KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Edukacja finansowa dziecka

Edukacja finansowa dziecka. Od czego zacząć?

Rozpoczął się wrzesień. To doskonały czas aby zastanowić się nad edukacją swoich dzieci. Również tą finansową...   Kursy językowe, nauka pływania, korepetycje - rodzice skłonni są zainwestować duże pieniądze w Read more

W świat z Ekantor.pl #6: Tutaj płaci się słońcem

Mateusz Koszela by się zakochać pokonał autostopem pół Ameryki Południowej. W ten sposób trafił do dawnego państwa Inków, gdzie dowiedział się ile warte jest słońce i miał okazję wspierać Polaków Read more

Początek miesiąca pełen danych (komentarz walutowy 01.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Mimo że rynek nie spodziewa się zmian w polityce Fed, to bogactwo środowego kalendarza makroekonomicznego przysłonięte jest przez wieczorną decyzję w sprawie stóp procentowych w USA. W trakcie dzisiejszej sesji umacnianie pozycji wspólnej waluty zostało przerwane optymistycznym raportem ADP zza oceanu.

 

Siła słów Donalda Trumpa

Wspólna waluta kontynuowała dziś aprecjację, spowodowaną nie tylko korzystnymi danymi ze Strefy Euro, w tym PKB za IV kwartał, ale również słowami płynącymi z Białego Domu. Najpierw doradca prezydenta USA zwrócił uwagę na wykorzystywanie przez niemiecką gospodarkę niedowartościowania euro, później Donald Trump zasugerował celowe zaniżanie wartości walut przez Chiny oraz Japonię. Wytchnienie dolarowi przyniósł opublikowany po południu raport ADP. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość kursu EUR/USD wyniosła 1,07.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Solidne dane z Europy

Pierwsza połowa tego tygodnia okazała się dobra z perspektywy gospodarki Strefy Euro. Wczoraj bowiem pojawiały się optymistyczne dane na temat PKB za IV kwartał oraz inflacji HICP. Opublikowany dziś finalny indeks PMI dla przemysłu również korzystnie zaskoczył inwestorów. Takie odczyty mogą zwiększyć presję na ECB, w kwestii wycofywania się z programu QE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na sygnał z Fed

Tuż przed zakończeniem posiedzenia FOMC w sprawie stóp procentowych dolar w parze z polskim pieniądzem zachowuje relatywny spokój. Z tym, że odnotowany w trakcie wczorajszej sesji spadek wartości wciąż się utrzymuje. Przedstawiony dziś raport ADP będący zapowiedzią piątkowych payrolls okazał się zaskakująco dobry, co pozwoliło nieco odbudować pozycję dolara. Po południu z USA mają napłynąć kolejne, interesujące dane. Dziś średnia wartość USD wyniosła 4,00 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Unormowanie kursu franka

W trakcie wtorkowej sesji frank szwajcarski odnotował spadek z wartości 4,07 do 4,04 i pozostaje na tej pozycji również dziś. Za takie działanie odpowiedzialne są przede wszystkim nastroje kumulujące się wokół dolara, jednak krajowe dane również nie dostarczają obaw, które mogły podbić awersję do złotego. Indeks PMI okazał się lepszy od prognoz. Odczyt wyniósł 54,8 przy oczekiwaniach 54. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,04 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta na wykresie funta

Wczorajszy spadek wartości zdołał natomiast skorygować funt. Chociaż indeks PMI dla Wielkiej Brytanii odnotował nieznaczny spadek względem ubiegłego miesiąca, to jednak odczyt ten nie zaskoczył inwestorów i wyniósł 55,9. Jutro natomiast odbędzie się posiedzenie BoE w sprawie stóp procentowych oraz publikacja białej księgi, którym poruszone będą kwestie związane z Brexiem. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 5,06 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.02.2017 15:02
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000