KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja Read more
frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty Read more

Komentarz walutowy 15.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorek na rynku walutowym był dniem ważnych publikacji makroekonomicznych. Zarówno dla euro, jak i dolara stanowiły one istotne sygnały przed jutrzejszym posiedzeniem Fedu.

Wczoraj górka i dołek, dzisiaj górka i dołek, co będzie jutro?

Dzisiejsza sesja wyglądała bardzo podobnie jak wczorajsza. Para USD/PLN zanotowała podejście pod linię oporu, którą stanowi wartość 1,11 odbijając się od poziomu 1,1050. Różnica jednak polegała na tym, że dziś dolarowi udało się przejąć przewagę po publikacji danych dotyczących inflacji. Jej wartość była zgodna z prognozami jednak rynek odebrał to, jako dobry sygnał, czego konsekwencją było zejście pary EUR/USD w okolice 1,0970. Rynek walutowy przed jutrzejszym posiedzeniem Fedu zakłada dwie drogi, które bardziej będą zależne od wypowiedzi J. Yellen tuż po posiedzeniu, aniżeli samego komunikatu o podwyżce. Już jutro dowiemy się, na jakim poziomie będziemy się poruszać w nowym roku na głównej parze walutowej. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,09 USD.

Nieznaczne umocnienie złotego

Dzisiejsza sesja dla pary EUR/PLN nie była łatwa. Zarówno na euro, jak i złotego wpływały czynniki z lokalnych rynków. Zaczęliśmy od hiszpańskiej inflacji, która wypadła całkiem dobrze. Również indeks instytutu ZEW okazał się nie najgorszy. Mimo to wspólna waluta po zwyżce do 4,3670 osłabiła się wobec złotego schodząc do poziomu 4,34. Nieznaczne odbicie mogliśmy zaobserwować w godzinach popołudniowych, gdy kurs euro przekroczył wartość 4,35. Ważnym wydarzeniem dla PLN było dzisiejsze wystąpienie prezesa NBP Marka Belki, który zdawał sprawozdanie z działalności NBP w latach 2010-2015. Słowa o tym, że złoty jest stabilną walutą zapewne również przyczyniły się do umocnienia PLN. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,35 PLN.

Umocnienie złotego nie trwało długo

Złoty bardzo dobrze radził sobie na parze z dolarem do południa. Od początku sesji umocnił się wobec amerykańskiej waluty o ponad 3 gorsze. Dzisiejsza publikacja danych o inflacji bazowej dla Stanów Zjednoczonych wprowadziła lekką dezorientację na rynku walutowym, ponieważ wypadła ona zgodnie z prognozą. Inwestorzy byli raczej bardziej przygotowani na odrobinę gorszy albo na trochę lepszy wynik. Spowodowało to lokalne umocnienie USD i skierowało notowania w kierunku 3,97. Im bliżej posiedzenia Rezerwy Federalnej tym większe wahania. Średnia wartość kursu dolara wyniosła 3.96 PLN.

Chwila wytchnienia na parze CHF/PLN

Wczorajsze 4,05 na parze z frankiem na szczęście mamy już za sobą. Patrząc na to, że spadek następował stopniowo możemy wywnioskować, że rynek sam wywołał osłabienie CHF. Brak oficjalnego komunikatu ze strony SNB możemy traktować, jako potwierdzenie. Szwajcarska waluta podczas dzisiejszej sesji utrzymywała się przez pierwszą część dnia w okolicy wartości 4,02. Dane dotyczące inflacji producenckiej spowodowały lekką zwyżkę, która w efekcie zakończyła się spadkiem do 4,0160. Średnia wartość kursu franka podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniosła 4,01 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

15.12.2015 15:15
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000