KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

komentarz walutowy, Patryk Dudek, wymiana walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Patryka Dudka

Wiemy jak wiele korzyści może płynąć ze świadomej wymiany walut i chcemy, by również nasi czytelnicy mogli się o tym przekonać. Dlatego niemal z zegarkiem w ręku (tak Read more
airbnb, pokój, płatność online, płatności, Ekantor.pl

Jak płacić na AirBNB?

Mieszkanie w centrum Pragi dla dwóch osób za 85 zł za noc? Do tego z pięknym widokiem na stare miasto? W AirBNB to całkiem zwyczajna oferta. Szybko rezerwujesz Read more

Komentarz walutowy 23.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Decyzja amerykańskiego banku centralnego pozostaje kluczową kwestią dla rynku walutowego. Dzisiejsze, wstępne odczyty indeksów PMI, nie zdołały wywołać wyraźnych ruchów notowań. Inwestorzy wyczekują piątkowego sympozjum bankierów, na którym swoje stanowisko przedstawi prezes Fed – Janet Yellen.

 

W oczekiwaniu na koniec tygodnia

Wczorajszy wzrost kursu dolara, który został wywołany wypowiedzią wiceprezesa Fed Stanleya Fischera, widzącego szansę na podwyżkę stóp procentowych jeszcze w tym roku, zostały szybko skorygowane przez euro. Trend ten utrzymuje się również podczas wtorkowej sesji. Z kolei opublikowane dziś mieszane indeksy PMI dla Strefy Euro oraz Niemiec nie spotkały się z reakcją rynku, dla którego kluczowymi stały się informacje płynące zza oceanu. W związku z powyższym średnia wartość euro wyniosła dziś 1,13 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: bankier.pl

W cieniu globalnych nastrojów

Brak interesujących dla złotego krajowych odczytów sprawia, że polska waluta pozostaje pod wpływem globalnych czynników. Wczoraj można było zaobserwować nieznaczne odreagowanie PLN po piątkowym silnym spadku notowań, jednak już dziś euro rozpoczęło powrót na wzrostowy tor. Przedstawiony przez Ministerstwo Finansów projekt budżetu na 2017 nie spotkał się z reakcją rynku, podobnie jak dzisiejsze odczyty indeksów PMI ze Strefy Euro. Średni kurs euro wyniósł więc dziś 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Umocnienie złotego

Wyciszenie nastrojów, po krzepiących dla dolara słowach Stanleya Fischera, przyczyniło się do umocnienia polskiej waluty. W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wstępne odczyty indeksu PMI dla przemysłu USA, jednak nie powinny one mieć znaczącego wpływu na relację pomiędzy tą parą walutową. Dla dolara najważniejsze okaże się piątkowe wystąpienie szefowej Fed Janet Yellen, jednak aby umocnić pozycję USD, perspektywa zacieśniania polityki pieniężnej powinna zostać poparta silnymi danymi o amerykańskiej gospodarce. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,80 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Światowe nastroje działają na franka

Niewiele zostało po wczorajszym odbiciu złotego w parze z frankiem. Podczas dzisiejszej sesji to szwajcarska waluta dyktuje warunki, jednak mimo, że koniunktura napędzająca kurs złotego dogasa, to jego pozycja wciąż oddalona jest od psychologicznej granicy 4,00. Brak czynników lokalnych, które mogłyby zmienić relację w tej parze sprawia, że waluty pozostają wrażliwe na światowe nastroje inwestorów. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty, kurs franka

Źródło: bankier.pl

Funt pokonuje barierę

Czarne chmury wiszące nad Wielką Brytanią związane ze skutkami Brexitu, przeganiane są przez dane dotyczące kondycji gospodarki kraju. W zeszłym tygodniu niespodzianką okazały się wyniki sprzedaży detalicznej, natomiast dziś lepiej od prognoz wypadł wskaźnik zamówień publikowany przez CBI. Mimo, że oczekiwania rynku po referendum obniżyły się, to i tak pozytywne zaskoczenie działa kojąco na funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,01 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.08.2016 15:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000