KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w ... Czytaj całość
pieniądze, gotówka, euro

Brudne tajemnice gotówki – tysiące zarazków na jednym banknocie

Przekazywane z rąk do rąk pieniądze stały się nośnikiem nie tylko wartości, ale również zarazków. Jak się okazuje, na niektórych banknotach znajduje się nawet 26 000 kolonii bakterii - tak ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 26.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorek na rynku walutowym okazał się dniem mocnego euro. Swoją siłę wyraźniej eksponował również dolar. Już jutro poznamy decyzję Fed w sprawie dalszej polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych, na którą wszyscy uczestnicy rynku czekają.

W oczekiwaniu na Fed

Dzisiejszy handel na głównej parze walutowej był bardzo spokojny nad ranem. Osłabienie euro dało się zauważyć w późniejszych godzinach. Inwestorzy wyraźne wstrzymywali się od zawierania transakcji w oczekiwaniu na jutrzejsze posiedzenie Fedu. Ogólne nastawienie rynku jest raczej na łagodniejszy komunikat, jednak są to jedynie przypuszczenia. Gdyby jednak tak się stało, para EUR/USD zanotowałaby wzrost do poziomu 1,09.  Zamieszanie na pewno wprowadzają ciągłe wahania ropy naftowej, która dopiero w zeszłym tygodniu wykazała nieznaczną tendencję wzrostową. Uczestnicy rynku dziś zwrócą jeszcze uwagę na publikację indeksu zaufania konsumentów w USA. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,08 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty bez reakcji na dane o PKB

Dzisiejsza sesja nie była za dobra dla naszej waluty. Złoty osłabił się wobec euro dość solidnie. Nawet bardzo dobre szacunkowe dane PKB dla naszego kraju nie miały szans umocnić PLN. Kurs EUR porusza się ostatnio w przedziale 4,43-4,50. Wyjście poza górną granicę, będzie oznaczało tylko jedno – osłabienie złotego i otwarcie drogi do kolejnego szczytu, którym jest 4,60.  Obecnie czynnikami, które mają wpływ na kurs EUR/PLN są wydarzenia ogólnoświatowe oraz w równym stopniu lokalne zmiany gospodarcze wprowadzane systematycznie przez aktualnie rządzącą partię. Za jedno euro podczas dzisiejszej sesji średnio płaciliśmy 4,49 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Nowy szczyt na USD/PLN

Głównym czynnikiem, który w największym stopniu może wywołać zmiany na parze USD/PLN jest jutrzejsze posiedzenie Rezerwy Federalnej. W zależności od tego, w jakim tonie przebiegnie, taki też będzie ruch amerykańskiej waluty. Członkowie Fed zapewne będą obserwować dzisiejsze publikacje makro, zwłaszcza indeks nastroju konsumentów, który w sposób istotny może wpłynąć na ich decyzje. Podczas dzisiejszej sesji nastąpiło przebicie poziomu 4,15 który jest nowym maximum na tej parze. Ostatni raz tak drogiego dolara mieliśmy w 2002 roku. Średnia wartość USD wyniosła 4,14 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantorze

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Wahania na parze CHF/PLN

Początek sesji na parze CHF/PLN nie był łatwy dla naszej waluty. Kurs franka dopiero po dotarciu do poziomu 4,08 zakończył wzrost. Umocnienie złotego do 4,06 nastąpiło w sposób dynamiczny, ale w obliczu tak wielu czynników zewnętrznych ciężko jest powiedzieć, który z nich przyczynił się do tak nagłego osłabienia CHF. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła 4,06 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

26.01.2016 15:32
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000