KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem Read more
PREMIE OD BANKÓW

Wielka lista świątecznych promocji w bankach – zapłacą za zakupy, ale pod jednym warunkiem

Dla mamy perfumy, dla taty seria ulubionych kryminałów, a dla żony wymarzony płaszcz (koniecznie “taki uroczy, malachitowy”). Jeżeli listę świątecznych zakupów masz już przygotowaną to znaczy, że połowa sukcesu za Read more

To nie czas na odpoczynek. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 30.04-04.05.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nie dla każdego ostatnie dni były czasem odpoczynku od codzienności. Dla rynku walutowego kończący się dziś tydzień okazał się bardzo pracowity. W kalendarzu nie zabrakło bowiem kluczowych danych. Najwięcej emocji wywoływało jednak środowe posiedzenie FOMC w sprawie stóp procentowych.

 

Decyzja w sprawie stóp procentowych

W ubiegłym tygodniu rynek zapoznał się z decyzją Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych, w tym uwagę przykuwał bank po drugiej stronie oceanu. W środę FOMC poinformowało o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, co jednak nie było zaskoczeniem. Dla inwestorów większe znaczenie miało to, jakie nastroje panują obecnie w Rezerwie Federalnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Dane ze strefy euro

Ostatnie dane ze strefy euro rzuciły się cieniem na zeszłotygodniową retorykę ECB. Można się więc spodziewać, że z tym większą uwagę rynek będzie się przyglądał publikacjom z Eurolandu. A w tym tygodniu kilka się ich pojawiło. Najwięcej zainteresowania wzbudziły wstępne dane dotyczące PKB za I kwartał. Produkt krajowy brutto w skali roku przy prognozowanych 2,6%, wyniósł 2,5%. Poza tym poznaliśmy finalne indeksy PMI. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Nowy miesiąc – świeże dane

Z racji, że mamy nowy miesiąc, danych makroekonomicznych nie zabrakło. Zwłaszcza tych z USA, gdzie obok decyzji dotyczącej stóp procentowych w USA uwagę przykuwał m.in. raport ADP oraz publikowane dwa dni później oficjalne informacje o sytuacji na amerykańskim rynku pracy (payrolls). Poza tym poznaliśmy raporty ISM dla usług i przemysłu, dane o zamówieniach w przemyśle czy bilans handlu zagranicznego. Dziś średni kurs USD/PLN pokazał wartość 3,56.

USD/PLN
USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Inflacja w Polsce

Choć złoty podąża w ostatnim czasie głównie za atmosferą panującą na arenie międzynarodowej, to jednak nie oznacza, że można pozwolić sobie na ignorowanie krajowych danych. Zwłaszcza tych kluczowych, jak wstępna inflacja CPI. Z opublikowanych w środę danych wynika, że inflacja konsumencka w Polsce przyspieszyła. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,56.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Co zrobi BoE?

Ostatnie publikacje z Wielkiej Brytanii mogły oddalić wizję podniesienia stóp procentowych przez BoE na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się 10 maja. Można się jednak spodziewać, że rynek przyglądał się będzie nastrojom panującym w banku oraz danym z tego kraju. W ostatnich dniach poznaliśmy indeksy PMI dla przemysłu i usług. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,82 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.05.2018 14:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000