KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Bez Wielkiej Brytanii rozmowy o TTIP skończą się fiaskiem

W połowie lipca zakończyła się 14 runda trwających już od 3 lat negocjacji dotyczących transatlantyckiej umowy handlowej między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Kolejny brak porozumienia wynikał prawdopodobnie z kilku ... Czytaj całość
podwyżki w banku

Koniec darmowej bankowości. Sprawdź, czy Twój bank planuje podwyżkę

2017 rok nie rozpoczął się optymistycznie dla klientów bankowych. Już pięć banków poinformowało o zmianach w opłatach i niewykluczone, że jest to dopiero początek.   mBank - prowizja za wypłatę w ... Czytaj całość

Trudny tydzień dolara. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 15-19.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatnie dni nie należały do spokojnych. Rynek walutowy został obarczony kolejną dawką niepewności związaną z Donaldem Trumpem. Równocześnie uwagę inwestorów przykuwają informacje związane z działaniami banków centralnych.

 

Dolar w cieniu

Miniony tydzień nie będzie miłym wspomnieniem dla dolara. W zeszły piątek z amerykańskiej gospodarki napłynęły rozczarowujące publikacje na temat inflacji konsumenckiej i sprzedaży detalicznej, a przypomnijmy, że to właśnie od danych w dużej mierze zależeć ma najbliższa decyzja Fed. Na słabości USD zaciążyły również pogłoski na temat udziału Rosji w wyborach prezydenckich w USA. Dziś średnia wartość EUR/USD wyniosła 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Koniunktura sprzyja

Solidne dane makroekonomiczne, oddalająca się wizja kłopotów w strefie euro, a także informacje o możliwym wycofywaniu ECB z ultra-luźnej polityki – to trzy czynniki, które utrzymują sentyment względem wspólnej waluty.  Z dobrych nastrojów rynku korzystał również złoty. W kulminacyjnym momencie wartość kursu EUR/PLN spadła do 4,15. W środę spadek został zatrzymany. Wpływ na to mogła mieć podwyższona awersja do ryzyka. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,20 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed i Donald Trump

Wyraźne stary odnotował dolar również w parze ze złotym. W poniedziałek kurs USD/PLN sięgał wartości 3,85. Odwrócenie od amerykańskiej waluty z jednej strony wynikało z faktu, że trudno przewidzieć czy Fed zdecyduje się na trzy podwyżki stóp procentowych w 2017. Z drugiej strony niepewności polityczne związane z prezydenturą Trumpa sprawiają, że rynek zachowuje dystans wobec dolara. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 3,75 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiele danych z Polski

W ostatnich dniach nie zabrakło również danych krajowych lecz można powiedzieć, że ich wpływ na sytuację złotego był drugorzędny. Uwagę bez wątpienia przykuła piątkowa decyzja Moody’s o podniesieniu perspektywy ratingowej, a także predyspozycje do zmiany w polityce monetarnej. Po środowym posiedzeniu RPP w sprawie stóp procentowych, wizja ich podniesienia oddaliła się i inwestorzy nie spodziewają się, aby miało do tego szybko dojść.  Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmienność w GBP/PLN

Do połowy tygodnia brytyjska waluta traciła na rzecz złotego, po czym nastąpiła zmiana kierunku i wyciszenie emocji. W międzyczasie publikowane były ważne dane z brytyjskiej gospodarki. Uwagę zwróciły przede wszystkim odczyty dotyczące inflacji , które przewyższyły oczekiwania. Dużą niespodzianką okazały się również wyniki sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość kursu GBP wyniosła 4,89 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.05.2017 15:20
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000