KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more
Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more

Trudny tydzień dolara. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 15-19.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatnie dni nie należały do spokojnych. Rynek walutowy został obarczony kolejną dawką niepewności związaną z Donaldem Trumpem. Równocześnie uwagę inwestorów przykuwają informacje związane z działaniami banków centralnych.

 

Dolar w cieniu

Miniony tydzień nie będzie miłym wspomnieniem dla dolara. W zeszły piątek z amerykańskiej gospodarki napłynęły rozczarowujące publikacje na temat inflacji konsumenckiej i sprzedaży detalicznej, a przypomnijmy, że to właśnie od danych w dużej mierze zależeć ma najbliższa decyzja Fed. Na słabości USD zaciążyły również pogłoski na temat udziału Rosji w wyborach prezydenckich w USA. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Koniunktura sprzyja

Solidne dane makroekonomiczne, oddalająca się wizja kłopotów w strefie euro, a także informacje o możliwym wycofywaniu ECB z ultra-luźnej polityki – to trzy czynniki, które utrzymują sentyment względem wspólnej waluty.  Z dobrych nastrojów rynku korzystał również złoty. W kulminacyjnym momencie wartość kursu EUR/PLN spadła do 4,15. W środę spadek został zatrzymany. Wpływ na to mogła mieć podwyższona awersja do ryzyka. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,20 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed i Donald Trump

Wyraźne stary odnotował dolar również w parze ze złotym. W poniedziałek kurs USD/PLN sięgał wartości 3,85. Odwrócenie od amerykańskiej waluty z jednej strony wynikało z faktu, że trudno przewidzieć czy Fed zdecyduje się na trzy podwyżki stóp procentowych w 2017. Z drugiej strony niepewności polityczne związane z prezydenturą Trumpa sprawiają, że rynek zachowuje dystans wobec dolara. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 3,75 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiele danych z Polski

W ostatnich dniach nie zabrakło również danych krajowych lecz można powiedzieć, że ich wpływ na sytuację złotego był drugorzędny. Uwagę bez wątpienia przykuła piątkowa decyzja Moody’s o podniesieniu perspektywy ratingowej, a także predyspozycje do zmiany w polityce monetarnej. Po środowym posiedzeniu RPP w sprawie stóp procentowych, wizja ich podniesienia oddaliła się i inwestorzy nie spodziewają się, aby miało do tego szybko dojść.  Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmienność w GBP/PLN

Do połowy tygodnia brytyjska waluta traciła na rzecz złotego, po czym nastąpiła zmiana kierunku i wyciszenie emocji. W międzyczasie publikowane były ważne dane z brytyjskiej gospodarki. Uwagę zwróciły przede wszystkim odczyty dotyczące inflacji , które przewyższyły oczekiwania. Dużą niespodzianką okazały się również wyniki sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość kursu GBP wyniosła 4,89 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.05.2017 15:20
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000