KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przedsiębiorstwa pod lupą rządu. Czekają nas zmiany

W listopadzie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawił “Konstytucję Biznesu”, która jest największą od 1989 roku reformą prawa gospodarczego. Ma ona ustalić nowe zasady funkcjonowania polskich Read more

Równowaga finansowa - czym jest bilans płatniczy?

Równowaga finansowa – czym jest bilans płatniczy?

Wysoka pozycja ekonomiczna danego kraju, to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na jego bezpieczeństwo i stabilność gospodarczą przejawiającą się zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej danego obszaru, co przyciąga inwestorów gwarantujących intratne kontrakty. Read more

Fed, Donald Trump i dolar. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 21-25.05.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był wyjątkowo interesujący tydzień z emocjami wokół dolara na czele. Uwagę inwestorów przykuwały komunikaty płynące z banków centralnych oraz gorąca atmosfera polityczna, która w Europie związana była z wyborami we Włoszech. Pod koniec tygodnia oczy świata po raz kolejny skierowały się na Donalda Trumpa.

 

Dolar ma się dobrze

Rezerwa Federalna szykuje się do siódmej – w rozpoczętym w grudniu 2015 roku cyklu – podwyżki. Ma ona nastąpić w czerwcu. Natomiast znajdujący się po drugiej stronie oceanu Europejski Bank Centralny nie dostarcza nowych informacji inwestorom. Są to kolejne argumenty przemawiające za siłą dolara. Dodatkowo uchodząca za bezpieczną, amerykańska waluta zyskuje w związku z napiętą atmosferą geopolityczną. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty dawno nie był tak słaby

Czynnikami ciążącymi wycenie euro w tym tygodniu były emocje związane z formowaniem się rządu we Włoszech. To co jednak szkodzi wspólnej walucie, nie jest dobre dla zachowania mocnej pozycji złotego w parze EUR/PLN. PLN również jest bowiem odbiorcą niepokojów w Europie. W efekcie notowania tej pary oscylowały wokół wartości, których nie było od października ubiegłego roku. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Zaskakująca decyzja

Pod koniec tygodnia Donald Trump udowodnił, że jeszcze potrafi zaskakiwać i odwołał, tak długo wyczekiwane, spotkanie z Kim Dzong Unem. Jako powód podał zbyt wrogie nastawienie Korei Północnej. Co prawda przywódcy nie zamknęli jeszcze furtek do rozmowy w przyszłości, jednak taka decyzja wprowadza kolejne niewiadome na rynek walutowy. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,67 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank za dolarem

Notowania franka również poszły w górę. Złoty choć pozostaje pod wpływem międzynarodowej atmosfery, to jednak w tym tygodniu znalazło się kilka interesujących pozycji w kalendarzu (produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna). Wpływ krajowych danych na złotego jest jednak ograniczony. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,70 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Sprzedaż zaskoczyła

W ostatnich dniach doszło również do umocnienia funta. Brytyjska waluta dostała dodatkowe wsparcie w postaci solidnych danych o sprzedaży detalicznej. Na GBP wciąż jednak ciąży Brexit i słabość rządu Theresy May. Dziś średnia wartość szterlinga na rynku wynosi  4,89 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.05.2018 13:22
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000