KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Powrót z Wielekiej Brytanii

Czas na powrót z Wielkiej Brytanii? Samochodem, busem, czy samolotem – co najlepiej wybrać?

Mieszkasz na Wyspach od kilku lat i wyraźnie widzisz, że nie jest już tak jak dawniej. Brexit zmienił nie tylko politykę, ale i nastawienie ludzi. Nie czujesz się już tu Read more
Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more

Komentarz walutowy 25.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek tygodnia przyniósł spore osłabienie polskiej waluty wobec euro, dolara i franka. Było to spowodowane nerwową reakcją rynku na wstępne wyniki wyborów prezydenckich, które wg exit polls wskazują na wygraną kandydata PiS Andrzeja Dudy. Na właściwą reakcję rynku finansowego należy jednak poczekać do jutra, ponieważ dziś z handlu jest wyłączonych kilka państw w związku z dniem wolnym od pracy.

 

 

EUR/USD w tym tygodniu pod wpływem danych makro

Szefowa Komitetu Rezerw Federalnych swoim przemówieniem jak zwykle nie zadowoliła nasłuchujących inwestorów. Janet Yellen na temat podwyżki stóp procentowych wyraziła się specyficznie (jak to już z komunikatami Fedu bywa). Powiedziała, że byłoby właściwe, aby w pewnym momencie tego roku podjąć wstępny krok ku podwyżce przedziału stopy funduszy federalnych. Wywnioskować z tego możemy, że raczej nie będzie to w czerwcu. Być może zmian w polityce monetarnej Ameryki możemy się spodziewać we wrześniu co również nie jest do końca pewne. Temat fatalnych do tej pory danych z gospodarki Stanów Zjednoczonych został przez nią skomentowany jako czynnik przejściowy, który w kolejnym kwartale będzie o wiele lepszy. Europa natomiast żyła doniesieniami z południa kontynentu. Grecki rząd zapewnił, że są na samym końcu negocjacji z kredytodawcami i do porozumienia dojdzie już niebawem. Premier Tsipras zapewnił wierzycieli, że nie będą popełniać już dotychczasowych błędów w kwestii rozporządzania się środkami finansowymi. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,09 EUR.

 

Dolar raz w górę raz w dół

Para USD/PLN w piątek zakończyła trend spadkowy, który trwał od początku marca. Został przełamany opór 3,72. Stało się tak dzięki wzrostowi inflacji bazowej o 0,3%. Dzisiejszym notowaniom towarzyszyły duże wahania mimo wyłączenia USA z handlu w związku z dniem wolnym od pracy. Należy do nich jednak podejść z dystansem i poczekać na bardziej wiarygodne impulsy z szerokiego rynku. Istotnie wpływające na ten kurs czynniki makroekonomiczne poznamy we wtorek. A będzie ich dla Stanów Zjednoczonych dużo zwłaszcza po południu. Średnia wartość dolara wyniosła 3,73 PLN.

 

Duda dyktował kurs EUR/PLN

Kurs EUR/PLN oddalił się od poziomu 4,00. Poniedziałek rozpoczął się od spadku z poziomu 4,12 do wartości 4,10. Notowanie tej pary walutowej dziś było podyktowane przez nastroje panujące na rodzimym rynku w związku z wynikamy II tury wyborów prezydenckich w Polsce, którą wygrał kandydat PiS Andrzej Duda. Duże wahania na tej parze walutowej spowodowane powyższym wydarzeniem były widoczne dziś podczas całej sesji. Czynnikiem zewnętrznym w dalszym ciągu pozostaje temat negocjacji państwa greckiego z Unią Europejską. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że rząd Tsiprasa nie będzie w stanie zorganizować potrzebnej sumy pieniędzy do spłaty kolejnej raty pożyczki do MFW. Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone. Ostatnim razem Grecja jakimś cudem uporała się z tym problemem, może i tym razem ma jakiegoś „asa w rękawie” o którym nikt nie wie. Średnia wartość euro podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym wyniosła 4,10 PLN.

 

Frank mocno w górę

Poniedziałek dla pary CHF/PLN był kontynuacją niepokoju wśród „frankowiczów”, który pojawił się tuż przed zamknięciem piątkowej sesji. Wartość 3,95 ostatni raz na rynku finansowym widniała w lutym. Dzisiejsze notowania tych walut były uzależnione od czynników napływających z Polski, ponieważ Szwajcaria podobnie jak Stany Zjednoczone miała dzień wolny od pracy. Tak wysoki kurs podczas dzisiejszej sesji był reakcją rynku na wybór nowego prezydenta. Dla inwestorów zwłaszcza zagranicznych jest to duże ryzyko polityczne, które stanowi utrudnienie w podejmowaniu decyzji finansowych. Nasilenie się negatywnych nastrojów na rynku w związku z Greckimi kłopotami finansowymi może również spowodować mocniejsze wahania na tej parze. Wiarygodne zmiany mogą zajść w związku z czwartkowymi i piątkowymi odczytami danych makro ze Szwajcarii. Inwestorzy swoją uwagę szczególnie skupią na bilansie handlu zagranicznego. Średnia wartość CHF podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,96 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

25.05.2015 15:35
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000