KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Komentarz walutowy

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

21 dni - tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy Read more

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na Read more

Komentarz walutowy 16.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Z powodu obchodzonego wczoraj w Polsce święta można powiedzieć, że tydzień dla PLN rozpoczął się dopiero dziś. Utrzymujące się wśród inwestorów wakacyjne nastroje wpłynęły również na uspokojenie wahań w obrębie innych walut i dopiero wtorek przynosi odczyty mogące zmienić relację pomiędzy nimi.

 

Silny wzrost euro
Podczas dzisiejszej sesji dolar wyraźnie słabnie względem wspólnej waluty, na co mogły mieć wpływ piątkowe, mało korzystne dane z USA oraz neutralna postawa amerykańskiego banku centralnego. W opublikowanym wczoraj artykule John Williams – szef Fed w San Francisco – nie dał nadziei na szybką podwyżkę stóp procentowych. Deprecjacja dolara może się jednak okazać chwilowa, ponieważ kondycja amerykańskiej gospodarki wydaje się być inwestorom pewniejsza, niż narażona na wpływ Brexitu gospodarka Strefy Euro. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Pozycja obroniona
Opublikowane dziś dane dotyczące handlu zagranicznego Strefy Euro okazały się być lepsze od prognozowanych. Natomiast niemiecki indeks ZEW, obrazujący nastroje panujące wśród inwestorów, choć był słabszy od oczekiwań, to w porównaniu do zeszłego miesiąca okazał się korzystny. Takie czynniki osłabiły nieco notowania złotego. Interesujące dla tej pary walutowej mogą się okazać zaplanowane na czwartek odczyty wyników sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w Polsce. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Problemy USD wspierają złotówkę
Oddalająca się perspektywa zacieśnienia polityki pieniężnej Fed nie działa korzystnie na dolara, który traci również względem  PLN. Dziś inwestorzy poznali wskaźniki inflacji bazowej zarówno dla Polski, jak i USA, które w ujęciu rocznym w obu przypadkach okazały się słabsze od prognozowanych. Nie wpłynęły one jednak silnie na relację w tej parze, w związku z czym złotówka nadal korzysta z wyprzedawania dolara, a jego średnia wartość wyniosła dziś 3,77 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złotówka

Źródło: bankier.pl

Frank w górę
Brak wyraźnych impulsów w parze CHF/PLN sprawia, że dzisiejsza pozycja złotówki jest przede wszystkim echem zmniejszonego ryzyka, związanego z nowym projektem propozycji ustawy frankowej. Złotówka nadal pozostaje walutą wrażliwą na czynniki lokalne, dlatego ważne dla jej notowań mogą okazać się czwartkowe odczyty krajowych danych. Obecne wyciszenie emocji sprzyja frankowi szwajcarskiemu, który zaczął odzyskiwać siłę i dziś umocnił się osiągając średnią wartość 3,92 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt obojętny na odczyty
Dzisiejsze odczyty wskaźnika inflacji CPI  w Wielkiej Brytanii, choć okazały się korzystne dla funta, to nie zdołały wpłynąć na spadek wartości waluty, w której odbicie inwestorzy nie wierzą. Takie dane mogą jednak w przyszłości zmniejszyć presję ciążącą na Banku Anglii odnośnie dalszego luzowania polityki pieniężnej, co pozwoliłoby dać wytchnienie narażonej na silną deprecjację walucie. Dziś średni kurs funta wyniósł 4,91 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.08.2016 16:00
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000