KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiceminister Morawiecki, Ministerstwo Rozwoju i Finansów

Centralna Baza Rachunków – zaczyna się pełna inwigilacja finansów Polaków

Centralna Baza Rachunków to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który w teorii ma pomóc namierzyć majątek, pochodzący z przestępstwa albo podlegający egzekucji sądowej lub administracyjnej. W praktyce może on oznaczać pełną ... Czytaj całość
Piekło Europy

Nadchodzi piekło Europy. Czy dla kaprysu rozpadnie się strefa euro?

Zagłosowałem. Teraz zobaczymy jak będzie* - słowa Dantego, mieszkańca Włoch który oddał głos przeciwko reformom zaproponowanym przez premiera Matteo Renziego, napawają grozą. Zapewne w głowach wielu osób zrodziło ... Czytaj całość

Janet Yellen w centrum uwagi. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 13.02-17.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Miniony tydzień na rynku walutowym był obfity w wiele wydarzeń, które miały wpływ na notowania walut. Najistotniejszym z nich wydaje się być wystąpienie prezes Fedu, które dało inwestorom nadzieję na podwyżkę stóp procentowych w najbliższym czasie.

Liczy się tylko FED

Oprócz bogatego kalendarium makroekonomicznego główny wpływ na wahania głównej pary walutowej miało w dużej mierze wystąpienie prezes FED Janet Yellen przed Kongresem. Jej wypowiedz na temat przyszłej polityki monetarnej była bardzo jastrzębia, co dało dużą nadzieję inwestorom na podwyżkę stóp procentowych już podczas najbliższego posiedzenia. Notowania głównej pary walutowej w ostatnim tygodniu wahały się w przedziale 1,05-1,06. Dzisiejszy średni kurs wyniósł 1,06.

EUR/USD

Źródło: Bankier.pl

Dobre dane nie zdołały umocnić złotego

Złoty mimo pozytywnych informacji gospodarczych (wyższe od prognoz dane dotyczące PKB, produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej), które zostały w minionym tygodniu zaprezentowane nie zdołał w sposób znaczący umocnić się wobec euro. Zmienność na tej parze była umiarkowana. Kurs euro wahał się w przedziale 4,29-4,33. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,32 PLN.

EUR/PLN

Źródło: Bankier.pl

Zmienny tydzień dolara

Notowania na parze USD/PLN można zaliczyć o tych, które w minionym tygodniu były poddane największej zmienności. Z jednej strony kurs był pod wpływem czynników napływających ze Stanów Zjednoczonych (wystąpienie Janet Yellen oraz dane makro), a z drugiej tych dotyczących publikacji gospodarczych dla Polski. Para USD/PLN poruszała się w przedziale 4,03-4,08. Dzisiejszy średni kurs dolara wyniósł 4,07 PLN.

USD/PLN

Źródło: Bankier.pl

Wzrost czynników ryzyka spowodował, że złoty na parze z frankiem osłabił się do poziomu 4,07. Niestety nie jest to dobra informacja dla frankowiczów, którzy jeszcze w zeszłym tygodniu cieszyli się z zejścia w okolice wartości 4,02. Opublikowane przez GUS dane makro, mimo że wypadły dobrze nie miały wystarczającej siły przebicia, aby pomóc złotemu. Dzisiejszy średni kurs franka wyniósł 4,06 PLN.

CHF/PLN

Źródło: Bankier.pl

Słaby tydzień funta

Piątkowe dane dotyczące sprzedaży detalicznej, który okazał się gorszy od oczekiwań, tylko pogrążyły funta, który jest i tak w trudnej sytuacji. Po informacjach od brytyjskiego urzędu statystycznego kurs GBP/PLN zszedł do poziomu 5,03. Zbliżył się w ten sposób do tygodniowego minimum, jakie zostało na tej parze osiągnięte we wtorek za sprawą nie do końca zadowalających danych o inflacji. Średni kurs funta na zakończenie tygodnia wyniósł 5,04 PLN.

GBP/PLN

Źródło: Bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.02.2017 17:17
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000