KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, ekantor, kulturalnie, podróże, Ekantor.pl

Ekantor.pl kulturalnie – czerwiec 2018

W czerwcu nie zabraknie przyjemności kultury wyższej - trochę baletu, trochę wystaw i jazzowych wieczorów w pięknych okolicznościach przyrody. Znajdzie się również coś dla podniebienia - w Bordeaux będzie okazja Read more
skarbówka, blokada konta

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe

Nowa propozycja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w teorii ma wspomóc w walce z nieuczciwymi właścicielami firm wyłudzającymi VAT. W praktyce może się jednak przyczynić do poważnych problemów uczciwych przedsiębiorców.   Read more

Reforma podatkowa i dane. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 13-17.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ten tydzień upłynął pod znakiem silniejszego euro. Kurs EUR/USD momentami osiągał wartość 1,18. Uwaga rynku w tym czasie rozproszona była pomiędzy danymi makroekonomicznymi, informacjami politycznymi oraz słowami bankierów.

 

Początek reformy?

We wtorek można było zaobserwować silniejszy wzrost europejskiej waluty, co po części związane było z optymistycznymi danymi dotyczącymi dynamiki rozwoju gospodarczego Niemiec oraz Włoch. Równocześnie jednak siła dolara wygaszana była niepewnością związaną z reformą podatkową. W czwartek zmiany zostały przegłosowane przez Kongres, teraz projekt trafi do Senatu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro mocniejsze

Z poprawy nastrojów po europejskiej stronie nie udało się skorzystać złotemu, który stracił w w parze z euro i w szczycie wartość pary EUR/PLN pokazała 4,25. W połowie tygodnia siła euro nieco wygasła, co miało związek z sytuacją na głównej parze. Kalendarz makro przez ten czas obfitował w wystąpienia bankierów oraz pojedyncze dane, jednak poza wtorkowymi PKB z państw Europy, nie wywołały one silniejszej reakcji. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepewność dolara

To nie był łatwy czas dla dolara. Z jednej strony amerykańska waluta czeka na trzecią – jednak już dość mocno spodziewaną – podwyżkę stóp procentowych. Z drugiej wybór Jeromego Powella na szefa Fed nie daje wizji zaostrzenia polityki banku w przyszłym roku. Najwięcej emocji wywołuje jednak kwestia reformy podatkowej. Pojawiają się obawy, że wizja Donalda Trumpa, nie pokryje się z wizją Senatu. Średni kurs USD/PLN osiągnął dziś  3,59.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

PKB okazało się niespodzianką

W ostatnich dniach pojawiły się również informacje krajowe, jednak ich oddziaływanie na notowania złotego były ograniczone. Polska waluta pozostaje związana z nastrojami na szerokim rynku. Inflacja CPI nie przyniosła zaskoczenia w przeciwieństwie do wstępnej dynamiki PKB za III kwartał, która przewyższyła prognozy. W piątek opublikowane zostały dane na temat sytuacji na polskim rynku pracy. Dziś średni kurs franka osiągnął 3,62 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Problemy funta

Z niemałymi trudnościami zmaga się funt. Brytyjska waluta została osłabiona po weekendzie w skutek doniesień o problemach premier Wielkiej Brytanii. Znów bowiem pojawiły się informacje o możliwej dymisji. W międzyczasie nie zabrakło danych gospodarczych z tego kraju. Na koniec tygodnia średnia wartość funta wyniosła  4,74 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.11.2017 14:08
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000