KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pracownicy

NBP ma obawy, co do przyszłości rynku pracy

W ostatnim czasie możemy mówić, że mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Ta optymistyczna - dla osób szukających zatrudnienia - teza ma poparcie danych. Mimo to raport opublikowany przez ... Czytaj całość
Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi ... Czytaj całość

Konferencje w Jackson Hole. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 21-25.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień jeszcze się nie skończył. Inwestorzy wciąż czekają na wystąpienia prezesów banków centralnych w Jackson Hole. To one w ostatnich dniach skupiały dużą uwagę rynku. W kalendarzu nie zabrakło jednak również danych.

 

Bankierzy i Donald Trump wywołują emocje

Mimo pustego kalendarza makroekonomicznego w pierwszym dniu tygodnia, doszło do silniejszego podbicia wyceny euro. W wyniku czego kurs EUR/USD po raz kolejny sięgnął po wartość 1,18. Spokojniej w głównej parze zrobiło się dopiero w połowie tygodnia. Z czynników zwracających uwagę inwestorów w ostatnich dniach należy przede wszystkim wymienić konferencje w Jackson Hole, a także rosnące napięcie na linii USA- Korea Północna. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty silniejszy na koniec tygodnia

Rynek spodziewa się, że Mario Draghi będzie się starał wyważyć swoją wypowiedź, choć wcześniej pojawiły się przesłanki, że w trakcie konferencji w Jackson Hole mógłby on zapowiedzieć wycofywanie się z programu QE. Czekając na jego wypowiedź rynek zapoznał się z danymi. Sporym rozczarowaniem był niemiecki indeks instytutu ZEW, optymistyczny natomiast okazał się indeks PMI dla przemysłu. W czwartek doszło do znacznego umocnienia notowań złotego. W efekcie kurs EUR/PLN pokazał dziś wartość 4,25.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Yellen i Trump

Nie mniej emocji wywoływać mogą słowa Janet Yellen. Trudno jest sobie bowiem wyobrazić by Fed pozostawało przy dotychczasowej retoryce. W tym tygodniu apetyt na amerykańską walutę zmniejszał Donald Trump. Narastająca niepewność dotycząca stosunków z Koreą Północną nie służy tej walucie. Choć w ostatnich dniach nie zabrakło ważnych publikacji ze Stanów Zjednoczonych, to jednak kluczowym punktem kalendarza jest sympozjum w amerykańskim kurorcie. Dziś średnia wartość USD wyniosła 3,60 PLN.

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

Stabilnie i spokojnie

Spokojnie przebiegał tydzień złotego w parze z frankiem szwajcarskim, na co wpływ miały przede wszystkim nastroje ogólnoświatowe, choć nie należy zapominać, że krajowe dane wypadają również na korzyść złotego. W tym tygodniu również nie zabrakło informacji z kraju, jednak nie miały one dużego znaczenia dla wyceny złotego. Natomiast z zaprezentowanego w czwartek raportu RPP wynika, że w kolejnych kwartałach należy spodziewać się stabilizacji. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,73.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt coraz słabszy

Z problemami mierzy się funt, który konsekwentnie podąża w kierunku południa. W kulminacyjnym momencie, kiedy w czwartek doszło do umocnienia złotego względem podstawowych danych, wartość tej waluty pokazała 4,60. W ostatnich dniach inwestorzy poznali m.in. dane o PKB za II kwartał. Zrewidowany odczyt okazał się zgodny z założeniami rynku. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,62 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.08.2017 14:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000