KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe, wymiana walut online

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z ... Czytaj całość

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 1.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia i miesiąca na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie złotego. Notowania walut będą dziś pod silnym wpływem publikacji makroekonomicznych.

Nowy miesiąc na rynku walutowym rozpoczynamy od publikacji indeksu PMI dla sektora przemysłowego i usługowego. Jako pierwsze poznaliśmy dane z Chin. Wartość wskaźnika zaprezentowanego przez państwowy urząd statystyczny odbiega jak zwykle od tego zaprezentowanego przez prywatną firmę. W obu przypadkach indeks cały czas jest poniżej 50 pkt, co oznacza, że tempo wzrostu chińskiej gospodarki nie przyspiesza. Dolar po otwarciu sesji osłabił się właśnie ze względu na te informacje – z poziomu 1,0813 do 1,0850. Dziś należy spodziewać się silniejszych zmian w notowaniach EUR/USD, ponieważ kalendarium makroekonomiczne jest wypełnione po brzegi zarówno publikacjami gospodarczymi jak i ważnymi wystąpieniami publicznymi, m.in. szefa EBC oraz wiceprezesa Fedu. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,08.

Złoty dzisiejszą sesję rozpoczął bardzo mocno. Najsilniejszy spadek zanotowano na parze z dolarem, który osłabił się wobec PLN o około 3 gr i w dalszym ciągu kieruje się w dół w stronę 4,05. Mimo słabego odczytu indeksu PMI, który dla Polski wyniósł 50,1 pkt – wobec prognozowanego 51,9 – złoty również umocnił się wobec euro, które aktualnie waha się w przedziale 4,40-4,41. Szwajcarski indeks PMI dla przemysłu niestety nie był zachwycający i wyniósł równo 50 pkt. Frank około godziny 8:00 był wyceniany średnio na 3,97 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja indeksu PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Publikacja indeksu PMI dla przemysłu – Wielka Brytania
 • Bilans dochodów i wydatków Amerykanów – USA
 • Publikacja indeksu PMI dla przemysłu – USA
 • Publikacja indeksu ISM dla przemysłu – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghiego – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne wiceprezesa Fed Stanleya Fischera – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

01.02.2016 10:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000