KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szwecja, flaga Szwecji, korona szwedzka, SEK, Ekantor.pl

Korona szwedzka – ile kosztuje SEK?

Szwecja powinna mieć euro. Ale nie chce. Korona, jako waluta, odpowiada nie tylko większości obywateli ale również krajowym instytucjom finansowym, mającym większą kontrolę nad gospodarką. Ceną jest jednak zwiększona niestabilność Read more
aplikacje dla podróżujących, Android, podróże, Ekantor.pl

10 najlepszych aplikacji dla podróżników

Wakacje to świetny moment żeby zamienić nasz smartfon w mobilną informację turystyczną. Wystarczy kilka sprawdzonych aplikacji aby nie zgubić się w nowym mieście, sprawdzić ceny czy nawet odpowiednio się spakować. Read more

Komentarz walutowy 1.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejszy dzień na rynku walutowym miał ciekawy przebieg i charakteryzował się wysoką zmiennością, co skutkowało widocznymi wahaniami we wszystkich parach walutowych. Liczne odczyty zwłaszcza indeksu PMI dla przemysłu, dotyczyły Polski, Strefy Euro oraz USA.


Grecja, Grecja, Grecja

Listę reform zaprezentowaną przez Grecję można uznać za kiepski żart. Przedstawienie na paru kartkach niedopracowanych pomysłów zmian gospodarczych nie można uznać za oficjalny, formalny wykaz na podstawie którego zostanie przyznana pomoc finansowa. Bankructwo wisi w powietrzu. Jeśli premier Tsipras i jego rząd nie zaczną się bardziej starać może to się źle skończyć dla Grecji. Taka sytuacja na Starym Kontynencie sprzyja wahaniom na rynku walutowym. Para EUR/PLN zdążyła w trakcie dzisiejszej sesji zaliczyć już dwa spadki i wzrosty. Obniżenie się przedziału tego parytetu prognozuje w niedługim czasie osiągnięcie poziomu 4,0PLN za euro. Na tą chwilę EUR jest warte 4,0627PLN. Takiej kwoty za tą walutę nie płaciliśmy już od ponad pół roku. Złotówka nieznacznie się umacnia pod wpływem korzystnego indeksu PMI dla Polski, który mimo marcowego spadku o 0,3% w marcu w ujęciu kwartalnym wypadł zdecydowanie lepiej niż rok temu. Dla Strefy Euro indeks PMI również okazał się pomyślny. W lutym wynosił on 51pkt natomiast w marcu wzrósł do 52,2 pkt.

 

Szwajcarscy eksporterzy w trudnej sytuacji

Optymistyczny odczyt indeksu instytutu KOF spowodował ledwo zauważalne obniżenie się wartości franka szwajcarskiego na parze ze złotówką. Na tą chwilę za CHF trzeba zapłacić 3,9 PLN. Taki wynik osiągnęła ta waluta po zwyżce z poziomu 3,88, który utrzymywał się od początku dzisiejszej sesji. Taki stan zaczyna być uciążliwy nie tylko dla Polaków, którzy zaciągnęli kredyty w tej walucie, ale również dla Szwajcarów. Rosną bowiem oczekiwania na rozpoczęcie jakichkolwiek działań ze strony SNB przez rodzimych eksporterów. W całej gospodarce tego kraju ten sektor najbardziej cierpi na przewartościowanym CHF.

 

Rynek USA zdominowany przez dane makro

Dzisiejszy odczyt kursu na parze USD/PLN nabierze większych obrotów gdy poznamy dane indeksu PMI dla USA. Porównanie tych samych wskaźników Polski, Eurolandu oraz Stanów Zjednoczonych na pewno będzie miało pewny wydźwięk na rynku walutowym. Obecnie za dolara trzeba zapłacić 3,78 PLN. Na notowania tej waluty wpływ będzie miał szereg innych danych makro, których odczyt jest zaplanowany również na popołudnie. Będzie to m.in. raport ADP informujący o szacunkowych zmianach w zatrudnieniu za miesiąc marzec. Jest to tak zwany przedsmak przed oczekiwanym przez wszystkich piątkowym odczytem danych o sytuacji na rynku pracy. Dziś poznamy również informacje o ilości złożonych wniosków o kredyty hipoteczne oraz jakie zostały poniesione wydatki na inwestycje budowlane.

 

Dolar czeka na rozwój wydarzeń

Dla inwestorów środa na pewno nie jest nudnym dniem. Wysoki wskaźnik zmienności w kursach walut zawdzięczamy wyżej wspomnianym wskaźnikom. Główna para EUR/USD otwarcie sesji rozpoczęła na poziomie 1,07 następnie spadła i podskoczyła prawie do wartości 1,08. Taki wynik utrzymywał się jednak tylko przez parę kwadransów. W godzinach popołudniowych można się spodziewać większego ukierunkowania na tej parze walutowej kiedy to poznamy już wszystkie istotne dla tej sesji dane. Ta mała strata amerykańskiej waluty na pewno nie powinna być postrzegana jako początek trendu spadkowego, ale raczej jako przypadkowe zawirowania związane z wyczekiwaniem na rozwój wydarzeń.

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.04.2015 15:10
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000