KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor.pl kulturalnie, podróże, wyjazd, Europa, zwiedzanie

Ekantor.pl kulturalnie – luty 2018

Romantyczny wieczór w Rzymie czy wspólne oglądanie meczu na Camp Nou? A może “Star Trek” w niezwykłym otoczeniu londyńskiego muzeum? Zobacz jakie atrakcje kulturalne czekają w całej Europie. Read more
blog, bezpieczeństwo, podróż, wyjazd, urlop, Ekantor.pl

Aby wakacje nie stały się koszmarem. Bezpieczeństwo w podróży – wszystko, co musisz wiedzieć

Urlop to czas odpoczynku, zabawy i beztroski - przynajmniej tak myślimy jeszcze przed podróżą. Nikt nie chce, by okazał się on czasem pełnym nerwów, zmartwień, a nawet strachu. Dlatego, aby Read more

Komentarz walutowy 06.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Niewielka ilość publikacji w dniu dzisiejszym oraz wczorajsze dane z USA sprawiają, że napięcie budujące się wokół piątkowych payrollsów rośnie. Dolar, nie tylko jest gotowy na podwyżkę stóp procentowych, ale można powiedzieć, że wręcz jej potrzebuje, a raport o sytuacji na rynku pracy może dać solidną podstawę do zacieśniania polityki monetarnej Fed.

 

Spokojne zachowanie USD

Reakcja dolara na wczorajsze odczyty, dotyczące aktywności sektora usług, była dość ograniczona. Uśpienie to może wynikać z panującej na rynku atmosfery wyczekiwania na jutrzejsze dane z rynku pracy w USA. Indeks PMI, przy oczekiwaniach 51,9 wskoczył do poziomu 52,3. Z kolei raport ISM przy prognozach 53 wyniósł 57,1. Takie dane zwiększają prawdopodobieństwo grudniowych podwyżek stóp procentowych i umacniają dolara. W związku z powyższym średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Euro nieco słabsze

Czwartkowe odczyty indeksów PMI dla Strefy Euro, jak i Niemiec, choć wypadły korzystniej niż się tego spodziewano, to jednak w porównaniu do ubiegłego miesiąca wynik ten nie był zadowalający. Wykazało to, że tempo rozwoju sektora usług spowolniło. Na pogorszenie nastrojów wśród europejskich inwestorów wpłynęły również informacje napływające ze strony gospodarki amerykańskiej, które upewniają rynek w tym, że podwyżki stóp procentowych przed końcem tego roku są jeszcze bardziej prawdopodobne. Brak ważnych publikacji w Polsce sprawia, że złotówka pozostaje pod wpływem globalnych czynników, a średnia wartość euro wyniosła dziś 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przed piątkowymi payrollsami

Środowe dane o kondycji sektora usług choć umocniły dolara względem złotówki, to jednak wywołany ruch w obrębie tych walut nie był spektakularny. Być może związane to było z wyczekiwaniem na piątkowe payrollsy, a być może aprecjacja dolara została wyhamowana raportem ADP, który powstaje w sposób zbliżony do oficjalnych danych z rynku pracy. Okazał się on słabszy niż wcześniej oczekiwano. Dziś rynek poznał również informacje na temat ilości wniosków dla bezrobotnych w USA, których było mniej, w porównaniu zarówno z zeszłym miesiącem, jak i z prognozami. Przy takiej koniunkturze średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,83 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W Polsce bez zmian

W trakcie wczorajszej sesji RPP podjęła decyzję o pozostawieniu głównej stopy procentowej na dotychczasowym poziomie 1,50%, co było zgodne z przewidywaniami rynku. Zaskakujące natomiast mogły okazać się słowa zapowiadające dłuższą stabilizację polityki pieniężnej w Polsce. Z wypowiedzi prezesa NBP Adama Glapińskiego według RPP podwyżki stóp mogą rozpocząć się dopiero na początku 2018. Z kolei frank szwajcarski podczas dzisiejszej sesji otrzymał dane na temat inflacji konsumenckiej. Wskaźnik ten okazał się nieco słabszy od oczekiwań. Dziś średnia wartość CHF wyniosła  3,92PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Problemy funta

Chociaż czwartkowy kalendarz nie przyniósł danych odnoszących się do gospodarki Wielkiej Brytanii, to funt kontynuuje wędrówkę w dół, która została wywołana słowami premier tego kraju. W weekend Theresa May zapowiedziała rozpoczęcie procesu opuszczania Unii Europejskiej przed końcem marca 2017, a jako jeden z najważniejszych punktów negocjacji, uznana została kwestia imigrantów. Wizja tzw. twardego Brexitu budzi niepewność rynku i powoduje, że średnia wartość funta wyniosła dziś 4,85 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.10.2016 15:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000