KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Darmowy miesięczny planer wydatków Ekantor.pl

Darmowy miesięczny planer wydatków [POBIERZ I WYDRUKUJ]

W dniu wypłaty szastasz gotówką niczym Leonardo DiCaprio w pamiętnej scenie na jachcie w filmie "Wilk z Wall Street"? A pod koniec miesiąca z lupą w dłoni szukasz ostatnich zaskórniaków? Read more
Jak wybrać kantor internetowym, wymiana walut, Ekantor.pl

Jak wybrać kantor internetowy?

Co jest ważniejsze kurs walut czy spread? Dlaczego nie każdy certyfikat jest gwarancją jakości? I czy rzeczywiście opłaca się korzystać z promocji na wymianę walut? To tylko część pytań, na Read more

Komentarz walutowy 21.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Europejski Bank Centralny postanowił utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Złoty w dalszym ciągu pozostaje osłabiony mimo dobrych danych makroekonomicznych z Polski. 

Dane makro i decyzja EBC w centrum uwagi inwestorów

Główna para walutowa podczas dzisiejszych notowań nie miała łatwo. Kurs EUR/USD z jednej strony był pod wpływem spekulacji rynku na temat decyzji szefa EBC w sprawie dalszej polityki monetarnej Strefy Euro, a z drugiej niecierpliwym wyczekiwaniem danych makro przez inwestorów. Czynnikiem ryzyka nieustannie pozostają notowania ropy naftowej, która mimo lekkiej korekty w dalszym ciągu utrzymuje trend spadkowy. Dolar tuż przed napływem komunikatu z Europy wahał się w okolicy 1,0880-1,0900. Dopiero po podaniu oficjalnej decyzji o braku zmian w wysokości stóp procentowych para EUR/USD wzbiła się lekko do 1,0910. Kolejne zmiany w kursie euro mogą nastąpi po publikacji wskaźników z USA. Średnia wartość euro wyniosłą dziś 1,08 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Słabość złotego sięga zenitu

Na osłabienie złotego w ostatnich tygodniach wpływało kilka czynników: pogorszenie się nastrojów na rynku globalnym (niepewna gospodarka Chin oraz spadki ropy naftowej), decyzja S&P o obniżeniu ratingu, debata w Parlamencie Europejskim na temat naszego kraju oraz niektóre zmiany gospodarcze nowej partii rządzącej. Te elementy, połączone w jedną całość tworzą ogromny balast, który obciąża złotego i nie pozwala na umocnienie. Podczas czwartkowej sesji złoty na parze z euro przebił poziom 4,50. Taki kurs euro ostatni raz występował w 2009 roku. Dzisiejsza decyzja Mario Draghiego spowodowała niestety jedynie lokalny, krótkotrwały spadek na parze EUR/PLN. Większej reakcji kursów walut należy się spodziewać po konferencji prasowej. Dane makroekonomiczne opublikowane dla Polski okazały się całkiem dobre. Najlepiej wypadła sprzedaż detaliczna, która wzrosła do 4,9%. Złoty jednak nie zareagował na nie. Średni kurs euro wyniósł 4,49 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,0,1092,profile-waluta-online.html

Dolar nie odpuszcza

Amerykańska waluta utrzymuje swoją przewagę wobec złotego. Kurs tej pary osiągnął dziś nowe maximum 4,13. Tak drogiego dolara inwestorzy na rynku nie widzieli od dawna. Mimo usilnych starań naszej waluty – co widać było po chwilowym zejściu przed południem do 4,10 – USD trzyma się mocno na fali. Dzisiejsze dane makro z USA, jeśli będą zgodne z prognozami mogą jeszcze bardziej osłabić PLN. Kolejny poziom oporu to 4,15. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,12 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w kantorze interntowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

CHF/PLN bez większych zmian

Frank szwajcarski to waluta, która ma to do siebie, że przyciąga inwestorów. Po tak licznych zawirowaniach z nią związanych w dalszym ciągu jest uważana za bezpieczną przystań w cięższych chwilach na rynku walutowym. Niestety cierpią na tym waluty rynków wschodzących, m.in. PLN. Dzisiejsza publikacja polskich danych makro normalnie powinna spowodować umocnienie złotego, jednak niezmiennie przewagę mają czynniki ogólnoświatowe. Średni kurs franka wyniósł dziś 4,10 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w ekantorze

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

21.01.2016 15:10
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!