KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

NBP - podstawowe zadania i funkcje

NBP – podstawowe zadania i funkcje

W wiadomościach i newsach o tematyce finansowej bardzo często przewija się termin NBP - warto zagłębić się w podstawy funkcjonowania tej ważnej instytucji. Historia NBP Początki działalności NBP - Narodowego Read more
Co to jest PPK? Pracownicze Plany Kapitałowe 2018 Ekantor.pl premier Mateusz Morawiecki

PPK, czyli jak rząd zmusi Polaków do oszczędzania na emeryturę

160 tysięcy osób otrzymuje emeryturę poniżej minimalnej kwoty. W dodatku liczba ta może rosnąć. Rząd ma na to rozwiązanie. Pracownicze Plany Kapitałowe to program długofalowego oszczędzania na emeryturę. Dołoży się Read more

Komentarz walutowy 21.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałkowa sesja należało do jednej ze spokojniejszych na rynku walutowym. Nie odnotowano istotnych zmian na parach złotówkowych. Kurs euro również był dziś relatywnie stabilny i poruszał się w wąskim kanale wahań.

Spokojny dzień na głównej parze walutowej

Dzisiejsza sesja głównej pary walutowej charakteryzowała się małą zmiennością. Podjęta w ubiegłym tygodniu przez Fed decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie nie wpłynęła na dolara tak mocno, jak informacja o tym, że na 2016 rok amerykański bank planuje dwie, a nie cztery podwyżki. Oprócz tych wydarzeń na decyzje inwestorów wpływają również ruchy na rynku surowców. Wycena ropy po wielu tygodniach zaczęła iść w górę i mimo wahań jej średni kurs utrzymuje się w okolicy 40 dolarów za baryłkę. Kalendarium makroekonomiczne dziś nie rozpieszcza, jedyne na co warto zwrócić uwagę to wartość sprzedanych domów na rynku wtórnym w USA, którą poznamy w dalszej części sesji. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: binzes.pl

Spowolnienie aprecjacji złotego

Złoty kontynuował dziś umocnienie względem euro, które trwa nieprzerwanie od połowy stycznia. Siła naszej waluty powoli wygasa i prawdopodobnie już niedługo nastąpi zmiana kierunku trendu. Rejon, w jakim poruszał się dotychczas kurs EUR/PLN wskazuje na możliwość korekty. Brak ważniejszych danych makro z lokalnej gospodarki skazuje złotego na zależność od czynników ogólnoświatowych. Dziś średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,25 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Rynek rozważ dwa terminy podwyżki w USA

Dzisiejsze wystąpienie jednego z przedstawicieli Fed – Johna Williamsa – na pewno zadowoliło wielu inwestorów. W swojej wypowiedzi wymienił on dwa prawdopodobne terminy podwyżek stóp procentowych. Podkreślił, że jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem – zapewne miał na myśli zgodność danych makro z planem inflacyjnym – Fed podniesie stopy procentowe w kwietniu, albo w czerwcu. Początkowo ta informacja umocniła dolara do poziomu 3,78. Nie trwało to niestety długo. Średni kurs USD podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,77 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Stabilny kurs franka

Najbardziej niezdecydowana w swoich notowaniach była dziś para CHF/PLN. Obserwowaliśmy dziś silne wahania, aczkolwiek w wąskim przedziale. Wokół ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych krąży coraz więcej nieprzychylnych opinii. Obiecana w kampanii prezydenckiej pomoc frankowiczom może być trudna do zrealizowania, ponieważ coraz częściej pojawia się argument o destabilizacji sektora bankowego w sytuacji, gdy doszłoby do przewalutowania kredytów po kursie z dnia zaciągnięcia kredytów. Średni kurs franka podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,89 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

W oczekiwaniu na dane o inflacji

Złoty pogłębił swoją przewagę nad funtem. W najbliższych dniach nasza waluta podejmie kolejną próbę zejścia poniżej wartości 5,41 chyba, że jutrzejsze dane makro z Wielkiej Brytanii okażą się leprze od prognozowanych. Najistotniejszy dla kursu GBP/PLN będzie poziom inflacji producenckiej, który poznamy przed południem. Dziś średni kurs funta brytyjskiego wyniósł 5,43 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.03.2016 15:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!