KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dbajmy o swoje finanse z kantorem internetowym

Dbamy o własne finanse

Troska o własne finanse dała impuls wielu ludziom do korzystania z kantorów internetowych i wymiany walut za ich pośrednictwem. Możliwość spłaty kredytu samodzielnie bez konieczności płacenia według przelicznika narzucanego przez Read more

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz

Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele Read more

Komentarz walutowy 04.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejszy kalendarz nie był zbyt bogato wypełniony danymi makroekonomicznymi. W związku z tym apetyt rynku zaspakajany był przez wczorajsze odczyty z USA, jednak na danie główne, w postaci publikacji z amerykańskiego rynku pracy, inwestorzy będą musieli poczekać do piątku.

 

Dobre dane z USA

Wczorajsze, silne dane z amerykańskiej gospodarki zainicjowały aprecjację dolara, która kontynuowana była w trakcie wtorkowej sesji. Indeksy PMI oraz ISM wykazały poprawę kondycji przemysłu i spowodowały zwiększenie oczekiwań wobec grudniowej decyzji Fed. Kluczowe pozostają jednak piątkowe payrollsy, czyli dane o sytuacji na rynku pracy w USA. Korzystny wynik będzie odbierany przez rynek, jako solidne uzasadnienie zacieśniania polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną jeszcze przed końcem tego roku. W wyniku takiej koniunktury euro traci względem dolara i jego średnia wartość wyniosła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN śladem informacji z USA

Po piątkowym spadku wartości euro nastąpiła nieznaczna korekta w parze ze złotówką, jednak sytuację pomiędzy tymi walutami można uznać za unormowaną. Przedstawiony dziś wskaźnik inflacji producenckiej ze Strefy Euro w ujęciu miesięcznym, okazał się lepszy od prognoz, jednak nie spowodował wyraźnej reakcji wspólnej waluty. Mimo, że w środę RPP podejmie decyzję o wysokości stóp procentowych w Polsce, to inwestorzy nie spodziewają się zmian, więc kurs EUR/PLN w najbliższych dniach w dużej mierze uzależniony będzie od informacji napływających zza oceanu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar rośnie w siłę

Silną aprecjację, pod wpływem poniedziałkowych danych, odnotowuje dziś amerykańska waluta, której wartość jeszcze wczoraj wynosiła 3,81 PLN. Zarówno indeks PMI, jak i ISM dla przemysłu wypadły lepiej od oczekiwań, co zwiększyło  szansę na podwyżki stóp procentowych przez Fed, dla których jednym zagrożeniem mogłoby się okazać nagłe załamanie na rynkach finansowych. Wizja zacieśniania polityki monetarnej osłabia ryzykowne waluty, w tym złotego. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,84 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank nieco słabszy

Piątkowy spadek wartości franka utrzymuje się, co cieszy polskich kredytobiorców. Jeszcze przed końcem tygodnia średni kurs tej waluty sięgał poziomu 3,96 PLN. Biorąc jednak pod uwagę czynniki ryzyka oddziaływające na złotego w ostatnim czasie, można się spodziewać, że trend ten nie będzie się długo utrzymywał. Zwłaszcza, że apetyt na ryzykowne waluty może być mniejszy, w związku z korzystnymi danymi dotyczącymi kondycji amerykańskiej gospodarki. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,92 PLN.

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN
Brexit wpływa na funta

Tendencję spadkową kontynuuje dziś funt, który w weekend został osłabiony słowami premier Wielkiej Brytanii. Theresa May zapowiedziała wdrożenie procesu wyprowadzania kraju z Unii Europejskiej przed końcem marca 2017. Rynki negatywnie zareagowały również na informację o kontrolowaniu imigracji. Krótkoterminowo, osłabienie funta wspiera brytyjski przemysł, co uwidoczniło się we wczorajszym indeksie PMI, jednak można się spodziewać, że jest to wsparcie nietrwałe. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,90 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.10.2016 15:21
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000