KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Spread

Kursy walut – skąd ta różnica?

Spotykamy się z nimi zarówno kupując walutę na wakacyjny wyjazd jak i spłacając kredyt we frankach - to spready walutowe, czyli różnice między kursami kupna i sprzedaży. Sprawdźmy, jaki mają Read more
Podróże śladami literatury

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Początek jesieni to doskonały czas na odbywanie podróży. Zwłaszcza tych literackich. A w tym roku będzie w czym wybierać. Niebawem na półki księgarni trafią kontynuacje bestsellerowych powieści Carlosa Ruiza Zafóna, Read more

Globalne nastroje dyktują kurs PLN (komentarz walutowy 22.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ustabilizowanie kursu amerykańskiej waluty pozwoliło nabrać oddechu walutom rynków wschodzących. Z globalnych nastrojów udało się skorzystać złotemu, który nie zareagował na wczorajsze dane dotyczące kondycji krajowej gospodarki.

Dolar spokojniejszy

Początek tygodnia przyniósł wyhamowanie wzrostowej tendencji dolara. Za siłę amerykańskiej waluty w ostatnim czasie odpowiadały zarówno czynniki polityczne, finansowe, jak i gospodarcze, natomiast temat grudniowego zacieśnienia polityki monetarnej został zdyskontowany. Inwestorzy wyczekują więc sygnałów odnośnie polityki monetarnej Fed w 2017 roku. Rezerwa Federalna na chwilę obecną milczy w tej kwestii. Z kolei wczorajsze wystąpienie prezesa ECB, Mario Draghiego nie okazało się zaskoczeniem dla rynku. W związku z powyższym średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty nieco silniejszy

Z uspokojenia na ogólnoświatowym polu skorzystał złoty, na którego globalne czynniki oddziałują obecnie silniej niż informacje płynące z kraju. Wczorajsze dane z Polski wykazały spowolnienie produkcji przemysłowej, a program 500+ nie znalazł przełożenia na wynik sprzedaży detalicznej. Mimo to polska waluta umacnia się dziś względem europejskiej. Wciąż jej jednak daleko do wartości odnotowywanych przed ogłoszeniem zwycięstwa Donalda Trumpa. Średni kurs euro osiągnął dziś poziom 4,41 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dziś stabilniej

Sytuacja została unormowana również w parze USD/PLN, mimo to wciąż wyraźny jest dystans dzielący dolara od złotego. Po południu rynek pozna dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych, ale to jutrzejsza sesja – tuż przed Świętem Dziękczynienia – przyniesie więcej odczytów z tego kraju. Chociaż ostatnie dane z Polski oraz sygnały ostrzegawcze wysłane przez agencję ratingową Moody’s teoretycznie oddziaływują na niekorzyść złotego, to nie znajdują one odzwierciedlenia na wykresie walutowym i średni kurs USD wyniósł dziś 4,16 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepewna przyszłość złotego

Chociaż frankowicze nie mają powodów do radości to zatrzymanie spadku wartości polskiej waluty względem szwajcarskiej mogło przynieść pewną ulgę. Nie przegoniło to czarnych chmur kumulujących się nad parą CHF/PLN. W styczniu agencja Moody’s wystawi ocenę ratingową Polsce, a ostatni komunikat płynący z jej strony nie był optymistyczny. Zwrócono w nim uwagę na zagrożenia dla finansów i gospodarki kraju płynące ze strony ustawy emerytalnej. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,11 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Czas na Brexit

Premier Wielkiej Brytanii utrzymuje zdanie o wyprowadzeniu kraju ze struktur Unii Europejskiej do końca marca 2019 roku. Informację taką podał rzecznik premier Theresy May. W nadchodzących dniach ze strony gospodarki brytyjskiej nie będą napływać żadne kluczowe dla funta dane, w związku z czym wartość tej waluty będzie silnie związana z globalnymi czynnikami oraz emocjami wokół Brexitu. Średnia wartość funta wyniosła dziś 5,16 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.11.2016 15:46
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000