KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dzień Dziecka

Dzień dziecka – jak sprawić dziecku frajdę i nie zbankrutować?

Tablet, rower, smartfon - rodzice prześcigają się w pomysłach, mających wywołać uśmiech na twarzy dziecka, równocześnie wywołując w sobie obawy o stan środków na koncie. Czy można jeszcze uszczęśliwić pociechę Read more
Nauka języków obcych Smartfon, Android

Aplikacje do nauki języków obcych [część 2]

Nauka języków jest obecnie niezwykle modna, a wykorzystanie do tego celu smartfona, który jest w posiadaniu 75% Polaków, wydaje się strzałem w dziesiątkę. Stojąc w korku, w metrze czy w Read more

Komentarz walutowy 20.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wydarzeniem dnia było posiedzenie ECB w sprawie stóp procentowych, a także zaplanowana po nim konferencja prasowa. Decyzja banku nie zaskoczyła rynku, ale to nie ona znajdowała się dziś w centrum. Dla inwestorów kluczowe były słowa prezesa banku, Mario Draghiego.

 

ECB bez zmian

Dzisiejsza decyzja ECB nie była zaskoczeniem. Bank postanowił, zgodnie z przewidywaniami, pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie 0,0%. Komunikat banku nie wywołał poruszenia. Polityka pieniężna pozostanie stabilna przez dłuższy czas. Gospodarka wciąż narażona jest na ryzyko, jednak ECB jest gotów im przeciwdziałać. Dziś uwaga inwestorów skierowana była jednak na słowa Mario Draghiego, który stwierdził że utrzymanie niskich stóp procentowych nie powinno mieć negatywnego wpływu na decyzje instytucji gospodarczych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Bilans płatniczy wsparł euro

Sesja rozpoczęła się spokojnie dla polskiej waluty, której udało się nabrać nieco oddechu. Było to jednak krótki oddech, ponieważ euro rozpoczęło aprecjację tuż po opublikowaniu bilansu płatniczego.  Przerósł on rynkowe oczekiwania i przy prognozach na poziomie 24,3 mld wyniósł 29,7 mld. Z kolei dane o inflacji producenckiej w Niemczech, która w ujęciu rok do roku wyniosła -1,4, nie spotkały się z reakcją rynku. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar nie zmienia postawy

Polska waluta ma również problem z utrzymaniem stabilizacji w parze z dolarem, którego wykres powędrował dziś w górę. Chociaż zarówno ostatnie dane z Polski, jak i z USA nie dawały powodów do zachwytów. Na korzyść amerykańskiej waluty mogła nieznacznie wpłynąć ostatnia debata na linii Clinton- Trump, która uspokoiła rynkowe emocje oraz oczekiwania wobec posiedzenia ECB. Po południu napłynęły ze Stanów Zjednoczonych dane o liczbie zarejestrowanych bezrobotnych, która wzrosła w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Natomiast indeks Fed z Filadelfii zasygnalizował rozwój sektora przetwórczego. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,94 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Silniejszy frank

Nerwowo w drugiej połowie dnia zrobiło się również w parze z frankiem szwajcarskim, gdzie odnotowany został silny wzrost tej waluty. Słabość złotego wynika przede wszystkim z globalnych nastrojów, jednak wczorajsze dane krajowe również nie były wspierające dla polskiej waluty. Sprzedaż detaliczna spadła, ceny produkcji wzrosły. Także koniunktura konsumencka nie okazała się optymistyczna. W związku z powyższym średnia wartość franka wyniosła dziś 3,98 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt odpoczywa

Czwartkowa sesja na rynku walutowym przyniosła natomiast unormowanie sytuacji funta, mimo że wyniki sprzedaży detalicznej wypadły poniżej przewidywań rynku. Zatrzymanie spadku wartość tej waluty może więc być spowodowane informacjami o udziale parlamentu brytyjskiego w negocjacjach z UE, co oddala nieco perspektywę tzw. twardego Brexitu. Według zapowiedzi premier Wielkiej Brytanii, wystąpienie tego kraju z Unii ma nastąpić najpóźniej przed końcem marca 2017. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.10.2016 15:35
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000