KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Skarbówka zablokowanie konto firmowych

Skarbówka będzie mogła zablokować konta firmowe na 72h

Założenia przyjętego przez Radę Ministrów projektu są słuszne. Ma on przeciwdziałać wyłudzeniom skarbowym. Niestety nowa broń może uderzyć nie tylko w przestępców, ale również w przedsiębiorców.   Od tej pory ... Czytaj całość
Powrót z Wielekiej Brytanii

Czas na powrót z Wielkiej Brytanii? Samochodem, busem, czy samolotem – co najlepiej wybrać?

Mieszkasz na Wyspach od kilku lat i wyraźnie widzisz, że nie jest już tak jak dawniej. Brexit zmienił nie tylko politykę, ale i nastawienie ludzi. Nie czujesz się już tu ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 17.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja będzie bogata w dane makroekonomiczne, które mogą mieć spory wpływ na notowania walut. Złoty kolejną sesję w tym tygodniu rozpoczął od umocnienia. Na głównej parze walutowej euro powoli przejmuje przewagę.

Wtorkowa sesja dla pary EUR/USD rozpoczęła się od niewielkiego wzrostu w kierunku 1,1350. Dzisiejsze kalendarium zawiera dość sporo ważnych pozycji, które zapewne będą miały wpływ na notowania tych dwóch walut. Najwięcej emocji wzbudzi kwietniowy odczyt inflacji konsumenckiej oraz dane dotyczące rynku budowlanego i produkcji przemysłowej. Wieczorem natomiast swoje wystąpienia publiczne będą mieli przedstawiciele Fedu z kilku stanów. Tuż przed zamknięciem sesji poznamy tygodniowe zmiany zapasów paliwa wg API. W związku z ostatnimi wzrostami ropy naftowej raport wzbudzi zapewne wiele emocji. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,13 USD.

Złoty umacnia się drugi dzień z rzędu. Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy od zejścia do poziomu 4,35 na parze z euro. Poniżej tej wartości kurs prawdopodobnie nie zejdzie. W kalendarium mamy dziś wystąpienie publiczne jednego z członków zarządu EBC oraz publikację danych dotyczących handlu zagranicznego w Strefie Euro. Te wydarzenia mogą wyhamować aprecjację złotego. Kurs dolara również idzie w dół średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła 3,84. Frank w oczekiwaniu na dane o inflacji producenckiej ze Szwajcarii osłabił się do 3,93. Jedynie funt szterling rozpoczął poranek od umocnienia względem złotego. Mimo nowych sondaży dotyczących Brexitu, które wskazują, że większa liczba respondentów jest za wyjściem z UE brytyjska waluta ma się całkiem dobrze. Dziś inwestorzy skupią się na danych o inflacji z tego państwa. Średni kurs GBP wyniósł dziś rano 5,58 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Inflacja producencka – Szwajcaria
 • Wystąpienie publiczne członka zarządu EBC (Peter Praet) – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Wielka Brytania
 • Inflacja producencka – Wielka Brytania
 • Handel zagraniczny – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – USA
 • Pozwolenia na budowę domów – USA
 • Rozpoczęte budowy domów – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa wg API – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

17.05.2016 09:57
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000