KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

praca, praca za granicą, oferty pracy za granicą, praca w Niemczech, praca w UK, Ekantor.pl

Jak znaleźć pracę za granicą – gdzie szukać ofert?

Decyzja o wyjeździe za granicę nie jest łatwa. Wątpliwości i pytań nie brakuje, a wśród nich tego najważniejszego - czy w obcym kraju uda mi się znaleźć pracę? Uda, jeżeli Read more
Nauka języków obcych Smartfon, Android

Aplikacje do nauki języków obcych [część 2]

Nauka języków jest obecnie niezwykle modna, a wykorzystanie do tego celu smartfona, który jest w posiadaniu 75% Polaków, wydaje się strzałem w dziesiątkę. Stojąc w korku, w metrze czy w Read more

Komentarz walutowy 08.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wydarzeniem dnia było dziś posiedzenie ECB, na którym zapadła decyzja w sprawie stóp procentowych. Zaskoczenia nie było. Mieszane dane napływające z europejskiej gospodarki nie dały powodu do kroku w kierunku luzowania polityki pieniężnej.

 

Wpływ ECB na euro

Chociaż mówi się o tym, że wpływ sposobu prowadzenia polityki pieniężnej przez ECB na rynek walutowy jest dość ograniczony, to jednak dzisiejsza sesja przyniosła umocnienie euro. Było to związane nie tylko z oczekiwaniami, co do pozostawania stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, ale również ze zmniejszonym prawdopodobieństwem wrześniowych podwyżek w USA. Dzisiejsza decyzja europejskiego banku centralnego nie zaskoczyła inwestorów i stopy utrzymały się na poziomie 0,0% pozwalając euro na osiągnięcie średniego kursu 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty nadal w górę

Aprecjacja polskiej waluty utrzymuje się, mimo ciążącego nad nią czynnika ryzyka w postaci piątkowej rewizji ratingu kraju. Obniżenia oceny nie można wykluczyć i jeżeli tak się stanie, to można się spodziewać, że kurs złotego powędruje w dół. Na chwilę obecną PLN korzysta z poprawy nastrojów wynikającej ze zmniejszonej szansy na wrześniową podwyżkę stóp procentowych w USA. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar traci w parze ze złotym

Złe informacje o amerykańskiej gospodarce wspierają waluty rynków wschodzących i pozwalają obudowywać osłabioną w ostatnim czasie pozycję złotego. Polskiej walucie brakuje jednak silnego bodźca mogącego ustabilizować jego kurs, który uzależniony jest od globalnych nastrojów. Gdy pierwsze rozczarowanie danymi z USA minie, oczekiwanie na grudniową podwyżkę ze strony Fed znów może umocnić dolara. Średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła dziś  3,81 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Stabilnie, jednak niepewnie

Dobre nastroje rynku walutowego, to również bezpieczniejsza pozycja polskiej waluty w parze z frankiem szwajcarskim, gdzie odnotowano dziś aprecjację złotego. Nie można jednak zapominać o jutrzejszej ocenie ratingu Polski, który może znacząco wpłynąć na obrany na początku września trend wzrostowy. W przypadku, gdy ocena agencji Moody’s się obniży, to istnieje duże prawdopodobieństwo spadku wartości złotówki. Dziś średnia wartość CHF wyniosła 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt znów zagrożony

Od wczoraj wartość funta spada, co jest związane z pierwszymi słabszymi odczytami z tego kraju. Brytyjska waluta pozostaje niezwykle wrażliwa na informacje odnoszące się do kondycji krajowej gospodarki, ponieważ to one zadecydują o kolejnych krokach BoE. Jeżeli dojdzie do dalszego luzowania polityki pieniężnej, wartość funta znów będzie zagrożona. Podczas wczorajszego wystąpienia szef Banku Anglii powiedział, że bez interwencji ze strony centralnego banku gospodarka brytyjska radziłaby sobie gorzej. Średnia wartość GBP spadła dziś do poziomu 5,08 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.09.2016 15:11
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000