KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Repolonizacja banków. Czy są powody do obaw?

W 2015 roku banki komercyjne funkcjonujące w Polsce wypracowały zysk w wysokości 12 056,8 mln złotych, jednak duża część tej kwoty trafi w ramach dywidendy do zagranicznych akcjonariuszy. Read more
Płatność kartą, usługa DCC, wymiana walut, Ekantor.pl

Płacisz kartą za granicą? Na tej opłacie traci 95% konsumentów

500 tysięcy funtów rocznie - tyle w sumie tracą przyjezdni, czyli osoby posługujące się walutą inną niż GBP w Wielkiej Brytanii. Myślisz, że to dużo? W skali całej Europy zjawisko Read more

Banki, dane i nastroje rynkowe. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 02-06.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pierwszy tydzień października obfitował w dane makroekonomiczne oraz wystąpienia bankierów centralnych.  W USA pojawiły się pytania o to, kto zastąpi Janet Yellen na stanowisku przewodniczącej Fed, a w Wielkiej Brytanii emocje skupiły się wokół premier Theresy May. 

 

Wiele emocji wokół Fed

Przez niemalże cały tydzień główna para walutowa zachowywała się relatywnie stabilnie. Dopiero pod koniec tygodnia euro pogłębiło spadki. Rynkowe nastroje w tym czasie kumulowały się wokół przyszłej polityki banków centralnych. Zwłaszcza Rezerwy Federalnej, gdzie pojawiły się również pytania o to, kto zostanie przyszłym szefem tej instytucji. Kadencja Janet Yellen wygasa bowiem już w lutym. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Protokół ECB bez reakcji

W Strefie Euro nie pojawiło się w ostatnim czasie zbyt wiele danych. Uwagę zwracały co prawda indeksy PMI dla sektora usług i przemysłu, jednak oba te odczyty były zbliżone do prognoz. Poza tym w kalendarzu mieliśmy protokół z ostatniego posiedzenia ECB, który nie spotkał się ze zbyt silną reakcją rynku, a także wystąpienia bankierów. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiele informacji z USA

W kalendarzu makroekonomicznym przeważały informacje właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Raporty ISM dla obu sektorów przewyższyły prognozy. Dziś rynek czeka na informacje o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Między publikacjami danych uwagę przykuwały wystąpienia członków Fed oraz wiadomości związane z wyborem nowego przewodniczącego Rady Gubernatorów Fed. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,67 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowe emocje

W krajowym kalendarzu danych wiele się nie działo. W poniedziałek poznaliśmy lepszy od prognoz indeks PMI dla przemysłu, natomiast środa była dniem decyzji w sprawie stóp procentowych. Zmian nie było, w dodatku prezes NBP nie przewiduje podwyżek przed końcem 2018 – choć w tym względzie zgodności w Radzie nie ma. W tym tygodniu jedna z agencji indeksujących uznała Polskę za kraj rozwinięty. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Trudne dni dla funta

Ten tydzień był trudny dla brytyjskiej waluty. Funt sukcesywnie tracił na wartości , a przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbyt wolne tempo negocjacji z Unią Europejską w kwestii brexitu, a także problemy Theresy May. W mediach pojawiły się spekulacje na temat odwołania jej ze stanowiska premiera. May zapewniła jednak, że ma poparcie rządu, co dało nieco wytchnienia funtowi na koniec tygodnia. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,80 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.10.2017 14:13
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!