KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Złoty. NBP

Rada Polityki Pieniężnej – czym jest i jakie ma kompetencje?

Jej działania wywołują emocje wyłącznie u wąskiej grupy zainteresowanych specjalistów chociaż ma wpływ, pośrednio lub wprost, na życie wszystkich Polaków. Czym tak naprawdę jest mityczna Rada Polityki Pieniężnej?   Read more
Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w Read more

Komentarz walutowy 21.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałkowa sesja należało do jednej ze spokojniejszych na rynku walutowym. Nie odnotowano istotnych zmian na parach złotówkowych. Kurs euro również był dziś relatywnie stabilny i poruszał się w wąskim kanale wahań.

Spokojny dzień na głównej parze walutowej

Dzisiejsza sesja głównej pary walutowej charakteryzowała się małą zmiennością. Podjęta w ubiegłym tygodniu przez Fed decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie nie wpłynęła na dolara tak mocno, jak informacja o tym, że na 2016 rok amerykański bank planuje dwie, a nie cztery podwyżki. Oprócz tych wydarzeń na decyzje inwestorów wpływają również ruchy na rynku surowców. Wycena ropy po wielu tygodniach zaczęła iść w górę i mimo wahań jej średni kurs utrzymuje się w okolicy 40 dolarów za baryłkę. Kalendarium makroekonomiczne dziś nie rozpieszcza, jedyne na co warto zwrócić uwagę to wartość sprzedanych domów na rynku wtórnym w USA, którą poznamy w dalszej części sesji. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: binzes.pl

Spowolnienie aprecjacji złotego

Złoty kontynuował dziś umocnienie względem euro, które trwa nieprzerwanie od połowy stycznia. Siła naszej waluty powoli wygasa i prawdopodobnie już niedługo nastąpi zmiana kierunku trendu. Rejon, w jakim poruszał się dotychczas kurs EUR/PLN wskazuje na możliwość korekty. Brak ważniejszych danych makro z lokalnej gospodarki skazuje złotego na zależność od czynników ogólnoświatowych. Dziś średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,25 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Rynek rozważ dwa terminy podwyżki w USA

Dzisiejsze wystąpienie jednego z przedstawicieli Fed – Johna Williamsa – na pewno zadowoliło wielu inwestorów. W swojej wypowiedzi wymienił on dwa prawdopodobne terminy podwyżek stóp procentowych. Podkreślił, że jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem – zapewne miał na myśli zgodność danych makro z planem inflacyjnym – Fed podniesie stopy procentowe w kwietniu, albo w czerwcu. Początkowo ta informacja umocniła dolara do poziomu 3,78. Nie trwało to niestety długo. Średni kurs USD podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,77 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Stabilny kurs franka

Najbardziej niezdecydowana w swoich notowaniach była dziś para CHF/PLN. Obserwowaliśmy dziś silne wahania, aczkolwiek w wąskim przedziale. Wokół ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych krąży coraz więcej nieprzychylnych opinii. Obiecana w kampanii prezydenckiej pomoc frankowiczom może być trudna do zrealizowania, ponieważ coraz częściej pojawia się argument o destabilizacji sektora bankowego w sytuacji, gdy doszłoby do przewalutowania kredytów po kursie z dnia zaciągnięcia kredytów. Średni kurs franka podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,89 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

W oczekiwaniu na dane o inflacji

Złoty pogłębił swoją przewagę nad funtem. W najbliższych dniach nasza waluta podejmie kolejną próbę zejścia poniżej wartości 5,41 chyba, że jutrzejsze dane makro z Wielkiej Brytanii okażą się leprze od prognozowanych. Najistotniejszy dla kursu GBP/PLN będzie poziom inflacji producenckiej, który poznamy przed południem. Dziś średni kurs funta brytyjskiego wyniósł 5,43 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.03.2016 15:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000