KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


dolar,

Dobra sytuacja na rynku pracy w USA

W piątek przedstawione zostały - tak wyczekiwane przez inwestorów - dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło, ale w stopniu mniejszym niż się spodziewano. Informacja ... Czytaj całość
Warszawa

Wiara w polskie PKB nie zanika. Agencja Moody’s podnosi prognozy

Jedna z agencji należących do tzw. wielkiej trójki zdecydowała się na podniesienie prognozy PKB Polski na 2017 rok do poziomu 3,2%. Moody’s oczekuje, że sytuacja na rynku pracy wciąż będzie ... Czytaj całość

Zmiana kierunku (komentarz walutowy 18.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie dzisiejszej sesji złoty kontynuował – rozpoczętą w środę – deprecjację względem podstawowych walut. W najbliższym czasie kluczowe znaczenie będą mieć dla niego ogólnoświatowe nastroje.

 

Czwartkowe wyciszenie

Czwartek przyniósł wyhamowanie wzrostu w głównej parze walutowej, mimo to pozycja euro wciąż jest silna. Brak apetytu na dolara związany jest w dużej mierze ze skandalami wokół osoby Donalda Trumpa. Po ostatnich danych z USA, ostudzeniu ulec mogły również emocje związane ze zbliżającym się posiedzeniem FOMC, natomiast pogłoski na temat ECB podgrzewają atmosferę na starym kontynencie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty traci

W górę powędrowała z kolei wspólna waluta w parze ze złotym. Ostatnie wydarzenia na rynku globalnym mogą bowiem podbijać awersję do ryzyka, na czym tracą waluty rynków wschodzących. Nie bez znaczenia są również informacje o tym, że ECB miałby się zacząć  wycofywać z ultra-luźnej polityki pieniężnej. Dziś średnia wartość EUR/PLN osiągnęła 4,21.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar mimo niepewności

Dziś w parze ze złotym zyskuje także dolar. Pod względem danych makroekonomicznych koniec tygodnia dla tej waluty prezentuje się spokojniej. Inwestorzy wsłuchiwać się będą w sygnały dostarczane przez Fed, jak i dalsze doniesienia w sprawie Donalda Trumpa. Dziś jeszcze uwagę zwróci ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,79 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Ryzyko powraca

Niepokoje i niepewności przełożyły się również na notowania złotego względem franka. Podczas wczorajszej sesji RPP podjęła decyzję w sprawie stóp procentowych, które pozostały na dotychczasowym poziomie, a słowa jakie padły na konferencji nie wróżą zbyt szybkiej zmiany w polityce pieniężnej. Przedstawione dziś dane na temat rynku pracy w Polsce wykazały wzrost zatrudnienia, natomiast dynamika wynagrodzeń była słabsza. Dziś średni kurs CHF/PLN osiągnął wartość 3,87.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Sprzedaż wzrosła

Słabszy jest złoty w parze z funtem. W trakcie czwartkowej sesji inwestorzy poznali kolejne w tym tygodniu dane na temat kondycji gospodarczej Wielkiej Brytanii. Ku zaskoczeniu wynik sprzedaży detalicznej znacznie przewyższył prognozy (2%) i w ujęciu rok do roku wartość ta wyniosła 4%. Dziś średni kurs GBP/PLN osiągnął 4,94.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.05.2017 14:13
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000