KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

GUS – kto dostarcza wiedzę o życiu Polaków?

Dla przeciętnego Polaka Główny Urząd Statystyczny nie leży w centrum zainteresowania. A przecież to właśnie od danych publikowanych przez GUS zależą wszelkie indeksacje, waloryzacje, budżet państwa, plany rozwoju czy nawet Read more
Płatność kartą, usługa DCC, wymiana walut, Ekantor.pl

Płacisz kartą za granicą? Na tej opłacie traci 95% konsumentów

500 tysięcy funtów rocznie - tyle w sumie tracą przyjezdni, czyli osoby posługujące się walutą inną niż GBP w Wielkiej Brytanii. Myślisz, że to dużo? W skali całej Europy zjawisko Read more

Poranny komentarz walutowy 1.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia i miesiąca na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie złotego. Notowania walut będą dziś pod silnym wpływem publikacji makroekonomicznych.

Nowy miesiąc na rynku walutowym rozpoczynamy od publikacji indeksu PMI dla sektora przemysłowego i usługowego. Jako pierwsze poznaliśmy dane z Chin. Wartość wskaźnika zaprezentowanego przez państwowy urząd statystyczny odbiega jak zwykle od tego zaprezentowanego przez prywatną firmę. W obu przypadkach indeks cały czas jest poniżej 50 pkt, co oznacza, że tempo wzrostu chińskiej gospodarki nie przyspiesza. Dolar po otwarciu sesji osłabił się właśnie ze względu na te informacje – z poziomu 1,0813 do 1,0850. Dziś należy spodziewać się silniejszych zmian w notowaniach EUR/USD, ponieważ kalendarium makroekonomiczne jest wypełnione po brzegi zarówno publikacjami gospodarczymi jak i ważnymi wystąpieniami publicznymi, m.in. szefa EBC oraz wiceprezesa Fedu. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,08.

Złoty dzisiejszą sesję rozpoczął bardzo mocno. Najsilniejszy spadek zanotowano na parze z dolarem, który osłabił się wobec PLN o około 3 gr i w dalszym ciągu kieruje się w dół w stronę 4,05. Mimo słabego odczytu indeksu PMI, który dla Polski wyniósł 50,1 pkt – wobec prognozowanego 51,9 – złoty również umocnił się wobec euro, które aktualnie waha się w przedziale 4,40-4,41. Szwajcarski indeks PMI dla przemysłu niestety nie był zachwycający i wyniósł równo 50 pkt. Frank około godziny 8:00 był wyceniany średnio na 3,97 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja indeksu PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Publikacja indeksu PMI dla przemysłu – Wielka Brytania
 • Bilans dochodów i wydatków Amerykanów – USA
 • Publikacja indeksu PMI dla przemysłu – USA
 • Publikacja indeksu ISM dla przemysłu – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghiego – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne wiceprezesa Fed Stanleya Fischera – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

01.02.2016 10:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!