KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wypłata, złotówki

Utracona nadzieja na wyższe pensje. Podwyżek jednak nie będzie?

Zarobki wyższe o 25-30%, prostsze zasady rozliczania podatku, obniżenie stawki ZUS. Nowa propozycja mająca podnieść wypłaty Polaków brzmiała niemalże jak bajka. I najprawdopodobniej bajką pozostanie.   Obecnie ponad 60 Read more
Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more

Komentarz walutowy 29.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Chociaż przedstawione wczoraj zmiany w polskim rządzie zostały dobrze przyjęte przez złotego, to jednak jego kurs został osłabiony sygnałami płynącymi ze strony agencji Moody’s. Globalnie inwestorzy skupili dziś uwagę przede wszystkim na odczytach z USA oraz wypowiedziach członków Fed. Wieczorem wystąpienie publiczne prezes Janet Yellen.

 

Podzielność uwagi

Wrześniowa decyzja w sprawie pozostawienia stóp procentowych w USA na dotychczasowym poziome, nie była zaskoczeniem dla rynku walutowego, w związku z czym inwestorzy z zaangażowaniem obserwują teraz dane, które mogłyby stać się zapowiedzią zmiany polityki monetarnej w grudniu. Ich uwaga musi jednak zostać podzielona na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Dziś poznaliśmy finalny odczyt annualizowanego PKB. Wyniósł on 1,4% przy prognozach 1,3% oraz liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, która okazała się mniejsza niż w ubiegłym tygodniu. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty dostał ostrzeżenie

Podczas dzisiejszej sesji zostały przedstawione wstępne wyniki inflacji konsumenckiej. Dane o inflacji CPI okazały się lepsze niż wcześniej prognozowano, natomiast w przypadku HCPI nie było zaskoczenia. Takie odczyty wsparły rozpoczętą w środę aprecjację euro. Mimo, że informacje płynące wczoraj ze strony Rady Ministrów zostały przyjęte przez rynek ze spokojem, a agencja ratingowa Moody’s potwierdziła, że decyzje te nie powinny wpłynąć na ocenę wiarygodności, to jednak są pewne negatywne czynniki, które mogą obniżyć rating kraju. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czynnik ryzyka dla złotego

Dolar konsekwentnie próbuje odbudować swoją pozycję po poniedziałkowym spadku. Jego notowaniom w parze ze złotówką sprzyjają zarówno globalne, jak i lokalne niepokoje kumulujące się wokół tych walut. Chociaż opinia agencji Moody’s o polskiej gospodarce była korzystna, to jednak złoty dostał również ostrzeżenie przed możliwym obniżeniem ratingu. Na niekorzyść rodzimej waluty wpływają również umacniające się oczekiwania wobec grudniowej decyzji Fed. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła poziom 3,84 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Silny skok

Tam, gdzie pojawia się ryzyko, pojawia się apetyt na bezpieczeństwo. Zaspokojony on został  przez franka szwajcarskiego, który wykonał dziś ruch w górę o +0,46%. Chociaż rynek walutowy ceni sobie stabilność, to jednak wczorajsza decyzja o odwołaniu ze stanowiska Ministra Finansów Pawła Szałamachy, została dobrze przez niego odebrana. Może dlatego, że pogłoski na ten temat pojawiły się już wcześniej. Dzisiejsze osłabienie polskiej waluty może być związane z ostrzeżeniem, co do kolejnej oceny zdolności kredytowej kraju. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Niepewność się utrzymuje

Można powiedzieć, że w czasie ciążącego nad funtem ryzyka związanego z Brexitem, każde dane na temat kondycji gospodarczej Wielkiej Brytanii są ważne, jednak na te obrazujące wpływ podjętej w czerwcu decyzji, najprawdopodobniej rynek będzie musiał poczekać do momentu, aż pojawią się szczegóły na temat zasad opuszczenia struktur Unii Europejskiej. Dzisiejsze odczyty z UK okazały się być przybliżone do oczekiwań i wsparły wzrost funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,00 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.09.2016 15:22
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000