KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Imigranci zarobkowi

Polskę zaleje fala emigrantów zarobkowych…z Indii?

Sytuacja na polskim rynku pracy prezentuje się budująco, jednak… nie dla pracodawców. Problem z pozyskaniem pracowników przekłada się na wzrost płac. Z danych zaprezentowanych przez GUS wynika, że średnie wynagrodzenie ... Czytaj całość
Ekantor.pl, wtyczka, WordPress

Wtyczka Ekantor.pl na platformie WordPress

Szybki i bezproblemowy przepływ informacji jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o tym, że użytkownik sieci chętniej korzysta i wraca na daną stronę internetową. Dlatego chcąc pomóc budować pozytywne relacje ... Czytaj całość

Trudny tydzień dolara. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 15-19.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatnie dni nie należały do spokojnych. Rynek walutowy został obarczony kolejną dawką niepewności związaną z Donaldem Trumpem. Równocześnie uwagę inwestorów przykuwają informacje związane z działaniami banków centralnych.

 

Dolar w cieniu

Miniony tydzień nie będzie miłym wspomnieniem dla dolara. W zeszły piątek z amerykańskiej gospodarki napłynęły rozczarowujące publikacje na temat inflacji konsumenckiej i sprzedaży detalicznej, a przypomnijmy, że to właśnie od danych w dużej mierze zależeć ma najbliższa decyzja Fed. Na słabości USD zaciążyły również pogłoski na temat udziału Rosji w wyborach prezydenckich w USA. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Koniunktura sprzyja

Solidne dane makroekonomiczne, oddalająca się wizja kłopotów w strefie euro, a także informacje o możliwym wycofywaniu ECB z ultra-luźnej polityki – to trzy czynniki, które utrzymują sentyment względem wspólnej waluty.  Z dobrych nastrojów rynku korzystał również złoty. W kulminacyjnym momencie wartość kursu EUR/PLN spadła do 4,15. W środę spadek został zatrzymany. Wpływ na to mogła mieć podwyższona awersja do ryzyka. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,20 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed i Donald Trump

Wyraźne stary odnotował dolar również w parze ze złotym. W poniedziałek kurs USD/PLN sięgał wartości 3,85. Odwrócenie od amerykańskiej waluty z jednej strony wynikało z faktu, że trudno przewidzieć czy Fed zdecyduje się na trzy podwyżki stóp procentowych w 2017. Z drugiej strony niepewności polityczne związane z prezydenturą Trumpa sprawiają, że rynek zachowuje dystans wobec dolara. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 3,75 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiele danych z Polski

W ostatnich dniach nie zabrakło również danych krajowych lecz można powiedzieć, że ich wpływ na sytuację złotego był drugorzędny. Uwagę bez wątpienia przykuła piątkowa decyzja Moody’s o podniesieniu perspektywy ratingowej, a także predyspozycje do zmiany w polityce monetarnej. Po środowym posiedzeniu RPP w sprawie stóp procentowych, wizja ich podniesienia oddaliła się i inwestorzy nie spodziewają się, aby miało do tego szybko dojść.  Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmienność w GBP/PLN

Do połowy tygodnia brytyjska waluta traciła na rzecz złotego, po czym nastąpiła zmiana kierunku i wyciszenie emocji. W międzyczasie publikowane były ważne dane z brytyjskiej gospodarki. Uwagę zwróciły przede wszystkim odczyty dotyczące inflacji , które przewyższyły oczekiwania. Dużą niespodzianką okazały się również wyniki sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość kursu GBP wyniosła 4,89 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.05.2017 15:20
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000