KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Mateusz Koszela, podróż, w świat z Ekantor.pl

W świat z Ekantor.pl #5: Rodzinne strony Pablo Escobara

Mateusz Koszela kontynuuje podróż po Ameryce Południowej. Tym razem odwiedził Kolumbię i Ekwador, gdzie dowiedział się co tak naprawdę można kupić za legendarne 2000 pesos, kto jest najpopularniejszym Polakiem wśród Read more
O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej Read more

Plany banków centralnych (komentarz walutowy 19.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Przemówienie Janet Yellen rzuciło pewne światło na plany Rezerwy Federalnej, jednak wciąż jest ono słabe. Szefowa Fed dostrzega bowiem potrzebę podniesienia stóp, ale w jakim tempie – tego nie zdradziła. Dziś natomiast w tej sprawie decyzję podejmował ECB.

 

Janet Yellen oraz Mario Draghi o polityce pieniężnej

Zaobserwowana wczoraj wieczorem aktywność dolara wynikała ze słów przewodniczącej Fed. Janet Yellen zwróciła uwagę na korzystną sytuację gospodarczą kraju, na którą bank jest gotowy reagować. Kolejne kroki uzależnione będą od danych makroekonomicznych, ale kilka podwyżek w najbliższych 12 miesiącach nie jest wykluczona. Dla głównej pary walutowej wydarzeniem dnia była natomiast konferencja prezesa ECB – Mario Draghiego, który zaznaczył, że niskie stopy utrzymają się jeszcze przez pewien czas. Euro w pierwszej chwili zareagowało spadkiem, który podsycony został solidnymi danymi z USA. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,06.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

ECB – decyzja ws stóp procentowych

Rynek nie spodziewa się by ECB miał się w najbliższym czasie zdecydować się na zmiany w sposobie prowadzenia polityki pieniężnej. Z tego powodu dzisiejsza decyzja europejskiego banku o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie nie okazała się być zaskoczeniem. Niemniej perspektywy banku na nadchodzące miesiące nie spotkały się z entuzjazmem inwestorów. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,36.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Silne dane z USA

Środowe odbicie dolara utrzymuje się w parze z polską waluta. Chociaż słowa Janet Yellen zdołały zwiększyć sentyment do amerykańskiego pieniądza, to wciąż ciąży nad nim niepewność związana z jutrzejszym zaprzysiężeniem Donalda Turmpa. Inwestorzy, po ostatniej wypowiedzi prezydenta-elekta o zbyt silnym dolarze, pozostają ostrożni. Dolar otrzymał natomiast dziś duże wsparcie ze strony danych gospodarczych, wśród których był spadek ilości wniosków dla bezrobotnych oraz znaczny wzrost indeksu Fed z Filadelfii. Pozytywnie zaskoczył również jeden ze wskaźników budowlanych. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,10 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Frank stabilnie

Nie tylko z ogólnoświatowymi nastrojami, ale również z szeregiem krajowych odczytów zmierzył się dziś złoty. Produkcja przemysłowa w ujęciu rok do roku przewyższyła rynkowe oczekiwania i przy prognozach 1,8% wyniosła 2,3%. Polska waluta nie zareagowała jednak na te dane, a kurs CHF/PLN był dziś ustabilizowany i jego średnia wartość wyniosła dziś 4,07 .
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Funt w górę

W trakcie dzisiejszej sesji notowania GBP/PLN ponownie kierują się w stronę północy, sięgając wartości, które funt odnotował tuż po wystąpieniu premier Theresy May w sprawie Brexitu. Chociaż obawy inwestorów mogły uspokoić się po zapewnieniu, że parlament będzie brał udział w procesie opuszczania struktur UE przez Wielką Brytanię, to jednak przekonanie o nadchodzącym rozstaniu ze wspólnotą utrzymuje się. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,05 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.01.2017 15:22
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!