KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

praca, praca za granicą, oferty pracy za granicą, praca w Niemczech, praca w UK, Ekantor.pl

Jak znaleźć pracę za granicą – gdzie szukać ofert?

Decyzja o wyjeździe za granicę nie jest łatwa. Wątpliwości i pytań nie brakuje, a wśród nich tego najważniejszego - czy w obcym kraju uda mi się znaleźć pracę? Uda, jeżeli Read more
Spread

Kursy walut – skąd ta różnica?

Spotykamy się z nimi zarówno kupując walutę na wakacyjny wyjazd jak i spłacając kredyt we frankach - to spready walutowe, czyli różnice między kursami kupna i sprzedaży. Sprawdźmy, jaki mają Read more

Komentarz walutowy 30.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zmienność na rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji była dość duża. Inwestorzy rozważali jeszcze wczorajsze słowa prezes Fedu, które spowodowały spadek wartości dolara.

Co dalej?

Po wczorajszym przemówieniu prezes amerykańskiego banku centralnego wiemy jedno, podwyżki stóp procentowych za szybko nie będzie. Janet Yellen czeka, aż efekty grudniowej zmiany będą iść w parze z nastrojami na rynku ogólnoświatowym, a to może być bardzo trudne do osiągnięcia. Ceny ropy naftowej wprawdzie ostatnio podskoczyły do góry, ale w dalszym ciągu nie są stabilne. Dzisiejsza sesja przyniosła kontynuację osłabienia dolara. Przedział wahań w najbliższych dniach może się mieścić między 1,1120 a 1,14. W jakim kierunku pójdzie dalej będzie zależało od dzisiejszego raporty ADP oraz piątkowych państwowych danych z rynku pracy. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Dobry i zły dzień złotego

Złoty podczas dzisiejszej sesji miał swoje dobre i złe chwile. Na początku dnia umocnił się wobec euro do poziomu 4,23, który stanowi aktualnie nowe minimum na tej parze. Podczas dalszych notowań – m.in. za sprawą dobrych danych makro z Europy – osłabił się wobec wspólnej waluty. Pierwsze dane dotyczące nastrojów konsumentów zostały zignorowane, natomiast inflacja konsumencka już nie. Ostatni wskaźnik wykazał spory jej wzrost, co przyczyniło się do wzrostu kursu euro do poziomu bliskiego 4,25. Średni kurs wspólnej waluty podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,24 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Słaby dolar

Podczas dzisiejszej sesji kurs dolara spadł do najniższego poziomu od 5 miesięcy. Poziom 3,74 nie utrzymał się jednak zbyt długo. Kurs USD/PLN w drugiej części sesji powrócił już do punktu otwarcia. Przyczyną osłabienia amerykańskiej waluty była wypowiedz J. Yellen, która była odmienna od pozostałych decydentów Fed. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,75 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Chwila wytchnienia na franku

Dzisiejsze osłabienie kursu franka szwajcarskiego było niestety tylko chwilowe. Na notowania pary CHF/PLN oprócz czynników ogólnoświatowych wpływały również te lokalne. Dyskusja na temat opłacalności i praktyczności ustawy kredytowej nabiera tempa. Od umocnienia franka minął już ponad rok, a w kwestii pomocy dla frankowiczów nie zmieniło się praktycznie nić. Średni kurs szwajcarskiej waluty wyniósł dziś 3,89 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Odwrót funta

Po dwóch dniach silnych wahań funt podczas dzisiejszej sesji wyraźnie umocnił się wobec złotego. Zmienność była dość spora na tej parze walutowej. Funt podobnie jak frank wykazuje dużą wrażliwość na zmiany zachodzące na rynku ogólnoświatowym. Jutro para GBP/PLN w sposób szczególny może być narażona na mocniejsze wahania, ponieważ zostanie opublikowanych kilka ważnych danych makro, które w istotny sposób mogą wpłynąć na kurs funta. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,41 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.03.2016 15:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000