KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Sąsiad mający wgląd do naszych zarobków? W Szwecji i Norwegii taki system się sprawdza, w Polsce zapewne spotkałby się ze sprzeciwem społeczeństwa. A jak się okazuje, ujawnienie informacji o zarobkach, Read more
spread walutowy

Spread walutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy kto choć raz wymieniał walutę spotkał się z pojęciem spreadu walutowego. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w kontekście kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy uświadomili sobie wtedy, Read more

Konferencje w Jackson Hole. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 21-25.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień jeszcze się nie skończył. Inwestorzy wciąż czekają na wystąpienia prezesów banków centralnych w Jackson Hole. To one w ostatnich dniach skupiały dużą uwagę rynku. W kalendarzu nie zabrakło jednak również danych.

 

Bankierzy i Donald Trump wywołują emocje

Mimo pustego kalendarza makroekonomicznego w pierwszym dniu tygodnia, doszło do silniejszego podbicia wyceny euro. W wyniku czego kurs EUR/USD po raz kolejny sięgnął po wartość 1,18. Spokojniej w głównej parze zrobiło się dopiero w połowie tygodnia. Z czynników zwracających uwagę inwestorów w ostatnich dniach należy przede wszystkim wymienić konferencje w Jackson Hole, a także rosnące napięcie na linii USA- Korea Północna. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty silniejszy na koniec tygodnia

Rynek spodziewa się, że Mario Draghi będzie się starał wyważyć swoją wypowiedź, choć wcześniej pojawiły się przesłanki, że w trakcie konferencji w Jackson Hole mógłby on zapowiedzieć wycofywanie się z programu QE. Czekając na jego wypowiedź rynek zapoznał się z danymi. Sporym rozczarowaniem był niemiecki indeks instytutu ZEW, optymistyczny natomiast okazał się indeks PMI dla przemysłu. W czwartek doszło do znacznego umocnienia notowań złotego. W efekcie kurs EUR/PLN pokazał dziś wartość 4,25.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Yellen i Trump

Nie mniej emocji wywoływać mogą słowa Janet Yellen. Trudno jest sobie bowiem wyobrazić by Fed pozostawało przy dotychczasowej retoryce. W tym tygodniu apetyt na amerykańską walutę zmniejszał Donald Trump. Narastająca niepewność dotycząca stosunków z Koreą Północną nie służy tej walucie. Choć w ostatnich dniach nie zabrakło ważnych publikacji ze Stanów Zjednoczonych, to jednak kluczowym punktem kalendarza jest sympozjum w amerykańskim kurorcie. Dziś średnia wartość USD wyniosła 3,60 PLN.

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

Stabilnie i spokojnie

Spokojnie przebiegał tydzień złotego w parze z frankiem szwajcarskim, na co wpływ miały przede wszystkim nastroje ogólnoświatowe, choć nie należy zapominać, że krajowe dane wypadają również na korzyść złotego. W tym tygodniu również nie zabrakło informacji z kraju, jednak nie miały one dużego znaczenia dla wyceny złotego. Natomiast z zaprezentowanego w czwartek raportu RPP wynika, że w kolejnych kwartałach należy spodziewać się stabilizacji. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,73.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt coraz słabszy

Z problemami mierzy się funt, który konsekwentnie podąża w kierunku południa. W kulminacyjnym momencie, kiedy w czwartek doszło do umocnienia złotego względem podstawowych danych, wartość tej waluty pokazała 4,60. W ostatnich dniach inwestorzy poznali m.in. dane o PKB za II kwartał. Zrewidowany odczyt okazał się zgodny z założeniami rynku. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,62 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.08.2017 14:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000