KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Brexit: Pytania bez odpowiedzi

Brexit, czyli decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej to dopiero początek długiej i nieznanej drogi, która będzie usiana wieloma wątpliwościami zarówno dla obywateli Wielkiej Brytanii, jak i całego świata. Do Read more
Problemy banków

Banki podniosły opłaty. Teraz zwrócą pieniądze?

Wraz z początkiem roku szereg banków zaczął informować o zmianach w dotychczasowych tabelach opłat i prowizji. Sposób komunikacji mógł jednak budzić wątpliwości klientów. Jak się okazuje wątpliwości w tej kwestii Read more

Komentarz walutowy 28.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zaskakująco dobry wynik raportu zaufania amerykańskich konsumentów przypieczętował deprecjację dolara. Lepszy od prognoz okazał się również wstępny indeks PMI. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy poznali kolejne dane z USA. Natomiast lokalnie uwaga skierowała się w stronę posiedzenia Rady Ministrów, na której przedstawione zostaną zmiany w gabinecie premier Beaty Szydło.

 

Zmagania głównych walut

Zmagania pomiędzy dolarem i euro trwają. Wczoraj amerykański waluta została wsparta przez dane dotyczące gospodarki tego kraju. Indeks zaufania konsumentów, przy prognozie 99, osiągnął  poziom 104,1. Również wstępne PMI dla usług okazało się korzystniejsze od oczekiwań. Tym samym zwiększyło się prawdopodobieństwo grudniowego zacieśniania polityki monetarnej w USA, jednak były prezes Fed Ch. Plosser zauważył dziś, że takiej decyzji można się spodziewać również podczas listopadowego posiedzenia. Dzisiejsze odczyty odnośnie zamówień w przemyśle, wypadły słabiej niż w poprzednio. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, dolar, euro

Źródło: bankier

Czas na zmiany

Złoty czeka na dzisiejsze posiedzenie Rady Ministrów, które ma rozpocząć się o godzinie 15. Zapowiedziana pod koniec zeszłego tygodnia przebudowa rządu z punktu widzenia rynku powinna  mieć wyłącznie znaczenie techniczne, jednak rynek finansowy lubi stabilizację, a ewentualna dymisja ministra Szałamachy, o której od kilku dni jest głośno, na pewno tą stabilizacją nie jest. Dziś nastąpiła korekta wczorajszej deprecjacji wspólnej waluty, która mogła być spowodowana problemami Deutsche Banku. Dziś obawy o przyszłość banku zostały nieco wyciszone, a średnia wartość euro wyniosła 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Podwyżki wracają na pierwszy plan

Od decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych minął zaledwie tydzień, a rynek znów zaczyna zastanawiać się, jakie będą kolejne decyzje podejmowane przez Fed. Oczekiwania wobec grudniowych podwyżek rosną, w związku z optymistycznymi danymi, a wraz z nimi rośnie siła dolara. Chociaż inwestorzy nie spodziewają się, aby do zacieśniania polityki miało dojść w czasie, gdy w USA trwają wybory prezydenckie, to według CH. Plossera nie można wykluczyć takiej decyzji już w trakcie kolejnego posiedzenia. Potwierdzeniem tego stanowiska mogły być słowa szefa Fed z San Francisco, który uważa że gospodarka poradzi sobie z podwyżkami. W związku z powyższym średni kurs dolara wyniósł dziś 3,82 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta franka

Dzisiejsza sesja przynosi korektę franka szwajcarskiego. Wczoraj wartość tej waluty w kulminacyjnym momencie osiągnęła poziom 3,92 PLN. Dystans dzielący tę parę dyktowany jest przede wszystkim globalnymi nastrojami, jednak nie bez znaczenia pozostają czynniki lokalne. Dziś zagrożenie dla polskiej waluty płynie ze strony rządu, w którym zostały zapowiedziane zmiany, jeżeli dojdzie do odwołania obecnego Ministra Finansów Pawła Szałamachy, frank może jeszcze bardziej się umocnić. Jego średnia wartość wyniosła dziś 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Niewykluczone dalsze luzowanie polityki monetarnej

Podczas przemówienia wiceprezes Banku Anglii zauważyła, że ilościowe luzowanie polityki pieniężnej może mieć kluczowe znacznie w napędzaniu brytyjskiej gospodarki. Według niej podjęta w sierpniu decyzja o obniżeniu stóp procentowych była dobrym krokiem, a kolejne takie posunięcia uzależnione będą od nadchodzących danych makroekonomicznych. Dziś odnotowana została aprecjacja funta i średnia wartość tej waluty osiągnęła poziom 4,98 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.09.2016 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000