KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

korona norweska, NOK, waluta Norwegii, Ekantor.pl

Korona norweska – ile kosztuje NOK i życie w Norwegii?

Norwegia ropą stoi. Od kiedy w 1967 roku ruszyły prace wydobywcze kraj zmienił się z protestanckiej prowincji w jedno z najdroższych państw Europy. A korona norweska trafiła do czołówki najczęściej Read more
Ciekawostki o pieniądzach

6 ciekawostek o pieniądzach, o których możesz nie wiedzieć

Kto je posiada odkłada do skarbonki, a kto ich nie ma - nazywany jest bankrutem. Możemy je pobierać z bankomatu, ale nie drukować, bo to może skończyć się surową karą Read more

Żegnając rok 2016. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 27-30.12.2016).


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatni tydzień 2016 roku, mimo że nie obfitował w publikacje, to przyniósł kilka emocjonujących zmian w głównej parze. Jeszcze w środę EUR/USD testowało pozycję 1,03, a już w czwartkowy wieczór wspólna waluta wykonała gwałtowny ruch w kierunku 1,06. Złoty na koniec roku pozostaje słaby.

 

Wahania EUR/USD

Z powodu Świąt Bożego Narodzenia tydzień rozpoczął się dopiero we wtorek. Wtedy też rynek zapoznał się za raportem Conference Board, który wykazał znaczną poprawę zaufania wśród amerykańskich konsumentów. Przy prognozach 109, indeks wyniósł 113,7. Następnego dnia można było zaobserwować wzrost aktywności dolara, który jednak w kolejnych dniach wyhamował. Natomiast w czwartek wieczorem doszło do gwałtownej aprecjacji euro, co pozwoliło tej walucie na wypracowanie dziś średniej wartości 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Spokojnie, ale PLN wciąż słaby

Przez ostatnie dni zauważalna była próba stabilizacji kursu EUR/PLN. Ruchy w tej parze oscylowały głównie pomiędzy wartościami 4,39-4,41 i uzależnione były od ogólnoświatowych nastrojów. Zarówno kalendarz danych dla Polski, jak i Europy  prezentował się w tym czasie wyjątkowo skromnie. Przedstawiona wczoraj podaż pieniądza M3 dla Strefy Euro wypadła pozytywniej niż się tego spodziewano, ale rosnąca dziś siła euro wywołana jest relacją w głównej parze. Dziś średni kurs EUR osiągnął wartość 4,41 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Mieszane informacje z USA

W środę dolar silnie zyskał w parze z polską waluta i w kulminacyjnym momencie sięgnął on wartości 4,24 PLN. W kolejnych dniach ruch ten był wymazywany. Dodatkowym wsparciem dla złotego była czwartkowa aprecjacja euro, za którą mogła odpowiadać zmniejszona aktywność rynku oraz zwiększenie napięć po nałożeniu przez Baracka Obamę sankcji na Rosję. Publikowane na przestrzeni ostatnich dni dane w USA były mieszane. Pozytywnie wypadł raport dotyczący zaufania konsumentów, rozczarował natomiast indeks podpisanych umów na kupno domów. Dziś średnia wartość dolara wyniosła  4,18 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank silny na koniec roku

Pojawiające się niepokoje na linii USA- Rosja zwiększają sentyment do bezpiecznych walut. W związku z czym środowy wzrost franka szwajcarskiego zdołał  utrzymać się do końca tygodnia. Dziś opublikowane zostały dane wstępne inflacji CPI. Odczyt na poziomie 0,8% znacznie zaskoczył oczekiwania.  Złoty jednak pozostał obojętny wobec tych informacji, co pokazuje, że czynniki ogólnoświatowe wciąż mają kluczowe znaczenie. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,11 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Twardy Brexit znów straszy

Końcówka 2016 okazała się natomiast słabsza dla brytyjskiej waluty. W minionym tygodniu rynek zdołał zapoznać się jedynie z indeksem cen nieruchomości, który wyniósł 0,8%. Większe znaczenie dla funta będą mieć dalsze postanowienia w sprawie Brexitu. W styczniu ogłoszony zostanie wyrok Sądu Najwyższego w kwestii udziału parlamentu w procesie opuszczania UE przez ten kraj. Pewne obawy pojawiły się wśród samych Brytyjczyków, co obrazuje przyrost depozytów bankowych. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,16 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.12.2016 15:36
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000