KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków Read more

Komentarz walutowy 18.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek tygodnia zapowiada się ciekawie. Dolar odzyskuje siły po zeszłotygodniowym osłabieniu. Na najbliższe dni jest zaplanowane wiele istotnych odczytów makroekonomicznych, które będą mieć wpływ na notowania walut.

 

Czy ten tydzień okaże się równie słaby dla dolara?

Amerykańska waluta nie miała szczęścia w ostatnim tygodniu. Większość odczytów danych makro była dla niej niekorzystna. Jedynie informacja o liczbie wniosków dla bezrobotnych była pozytywna. Członkowie Fed wielokrotnie podkreślali, że to właśnie od informacji z rynku pracy zależeć będzie podjęcie decyzji o podwyżce stóp procentowych. Więcej w tej kwestii dowiemy się ze środowego protokołu z posiedzenia Fedu. Wielu inwestorów nie bierze już pod uwagę terminu czerwcowego, większość z nich, zmian w polityce monetarnej USA spodziewa się we wrześniu. Para EUR/USD zaliczyła spadek do poziomu 1,1367. Może to oznaczać próbę wybicia się dolara, albo chwilową korektę techniczną. Wyraźniejsze zmiany tych walut będziemy oglądać dopiero od jutra. Dziś kalendarium wydarzeń gospodarczych dla USA jest puste. Średnia wartość dolara wyniosła 1,14 euro.

 

Dolar odrabia straty

Gorsze dane z Ameryki a lepsze z Polski sprawiły, że nasza waluta umocniła się. Poniedziałkowy handel na rynku walutowym miał jednak przebieg korzystniejszy dla USD. Zaczął on odrabiać straty. Mimo to droga do testowania wartości 3,50 nadal jest otwarta. Utrudnić może to nasilenie się niekorzystnych informacji z Grecji. Średnia wartość dolara wyniosła na początku tygodnia 3,55 PLN.

 

Euro czeka na dane makro

Poniedziałek dla pary EUR/PLN był w miarę spokojny. Sesja przebiegała w przedziale 4,03-4,05. Pierwsza połowa tygodnia zapowiada się bez większych wahań na rynku walutowym. Zmian możemy się spodziewać raczej od środy. Kalendarium wydarzeń gospodarczych jest bogate w publikacje zarówno dla Strefy Euro jak i dla Polski. Inwestorzy przede wszystkim skupią się na indeksach PMI, wystąpieniu publicznym szefa EBC oraz danych dotyczących produkcji przemysłowej i wynikach sprzedaży detalicznej dla Polski. Jeśli chodzi o Grecję to za wiele w tej kwestii się nie zmieniło. Końca negocjacji z Unią Europejską nie widać. Upór Ateńczyków utrudnia osiągnięcie porozumienia. Rynek walutowy jedno euro wycenił średnio na 4,05 PLN.

 

Frank wraca do swojego poziomu

Osłabienie szwajcarskiej waluty względem złotówki nie trwało długo. Podczas dzisiejszej sesji CHF z 3,84 wzrósł do 3,87. Gorszym danym ze szwajcarskiej gospodarki jak widzimy zawdzięczamy tylko chwilową obniżkę wartości franka. Spadek cen producentów o 1,6% widocznie nie jest wystarczającym powodem do tego aby CHF utrzymał się na niższym poziomie dłużej. Ze strony SNB niema żadnej reakcji, mimo że powyższe informacje są  wyraźnym sygnałem do działania.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.05.2015 15:54
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!