KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Norwegia

Polacy​​ wybierają​​ fiordy. ​​Norwegia​​ – ​​czy​​ to ​​się ​​opłaca?

Szok i niedowierzanie - to może odczuć wielu z nas sprawdzając zarobki w Norwegii. Kierowca autobusu otrzymujący ponad 10 tys. zł netto miesięcznie? Dla wielu taka informacja jest wystarczająca żeby Read more
paczka z Chin i USA, cło, VAT

Cło i podatek przy zakupach z Chin i USA

Zamarzył Ci się nowy smartfon Xiaomi Redmi Note 4? Nic prostszego. Wchodzisz na AliExpress i zamawiasz go prosto z Chin, gdzie kosztuje około 125 euro - prawie połowę taniej niż Read more

Komentarz walutowy 10.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Karuzela na rynku finansowym. Kursy walut bardziej niż zwykle nas zaskakują. Euro w dalszym ciągu wiedzie prym. Frank szwajcarski pozostał niewzruszony wobec decyzji banku centralnego.

Opór przebity, co dalej?

Wczorajsze przełamanie poziomu 1,10 na parze EUR/USD otworzyło dalszą drogę do umocnienia się wspólnej waluty. Dolar traci na wartości tuż przed posiedzeniem amerykańskiego banku centralnego. Po zeszłotygodniowej decyzji EBC USD bardzo gwałtownie osłabiło się, czego rynek walutowy raczej nie przewidział. To, co teraz obserwujemy to próba dostosowania się do zaistniałych wydarzeń. Na tę chwilę do posiedzenia Fedu dolar nie ma szans na zmianę swojej pozycji. Dopiero w przyszłym tygodniu możemy obserwować większe zmiany na tej parze. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,09 USD.

Euro nadal wysoko

Podczas dzisiejszej sesji euro nieznacznie osłabiło się wobec złotego. Nastąpiło lokalne wyhamowanie tendencji wzrostowej, która wydaje się, że swój wierzchołek osiągnęła wczoraj docierając blisko poziomu 4,35. Mocna wspólna waluta nie jest tym, co zaplanowało sobie EBC, być może jej osłabienie nastąpi w przyszłym tygodniu, ale jest to raczej mało prawdopodobne. Złoty pozostaje nieustannie pod presją lokalnych wydarzeń na scenie politycznej, co niestety ją osłabia. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,33 PLN.

Złoty dziś tracił również do dolara

Złoty dziś zanotował osłabienie wobec dolara, który wydawało się, że po wczorajszym rajdzie w dół już nie powróci powyżej 3,96. Słabość amerykańskiej waluty wynika z umocnienia euro na głównej parze walutowej. Ogólny nastrój na rynku nie sprzyja złotemu. Nasza waluta jest osłabiana ze wszystkich stron. Najbliższa publikacja danych makro, które mogą wesprzeć PLN są zaplanowane na poniedziałek. Być może przyczynią się do aprecjacji złotego, ale jedynie z tego względu, że kalendarium dla USA jest puste. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,96 PLN.

Stopy procentowe w Szwajcarii bez zmian

Podczas ostatniego w tym roku posiedzenia SNB nie została wprowadzona żadna zmiana do polityki monetarnej Szwajcarii. Thomas Jordan w swoim wystąpieniu na konferencji prasowej jak zwykle ważył każde słowo. Padło jednak jedno stwierdzenie, które zapewne rynki będą przez jakiś czas analizować. Przewodniczący SNB podkreślił, że dalsze cięcia nie zostały wykluczone. Frank zbyt gwałtownie na te informacje nie zareagował. Utrzymywał się cały powyżej 4,00. Po konferencji skoczył nieznacznie do 4,01 a następnie powrócił do wcześniejszej wartości. Wielu uczestników rynku oczekiwało, chociaż interwencji słownej, niestety szwajcarska waluta dopóki nie zostanie osłabiona przez czynniki ogólnoświatowe będzie się utrzymywać na wysokim poziomie. Średni kurs franka wyniósł dziś 4,01 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

10.12.2015 14:45
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000