KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zgubiona paczka, brak paczki, przesyłka z zagranicy, Ekantor.pl

Brak paczki z zagranicy a reklamacja. Czy można odzyskać pieniądze?

Zagraniczne sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Niektóre paczki, zanim trafią pod drzwi adresata, muszą pokonać pół świata i czasami w innej części tego świata zostają. Czy Read more

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty walutowej?

Popularność kart walutowych jest coraz większa. Praktycznie każdy bank może przedstawić nam ofertę dotyczącą tej formy płatności. W zależności od tego, do jakich celów będziemy ją wykorzystywać należy zwrócić uwagę Read more

Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy) 14-18.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Tydzień decyzji banków centralnych praktycznie już za nami. Mimo że podczas żadnego z zaplanowanych posiedzeń nie została podjęta decyzja o zmianie wysokości stóp procentowych, to kursy walut uległy sporym wahaniom.

Duża zmienność na głównej parze walutowej

Decyzja amerykańskiego banku centralnego w zasadzie nie była dla nikogo zaskoczeniem. Rynki dużo wcześniej zakładały, że Fed postanowi wstrzymać się od zmian w polityce monetarnej, dopóki sytuacja zarówno na rynku światowym, jaki i lokalnym nie będzie stabilna. A skoro tak nie jest, ponieważ chińskie dane makro straszą spowolnieniem gospodarczym, a ropa naftowa dopiero teraz zaczęła drożeć to nic dziwnego, że J. Yellen postanowiła jeszcze zaczekać. Opublikowane w tym tygodniu dane makro były dość mieszane i w połączeniu z decyzją Fedu spowodowały silne wahania pary EUR/USD, której średnia wartość podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,12 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro

Źródło: biznes.pl

Po silnych walkach złoty poniżej 4,26

Opublikowane w ostatnich dniach dane makro zarówno z polskiej gospodarki, jak i europejskiej powodowały sine wahania na parach związanych ze złotym. Ich wartości dla pary EUR/PLN były mieszane. Deflacja w naszym kraju powoli ustępuje, co raczej nie było dla inwestorów zaskoczeniem, w przeciwieństwie do produkcji przemysłowej, która wg podanych wartości za luty solidnie wzrosła. Mimo całkiem pozytywnych wieści dotyczących naszej gospodarki złoty przez pierwsze kilak sesji osłabiał się względem euro. Wspólna waluta bowiem też otrzymała zastrzyk solidnych danych, które w połączeniu z decyzją amerykańskiego banku centralnego wybiły ją do poziomu 4,30. Rynek na koniec tygodnia zrewidował jednak siły obu tych walut, czego efektem jest zejście kursu do dzisiejszego średniego poziomu 4,25 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy średni kurs euro

Źródło: biznes.pl

Nowe minimum na parze USD/PLN

Złoty zaliczył w tym tygodniu rekordowe umocnienie wobec dolara. Z środowego poziomu 3,88 kurs USD/PLN spadł do wartości 3,76 i dopiero dziś został wyhamowany. Amerykańska waluta ostatni raz tak tania była w zeszłym roku w październiku. Jeśli przyszłotygodniowa seria danych makro dotycząca przemysłu w światowych gospodarkach nie będzie sprzyjała dolarowi, możliwe że przewaga złotego jeszcze się powiększy. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,77 PLN.

USD/PLN

dzisejszy kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Mocne wahania CHF/PLN

Szwajcarski Bank Narodowy podobnie jak amerykański postanowił nie zmieniać wysokości stóp procentowych. Kurs CHF/PLN wahał się na przestrzeni tygodnia od poziomu 3,88 do 3,92. Złoty niby otrzymał sporo pozytywnych danych makro, jednak okazały się one niewystarczające, aby sprowadzić złotego poniżej wartości minimum. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,88 PLN.

CHF/PLN

dzisiejszy kurs franka

Źródło: biznes.pl

Rajd w dół wyhamowany

Spadek wartości funta brytyjskiego, który trwał już od dłuższego czasu dopiero dziś został zahamowany. Być może jest to chwilowa korekta, po której nastąpi kontynuacja tendencji spadkowej. Bank centralny Wielkiej Brytanii podczas czwartkowego posiedzenia postanowił pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Kurs GBP/PLN tego dnia najpierw osiągnął nowe minimum lokalne, którym był poziom 5,40 a następnie odbił do wartości 5,47. To jedna z większych zmienności, którą mogliśmy obserwować w ostatnim czasie. Dziś średni kurs funta wyniósł 5,46 PLN.

GBP/PLN

dzisiejszy kurs funta

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

18.03.2016 14:49
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000