KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przedsiębiorstwa pod lupą rządu. Czekają nas zmiany

W listopadzie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawił “Konstytucję Biznesu”, która jest największą od 1989 roku reformą prawa gospodarczego. Ma ona ustalić nowe zasady funkcjonowania polskich ... Czytaj całość

Prezent dla niego, prezent dla mężczyzny, Ekantor.pl

Prezenty DLA NIEGO ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na ​​prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Wbrew obiegowej opinii większość mężczyzn ucieszy się z nowej pary skarpet znalezionych pod choinką. Pod warunkiem, że nie będą jedynym prezentem. Tylko, dajmy na to, dodatkiem do drona DJI Mavic ... Czytaj całość

Na dzień przed wyborami w USA (komentarz walutowy 07.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Trudno się spodziewać by na dzień przed wyborami prezydenckimi w USA inne wydarzenie mogło równie silnie wpłynąć na nastroje rynku. Oddziaływanie danych makroekonomicznych na kursy walut może się więc opóźnić. Dziś gorączka przedwyborczych emocji została  ostudzona informacją o braku podstaw do wszczęcia postępowania wobec kandydatki Demokratów.

 

Dolar w obliczu politycznych rozgrywek

Wzrastająca przewaga Donalda Trumpa, wywołana nowymi informacjami na temat wysyłania służbowych maili z prywatnej skrzynki przez Hillary Clinton, zaowocowała deprecjacją mocnego dotychczas dolara. Wczoraj FBI zakomunikowało jednak, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania wobec kandydatki Demokratów, a to uspokoiło rynkowe emocje i umocniło pozycję dolara. Na korzyść amerykańskiej waluty opowiedziały się również piątkowe dane z rynku pracy, które wykazały spadek stopy bezrobocia do wartości 4,9%. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,10 USD.

EUR/USD

EUR, USD, kurs euro, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Dobre nastroje na rynku

Napływające zza oceanu informacje ustabilizowały pozycję euro w parze ze złotówką, powstrzymując tym samym ostatni wzrost notowań wspólnej waluty. Dzisiejsza sesja przyniosła jednak kolejne dane z Europy, które zdołały zaburzyć spokój. Chociaż zamówienia w niemieckim przemyśle wypadły słabiej niż się spodziewano, a wynik tego wskaźnika nie spotkał się z reakcją walut to przedstawiony później indeks Sentix, obrazujący nastroje wśród europejskich inwestorów, zainicjował aprecjację euro. Przy prognozach na poziomie 9, odczyt wyniósł 13,1. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 4,33 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD znów silne

Dolar wyraźnie zyskuje dziś w parze z polską walutą, która z braku ważnych krajowych publikacji, z tym większą łatwością poddaje się globalnym nastrojom. Oddalenie ryzyka związanego z aferą w sprawie wysyłanych przez Hillary Clinton maili ugruntowało oczekiwania wobec grudniowej podwyżki stóp procentowych, a dane z rynku pracy w USA sprawiły, że rynek zaczął zastanawiać się nad scenariuszem polityki Fed w nadchodzącym roku. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,91 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Zgodnie z nastrojami

Notowania złotego w parze z frankiem podążają zgodnie z ogólnoświatowym trendem. W związku z czym po chwilowemu unormowaniu, dziś szwajcarska waluta ponownie się umocniła. Na ten tydzień nie ma zaplanowanych lokalnych wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na złotego. Chociaż RPP podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych to inwestorzy nie spodziewają się zmian w tej kwestii, a ich uwagę przykują dopiero przyszłotygodniowe publikacje, takie jak inflacja CPI czy wstępny odczyt PKB. W związku z powyższym średnia wartość CHF wyniosła dziś 4,01 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt spokojniejszy

Ostatnie doniesienia z Wielkiej Brytanii o koniecznej zgodzie Parlamentu w sprawach dotyczących wdrażania art. 50 Traktatu Lizbońskiego pozwoliły odbudować osłabioną pozycję funta. Dziś inwestorzy poznali indeks cen nieruchomości, który przy prognozach 0,2% zaskoczył i wyniósł 1,4%. W tym tygodniu opublikowane zostaną jeszcze wyniki produkcji przemysłowej  oraz bilans handlu zagranicznego. Dziś średni kurs funta osiągnął wartość 4,87 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.11.2016 15:20
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000