KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

2016 – rok, który zaskoczył wszystkich [Podsumowanie walutowe]

Mijający rok 2016 nie okazał się dobrym czasem dla polskiej waluty. Ogólnoświatowe wydarzenia podbiły awersję do ryzykownych aktywów, a napływające w tym czasie informacje z kraju nie pozwalały polskiej walucie Read more
Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie Read more

Komentarz walutowy 31.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni dzień marca na rynku walutowym przyniósł umocnienie złotego oraz zwiększenie przewagi euro do dolara. Dzisiejsza sesja była bogata w publikacje makroekonomiczne, które przyczyniły się do dużej zmienności w kursach walut.

Euro zwiększa przewagę

Amerykańska waluta kolejny dzień z rzędu traci do europejskiej. Euro od rana pięło się w górę. Wsparły je pomyślne dane o inflacji, które wypadły zgodnie z prognozami. Informacją, która trochę wstrząsnęła rynkiem, było obniżenie ratingu Chinom przez agencję Standard & Poors. W ich mniemaniu tempo wzrostu gospodarczego tego kraju jest za słabe, a zmiany przeprowadzane w przedsiębiorstwach państwowych niezadowalające. Liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA była większa niż oczekiwano, co jeszcze bardziej zadziałało na niekorzyść dolara. Średni kurs EUR podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Wahań złotego ciąg dalszy

Złoty podczas czwartkowej sesji musiał zmierzyć się z napływem danych makro zarówno z Polski, jak i Europy. Dane o inflacji ze Strefy Euro można powiedzieć, że były neutralne, natomiast polskie rozczarowały. Wstępna wartość tego wskaźnika była niższa od tej, której się spodziewano. Kurs euro po wczorajszym podbiciu powyżej 4,27 dziś nieznacznie opadł. Notowania tej pary walutowej miesiąc prawdopodobnie zamkną w przedziale 4,2450-4,26. Dzisiejszy średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,24 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Codziennie nowe minimum

Kurs dolara po wczorajszej zwyżce dziś powrócił do spadków. W trakcie sesji zostało osiągnięte nowe minimum na poziomie 3,72. Złoty wyraźniej korzysta ze słabości amerykańskiej waluty, której ostatnio nie rozpieszczają ani dane makro, ani przemówienia przedstawicieli Fedu – a zwłaszcza to ostatnie Janet Yellen. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,72 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Powrót franka do spadków

Kurs franka dziś ponownie zbliżył się po miesięcznego minimum, które być może do końca dzisiejszej sesji zostanie powtórzone. Przyczyną ostatnich wahań na tej parze są przede wszystkim czynniki zewnętrzne, których jak zawsze nie brakuje. Swój udział w zmienności kursu franka miało również zamieszanie wokół ustawy kredytowej. Frankowicze otrzymują coraz więcej sygnałów sugerujących brak szans na jej wejście w życie. Średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,88 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Kolejne silne osłabienie funta

Kurs funta początkowo nie zareagował na wystąpienie prezesa BoE Marka Carneya, który przemawiał dziś w Tokio. Finalny odczyt PKB mimo, że był lepszy od oczekiwań nie wsparł GBP na tyle, aby umocnić go trwale. Po wzroście do poziomu 5,40 nastąpił solidny spadek do wartości 5,35. Strach przed Brexitem daje się we znaki i prawdopodobnie do czasu referendum będzie wpływał niekorzystnie na kurs tej pary walutowej. Średni wartość funta wyniosła 5,36 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

31.03.2016 15:44
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000