KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem Read more

2016 – rok, który zaskoczył wszystkich [Podsumowanie walutowe]

Mijający rok 2016 nie okazał się dobrym czasem dla polskiej waluty. Ogólnoświatowe wydarzenia podbiły awersję do ryzykownych aktywów, a napływające w tym czasie informacje z kraju nie pozwalały polskiej walucie Read more

Emocje na każdej płaszczyźnie. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Stany Zjednoczone mają problem z realizacją obietnic wyborczych złożonych przez Donalda Trumpa, Polska – wręcz przeciwnie – tutaj spór generuje skrupulatne wprowadzanie zmian. Emocji w tym tygodniu nie zabrakło, jednak dla rynku walutowego kluczowym wydarzeniem pozostało wystąpienie prezesa ECB, Mario Draghiego.

 

Donald Trump oraz Mario Draghi

Ten tydzień należał do euro. Kurs EUR/USD najpierw umocnił się pod wpływem informacji na temat problemów Donalda Trumpa z przeprowadzeniem reformy Obamacare. Kolejnych dwóch senatorów z partii republikańskiej opowiedziało się przeciwko zmianom. Niemożność zastąpienia kosztownego programu rzuca cień na realizację planów dotyczących reformy podatkowej. Następnie wspólna waluta umocniła się pod wpływem czwartkowych słów Mario Draghiego w wyniku czego średnia wartość euro wyniosła dziś 1,16 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty był silny

Początkowo z problemów dolara korzystała również polska waluta, która zyskiwała w parze z euro. W nocy z wtorku na środę kurs EUR/PLN spadł do wartości 4,19. Kolejne dni przyniosły jednak umocnienie euro, co wynikało przede wszystkim z konferencji prezesa ECB. Wynika z niej bowiem, że bank poważnie zaczyna zastanawiać się nad wycofaniem z programu QE, o czym oficjalnie miałby poinformować już we wrześniu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar osłabiony z kilku stron

Takich wartości, jak w ostatnich kilku dniach, na USD/PLN rynek nie obserwował od dwóch lat. Dolar osłabiany jest nie tylko niepowodzeniami Donalda Trumpa, ale również mniej “jastrzębimi” tonami po stronie Rezerwy Federalnej, które wynikają ze słabszych danych makroekonomicznych. Rozczarowanie w tym tygodniu przyniosły indeksy nastrojów i zmian do jakich doszło w przedsiębiorstwach. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,63 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane i spór o SN

Krajowych informacji w tym tygodniu nie zabrakło, co prawda dane ginęły w szumie politycznym, jednak dla rynku miały one pierwszeństwo. Uwagę zwróciło przede wszystkim zwiększenie się płac w Polsce oraz wyższe od spodziewanych odczyty dotyczące produkcji przemysłowej. Poniżej oczekiwań zaprezentowała się natomiast sprzedaż detaliczna. W między czasie trwa spół o SN. Inwestorzy choć obserwują sytuację to pozostają zdystansowani wobec pojawiających się wiadomości. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,83.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez sentymentu do funta

W parze GBP/PLN był to czas słabszych notowań funta. W kalendarzu pojawiły się informacje na temat inflacji. Konsumencka przyniosła rozczarowanie. Przy prognozach na poziomie 0,2% wynik pokazał 0,0%. Wyżej od oczekiwań zaprezentowały się natomiast wyniki sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,72 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.07.2017 14:47
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000