KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

komentarz walutowy, Patryk Dudek, wymiana walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Patryka Dudka

Wiemy jak wiele korzyści może płynąć ze świadomej wymiany walut i chcemy, by również nasi czytelnicy mogli się o tym przekonać. Dlatego niemal z zegarkiem w ręku (tak Read more
Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Kredyty w obcej walucie wciąż są bardzo popularne, choć prawdziwy boom na tego rodzaju kredyty przypadł na lata 2005-2007, kiedy Polacy chętnie zaciągali kredyty denominowane we frankach szwajcarskich. Jego kurs Read more

Uwaga na dolara. Komentarz walutowy 30.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To będzie interesujący tydzień na rynku walutowym. Obok posiedzenia FOMC w sprawie stóp procentowych, uwagę przykuwać będą wiadomości płynące z Białego Domu. Rynek spodziewa się, że do piątku Donald Trump poda, kto obejmie stanowisko przewodniczącego Fed.

 

Dane z Europy: inflacja konsumencka w Niemczech

W trakcie dzisiejszej sesji nie zabraknie danych z Europy, jednak nie powinny one wywołać większego poruszenia na euro. Pozycją, która silnie zwróci uwagę rynku są zaplanowane na godzinę 14:00 wstępne odczyty dotyczące niemieckiej inflacji konsumenckiej. Wcześniej poznamy kilka informacji z Wielkiej Brytanii (podaż pieniądza M4, wnioski o kredyt hipoteczny) czy strefy euro (koniunktura gospodarcza). Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu euro straciło na wartości po “gołębim” charakterze wypowiedzi prezesa ECB – Mario Draghiego.

 

Dochody i wydatki Amerykanów

Na początku tygodnia nie zabraknie informacji z USA. O 13:30 czasu polskiego, inwestorzy zapoznają się z dochodami i wydatkami Amerykanów, a dwie godziny później zaprezentowany zostanie indeks Dallas Fed dla przemysłu. Jest to jednak jedynie przedsmak tego, co będzie się dziać w kolejnych dniach. Kalendarz makroekonomiczny dla Stanów Zjednoczonych prezentuje się bowiem okazale. Zwłaszcza w piątek, gdzie obok danych z rynku pracy prezentowane będą indeksy PMI czy informacje o zamówieniach w przemyśle. A to wciąż nie koniec emocji wokół dolara.

 

Wydarzenie tygodnia: decyzja FOMC i nowy szef Fed

Jutro rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie FOMC, które zakończy się decyzją ws. stóp procentowych. Rynek spodziewa się podtrzymania dotychczasowej retoryki sugerującej kolejną podwyżkę w grudniu tego roku. “Jastrzębi” komunikat może jeszcze mocniej podkreślić rozbieżność pomiędzy działaniami Fed oraz ECB. Obok polityki pieniężnej banku ważne będzie również to, kto zasiądzie na stanowisku przewodniczącego Rezerwy Federalnej. Donald Trump ogłosi swoją decyzję do końca tego tygodnia.

 

Sytuacja na walutach

EUR/USD
Po ostatnim wystąpieniu prezesa Europejskiego Banku Centralnego euro pozostaje osłabione. Główna para walutowa oscyluje wokół 1,16.

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN
Na chwilę obecną złoty zachowuje się stabilnie. Choć atmosfera na szerokim rynku z ubiegłego tygodnia nie pozostała bez echa dla polskiej waluty.

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN
W tym tygodniu uwaga rynku skupiać się będzie na dolarze. Na początku dnia amerykańska waluta nieznacznie ustępuje.

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN
Średni kurs CHF/PLN na otwarciu nowego tygodnia wynosi 3,65.

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN
To może być ważny tydzień dla funta. Coraz głośniej mówi się o tym, że BoE szykuje się do podwyżki, a najbliższa decyzja w tej sprawie już w czwartek.

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:
09:00 Indeks instytutu KOF – Szwajcaria
13:00 Dochody i wydatki Amerykanów – USA
14:00 Inflacja konsumencka, wst. – Niemcy
15:30 ndeks Dallas Fed dla przemysłu – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

30.10.2017 10:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000