KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

aplikacje do nauki języków obcych -blog finansowy- ekantor.pl

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android

Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą Read more
Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w Read more

Komentarz walutowy 27.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Największym zwycięzcą czwartkowej sesji wydaje się być funt brytyjski, który umocnił się wobec złotego dzięki lepszej od oczekiwań publikacji PKB. Nasza waluta w dalszym ciągu pozostaje pod wpływem czynników ogólnoświatowych.

Nieznaczne umocnienie dolara

Inwestorzy zainteresowani główną para walutową w ostatnim czasie mają do obserwacji bardzo dużo czynników, które w pośredni lub bezpośredni sposób wpływają na jej kurs. Podczas dzisiejszej sesji dolar umocnił się wobec euro do poziomu 1,09. Możemy to zawdzięczać dobrym danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Sprzedaż nowych domów wzrosła we wrześniu do 593 tys. Dziś poznamy jeszcze wstępne odczyty o zamówieniach na dobra trwałego użytku, które również mogą mieć znaczenie dla pary EUR/USD. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 1,09 USD.

EUR/USD

eurusd

Źródło: bankier.pl

Złoty pod wpływem czynników ogólnoświatowych

Dzisiejsza sesja przyniosła lekkie osłabienie złotego wobec euro. Kurs dotarł do poziomu 4,33. Nie jest to duża zmiana, jednak potwierdza przeświadczenie, że to nie jest najlepszy czas PLN. Brak ważniejszych publikacji makro z kraju powoduje, że nasza waluta pozostaje pod wpływem czynników ogólnoświatowych, zwłaszcza tych napływających zza oceanu. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,33 PLN.

EUR/PLN

eurpln

Źródło: bankier.pl

Wahania na parze USD/PLN

Zmienność notowań pary USD/PLN podczas dzisiejszej sesji była dość duża. Największe wahania dało się zaobserwować przed południem. Kolejnych należy się spodziewać w drugiej części dnia, gdy poznamy kolejne dane makro dotyczące amerykańskiej gospodarki. Wobec oczekiwanej podwyżki stóp procentowych, która wg prognoz ma nastąpić jeszcze w tym roku każdy opublikowany wskaźnik może być wartościowy. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,96 PLN.

USD/PLN

kurs usdpln

Źródło: bankier.pl

Frank lekko powyżej 4,00

Dzisiejsza sesja nie była łaskawa dla złotego na parze z frankiem. Podczas gdy wczoraj mogliśmy zaobserwować spadek do poziomu 3,96, dziś został przebity poziom 4,00. Zmienność na parze CHF/PLN jest duża ze względu na kilka czynników, zarówno tych ogólnoświatowych, jak i lokalnych. W kraju dyskusje dotyczące pomocy dla frankowiczów nie słabną, a rozwiązanie ich problemów raczej prędko nie nastąpi. Dodatkowa niepewność, co do polityki monetarnej USA oraz UE wpływa negatywnie na franka, dlatego należy się oswoić z widokiem kursu CHF w okolicy 4 zł. Dzisiejszy średni kurs szwajcarskiej waluty wyniósł 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs chfpln

Źródło: bankier.pl

Dane o PKB umocniły funta

Dzisiejsza sesja przyniosła umocnienie funta na parze ze złotym. Publikacja danych dotyczących PKB Wielkiej Brytanii wypadła lepiej od oczekiwań. W ujęciu rocznym jego wartość wyniosła 2,3 proc., natomiast kwartalnym 0,5proc. Te informacje spowodowały wzrost wartości GBP do poziomu 4,86 PLN. Inwestorzy w sposób szczególny czekali na te dane, ponieważ w przyszłym tygodniu Bank Anglii ma podjąć decyzję w sprawie stóp procentowych. Wydaje się jednak, że w obecnej sytuacji nawet dobre odczyty mogą nie mieć znaczenia. Średni kurs funta wyniósł dziś 3,85 PLN.

GBP/PLN

kurs gbppln

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.10.2016 16:20
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000