KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele Read more
flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się Read more

Reforma podatkowa i dane. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 13-17.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ten tydzień upłynął pod znakiem silniejszego euro. Kurs EUR/USD momentami osiągał wartość 1,18. Uwaga rynku w tym czasie rozproszona była pomiędzy danymi makroekonomicznymi, informacjami politycznymi oraz słowami bankierów.

 

Początek reformy?

We wtorek można było zaobserwować silniejszy wzrost europejskiej waluty, co po części związane było z optymistycznymi danymi dotyczącymi dynamiki rozwoju gospodarczego Niemiec oraz Włoch. Równocześnie jednak siła dolara wygaszana była niepewnością związaną z reformą podatkową. W czwartek zmiany zostały przegłosowane przez Kongres, teraz projekt trafi do Senatu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro mocniejsze

Z poprawy nastrojów po europejskiej stronie nie udało się skorzystać złotemu, który stracił w w parze z euro i w szczycie wartość pary EUR/PLN pokazała 4,25. W połowie tygodnia siła euro nieco wygasła, co miało związek z sytuacją na głównej parze. Kalendarz makro przez ten czas obfitował w wystąpienia bankierów oraz pojedyncze dane, jednak poza wtorkowymi PKB z państw Europy, nie wywołały one silniejszej reakcji. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepewność dolara

To nie był łatwy czas dla dolara. Z jednej strony amerykańska waluta czeka na trzecią – jednak już dość mocno spodziewaną – podwyżkę stóp procentowych. Z drugiej wybór Jeromego Powella na szefa Fed nie daje wizji zaostrzenia polityki banku w przyszłym roku. Najwięcej emocji wywołuje jednak kwestia reformy podatkowej. Pojawiają się obawy, że wizja Donalda Trumpa, nie pokryje się z wizją Senatu. Średni kurs USD/PLN osiągnął dziś  3,59.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

PKB okazało się niespodzianką

W ostatnich dniach pojawiły się również informacje krajowe, jednak ich oddziaływanie na notowania złotego były ograniczone. Polska waluta pozostaje związana z nastrojami na szerokim rynku. Inflacja CPI nie przyniosła zaskoczenia w przeciwieństwie do wstępnej dynamiki PKB za III kwartał, która przewyższyła prognozy. W piątek opublikowane zostały dane na temat sytuacji na polskim rynku pracy. Dziś średni kurs franka osiągnął 3,62 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Problemy funta

Z niemałymi trudnościami zmaga się funt. Brytyjska waluta została osłabiona po weekendzie w skutek doniesień o problemach premier Wielkiej Brytanii. Znów bowiem pojawiły się informacje o możliwej dymisji. W międzyczasie nie zabrakło danych gospodarczych z tego kraju. Na koniec tygodnia średnia wartość funta wyniosła  4,74 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.11.2017 14:08
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000