLN to rynek oczekiwałby bardziej konkretnych ruchów, które obrałyby kierunek w dół a nie w górę.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.05.2015 15:06
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000