KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wysoka rata kredytu we franku

Czy kredyt walutowy jest opłacalny?

Kredyty nie są tanie. I wciąż pojawia się pytanie - jaki kredyt wybrać - w złotych polskich czy też w obcej walucie? Czy w ogóle pożyczkę walutową można dzisiaj zaciągnąć ... Czytaj całość

500 na plus czy na minus?

Wydane dotychczas 7 mld złotych na program 500+ na pewno w znacznym stopniu przyczyniło się do finansowego wsparcia wielu rodzin. Czy jednak sztandarowy projekt PiSu przyczyni się do oczekiwanego wzrostu ... Czytaj całość

Po Europie czas na USA. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 05-09.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W mijającym tygodniu rynek został obdarowany przez Europę kilkoma niespodziankami. Jedne z nich zostały przyjęte z zaskakującym entuzjazmem, inne –  nie spełniły oczekiwań. Po weekendzie uwaga inwestorów skupi się na Stanach Zjednoczonych, gdzie zapadnie decyzja w sprawie wysokości stóp procentowych.

 

Euro nie przestraszyło się Włoch

Europejska waluta rozpoczęła tydzień umacniając swoją pozycję względem amerykańskiego dolara do wartości 1,07. Biorąc pod uwagę wynik włoskiego referendum – reakcja ta mogła zadziwić. Podczas głosowania włosi powiedzieli “nie” reformom proponowanym przez premiera Matteo Renziego. Miało to doprowadzić do jego dymisji oraz wzrostu obaw o strefę euro, co w teorii powinno zagrozić wspólnej walucie. Po czwartkowej decyzji ECB euro ponownie się osłabiło, a jego średnia wartość wyniosła dziś 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Szansa złotego

Wczorajsze posiedzenie w europejskim banku centralnym miało również duże znaczenie, dla walczącego od wtorku o umocnienie złotego. ECB zgodnie z rynkowymi przewidywaniami pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, jednak decyzja w kwestii programu QE rozczarowała inwestorów. Skup aktywów został wydłużony do grudnia 2017, ale jego tempo zostało zmniejszone do 60 mld EUR/msc. Pozwoliło to złotemu ustabilizować notowania względem wspólnej waluty i dziś średni kurs euro osiągnął wartość 4,44 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na Fed

W poniedziałek zaczęła się korekta dolara. Polski pieniądz skorzystał ze zwiększającego się sentymentu wobec euro w głównej parze walutowej. Publikowane w tym czasie dane dotyczące amerykańskiej gospodarki nie przeszkadzały polskiej walucie w kontynuowaniu wzrostu. Nie zmniejszyły też oczekiwań wobec przyszłotygodniowej decyzji Fed. Dalsze zwlekanie z podwyżką stóp procentowych w USA byłoby dla inwestorów ogromnym zaskoczeniem. W czwartek, pod wpływem wiadomości płynących z ECB, dolar zaczął wymazywać aprecjację złotego i dziś średni kurs USD wyniósł 4,21 USD.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Tropem euro

Spokojniej zrobiło się również w parze CHF/PLN, gdzie frank szwajcarski z poniedziałkowego szczytu na poziomie 4,18 osunął się do wartości 4,09. W czwartek apetyt na bezpieczne waluty jednak powrócił. Mimo, że złoty otrzymał w miniony piątek pokrzepiającą wiadomość o poprawie perspektyw przez S&P, to kilka dni później inna agencja ratingowa Moody’s obniżyła prognozy PKB dla Polski. W wyniku takiej koniunktury średni kurs franka wyniósł dziś 4,13 USD.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Funt czeka na decyzję

W czwartek zakończyła się rozprawa apelacyjna w sprawie Brexitu. Wyrok Sądu Najwyższego zostanie podany na początku przyszłego roku. Z kolei podczas dzisiejszej sesji  opublikowany został bilans handlowy Wielkiej Brytanii, który okazał się lepszy od rynkowych założeń. Notowania pary GBP/PLN były jednak blisko związane z ogólnoświatowymi nastrojami. Złoty stracił więc na koniec tygodnia również względem tej waluty. W wyniku takiej koniunktury średni kurs funta wyniósł dziś 5,29 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.12.2016 16:07
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000