KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że Read more
Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub Read more

Komentarz walutowy 9.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Z notowaniami kursów walut bywa tak, że jak jedne czynniki przestaną mieć wpływ, pojawiają się inne. Tak też było dziś na rynku finansowym. Problemy związane z chińską gospodarką uspokoiły się, ale pojawiła się nowa determinanta. Napływ uchodźców z Syrii oraz Iraku wywołał spory niepokój wśród Europejczyków, co odbiło się na dzisiejszej wycenie walut.

 

Cisza na chińskim gruncie, wrzawa w Parlamencie Europejskim

 
Środek tygodnia przyniósł widoczną poprawę nastrojów wśród inwestorów. Uspokojenie się chińskiej gospodarki sprzyjało umocnienie się dolara podczas pierwszej części sesji. Para EUR/USD w ciągu dnia spadła do wartości 1,1150, od której nastąpiło odbicie. Muśnięty zaledwie poziom 1,12 nie został utrzymany, gdyż dzisiejszy kalendarz publikacji makro był prawie pusty. Skokowe zmiany na tej parze były spowodowane z jednej strony zagorzałą dyskusją w Parlamencie Europejskim na temat emigrantów, a z drugiej niezdecydowaniem inwestorów, co do miejsca do ulokowania swojego kapitału. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,11 EUR.

Kryzys migracyjny

 
Notowanie pary EUR/PLN spadły dziś sukcesywnie do wartości 4,20. Miało to związek z debatą plenarną Parlamentu Europejskiego o stanie Unii Europejskiej. Największe kontrowersje wzbudził temat emigrantów. Wielu europosłów podkreślało, że istnieje realne zagrożenie dla Europejczyków wynikające z islamskiej natury emigrantów, którzy nie będą chcieli się w żaden sposób asymilować. Może to mieć bardzo negatywne konsekwencje dla wspólnoty. Wspomniano również, że problem finansowy Grecji został jedynie chwilowo zażegnany i może rozkwitnąć na nowo po wyborach parlamentarnych, które mają się odbyć w tym miesiącu. Wobec powyższych czynników średnia wartość euro wyniosła 4,20 PLN.

Słaby dolar przed posiedzeniem Fedu

Obserwując notowania na rynku surowców widzimy sporą zmienność. Złoto wydawało się, że po relatywnej stabilizacji zacznie się umacniać. Nie do końca miało to jednak swoje odzwierciedlenie na dzisiejszym wykresie notowań. Ropa natomiast po poniedziałkowym spadku dziś zbliżyła się do wartości 50 USD za baryłkę. Niezmiennie zmiany zachodzące na giełdzie surowców będą wpływać na kurs par walutowych. Dolar na parze ze złotówką przez pierwszą część sesji osłabił się schodząc do poziomu 3,75 od którego nastąpiło odbicie. W efekcie średnio na 1 USD trzeba było dziś średnio zapłacić 3,76 PLN.

Coraz lepiej na parze CHF/PLN

Wczorajszy zjazd pary CHF/PLN do poziomu 3,84 utrzymał się dziś tylko przez parę godzin po otwarciu sesji. W okolicach południa frank szwajcarski osiągnął maksymalną wartość 3,8668. Przez pozostałą część oscylował w granicy 3,85. Mimo to sytuacja na powyższej parze wygląda coraz lepiej. Ostatnie dane makro, które okazały się nie za dobre dla Szwajcarii sprzyjają naszej walucie. Od prawie dwóch tygodni nie została przełamana bariera 3,90. Utrzymanie się poniżej tego poziomu może oznaczać wejście w trend spadkowy na dłużej. Średnio na jednego franka trzeba było dziś zapłacić 3,85 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

09.09.2015 15:05
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000