KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Autostopem w świat, Meksyk - Kuba

W świat z Ekantor.pl #2: Autostopem na Kubie i w Meksyku

Mateusz Koszela podróżnik i autor bloga Autostopem w świat sportu, po miesiącu spędzonym w Ameryce Łacińskiej przysyła nam pierwszą relację ze swojej wizyty na Kubie i w Meksyku. Podpowiada, czego Read more
Ekantor.pl kulturalnie, podróże, wyjazdy. Europa, świat, Ekantor.pl

Ekantor.pl kulturalnie – kwiecień 2018

W kwietniu tradycyjnie dominują obchody wiosny, co zazwyczaj wiąże się z szeroko rozumianą degustacją. Można też wybrać się na kawę do Londynu albo skorzystać z ostatniego śniegu w szwajcarskich Alpach. Read more

Komentarz walutowy 15.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Opublikowane dziś dane makroekonomiczne wprowadziły zmiany w kursach walut, zwłaszcza tych związanych ze złotym. Notowania głównej pary walutowej poruszały się natomiast w wąskim przedziale. Zarówno dolar, jak i euro czekają na jutrzejszą decyzję Fed.

Rynek walutowy swoją drogą, a surowcowy swoją

W czasie, gdy uwaga inwestorów jest skierowana na jutrzejsze posiedzenie amerykańskiego banku centralnego, na rynku surowców widzimy lekkie wstrząsy. Po notowaniach z zeszłego tygodnia wydawało się, że cena tego surowca w końcu zaczyna się stabilizować, a co najważniejsze rosnąć. Niestety ten optymizm został zachwiany przez irańskie zapewnienia o zwiększeniu, a nie jak oczekiwał kartel OPEC zmniejszeniu wydobycia. Ta informacja spowodowała, że od wczoraj wartości czarnego paliwa spada. Dopiero dziś dało się zauważyć lekkie spowolnienie tej tendencji. Średni kurs EUR/USD wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Wahania na parze EUR/PLN

Dzisiejsze notowania pary EUR/PLN charakteryzowały się sporą zmiennością. Miało to związek z dużą ilością opublikowanych danych makro. Kurs euro stabilny był tylko przez pierwszą część sesji. Im więcej informacji gospodarczych podawano, tym silniejsze wahania można było zaobserwować. Zakres zmienności na tej parze walutowej był od 4,2714 do 4,2940. Poziom inflacji w Polsce w ujęciu rocznym wyniósł -0,8%, natomiast w ujęciu miesięcznym wypadł zgodnie z prognozami na poziomie -0,1%. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,29 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Mieszane dane makro

Złoty na parze z dolarem nie miał dziś lekko. Amerykańska waluta na początku sesji umocniła się do poziomu 3,86, od którego jednak odbiła się i powróciła do wartości 3,85. Dolar otrzymał dziś mieszane dane makro. Wynik sprzedaży detalicznej rozczarował inwestorów, ponieważ spodziewali się większego wzrostu niż o 0,1 pkt, natomiast inflacja PPI nie wypadła w miarę dobrze. Zadowalający okazał się indeks NY Empire State, który w końcu wskoczył na dodatni poziom i chyba to przyczyniło się finalnie do umocnienia USD. Średni kurs amerykańskiej waluty wyniósł dziś 3,86 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Wzrost kursu franka

Para CHF/PLN zanotowała dziś niewielką zwyżkę. Z poziomu wyjściowego 3,89 kurs franka wybił się początkowo do 3,91, a następnie 3,92. Szwajcarska waluta dość silnie reaguje na czynniki napływające z szerokiego rynku. Złoty niestety nie otrzymał na tyle dobrych danych makro, aby kontynuować tendencję spadkową rozpoczętą w zeszłym tygodniu. Inwestorzy zainteresowani wymianą tych walut powinni wstrzymać się od transakcji do czwartkowego posiedzenia SNB. Chociaż rynki nie przewidują żadnych zmian ze strony prezesa tego banku, to jak uczy historia – nigdy nic nie wiadomo. Średni kurs szwajcarskiej waluty wyniósł 3,92 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Funt brytyjski schodzi coraz niżej

Złoty dziś osłabił się wobec większości par walutowych, oprócz jednej. Kurs funta brytyjskiego w dalszym ciągu idzie w dół. Kiedy można się spodziewać, że ten trend spadkowy zostanie zaburzony? Podczas czwartkowego posiedzenia tamtejszego banku centralnego? Raczej nie. Bardziej prawdopodobne odbicie w górę jest przewidywane dopiero w połowie czerwca, czyli po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii a UE. Średni kurs GPB wyniósł dziś 5,47 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

15.03.2016 15:17
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000