KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz

Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele Read more

Czy wydobywanie kryptowalut się opłaca? Niekoniecznie

Jedni widzą w nich przyszłość, drudzy - starają się przed nimi ostrzegać. Gwałtowny wzrost wartości kryptowalut w ostatnich miesiącach, przełożył się na rosnącą ilość zainteresowanych ich nabyciem. I to niekoniecznie Read more

Obawy o Europę (komentarz walutowy 08.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zgodnie z przewidywaniami Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Po południu natomiast przedstawiony zostanie komunikat z posiedzenia. Globalnie uwagę inwestorów skupia dalsze umacnianie pozycji dolara.

 

EUR/USD w dół

Skromny kalendarz danych makroekonomicznych nie powstrzymuje aprecjacji dolara. Impulsem odpowiadającym za wzrost wartości amerykańskiej waluty była m.in. wypowiedź republikańskiego kongresmena na temat podatku granicznego, jednak za słabość euro odpowiedzialne może być również tło polityczne. Piętrzące się obawy o zbliżające się wybory w Niemczech oraz Francji nie sprzyjają wspólnej walucie, której średnia wartość wyniosła dziś 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Zwiększona awersja do ryzyka

Chociaż euro traci w głównej parze walutowej, to w relacji z polskim pieniądzem udaje mu się umocnić pozycję. Może być to związane z niepokojami wobec europejskiej sceny politycznej, zwiększających awersję do ryzyka. Dzisiejsza decyzja RPP była zgodna z wcześniejszymi prognozami i nie wywołała reakcji na wykresie pary EUR/PLN, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,31.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Powrót na szczyt

Obawy o przyszłość Europy uwidoczniły się dziś również w na wykresie dolara z polską walutą. Dodatkowo zwiększony sentyment do USD może podbijać postawa przedstawicieli Rezerwy Federalnej. W tej sytuacji dużą uwagę rynku przykuje zaplanowane na przyszły tydzień wystąpienie szefowej Fed, Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,04 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Umocnienie

Mocniejszy jest dziś również frank. Na początku dnia notowania szwajcarskiej waluty oscylowały wokół wartości 4,03, jednak w dalszej części dnia wzrosły, w kulminacyjnym momencie zbliżając się do 4,06 PLN. Dziś jeszcze inwestorzy przyjrzą się komunikatowi z posiedzenia RPP, natomiast do końca tygodnia krajowy kalendarz danych jest pusty. Dziś średnia wartość franka osiągnęła 4,05 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta funta

W kierunku północy wykresu powędrował również kurs funta, co może mieć związek z wczorajszą postawą Kristin Forbes z BoE, według której nie można wykluczyć podwyżki stóp procentowych. Mimo to nie należy zapominać, że nad Wielką Brytanią wciąż ciąży ryzyko związane z Brexit. Korekta brytyjskiej waluty sprawiła, że dziś jej średnia wartość wyniosła 5,05 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.02.2017 14:42
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000